• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

רמב"ם

יער השדה

Active member
מישהו יודע להגיד איזה הוצאת רמב"ם טובה יותר פרנקל/המאור/אחרת?
לענ"ד המאור יפה מאוד אך חסר בו המעלות של פרנקל, מישהו חושב אחרת?

בתודה למפרע.

@לביא השאלה מה אתה מחפש, ידע והרחבה, או יפה בעיניים... אבותינו לא חיפשו יופי, אלא לדעת כמה שיותר.
אני אישית מתמש בפרנקל כך שאני לא מבין את שאלתך.
ציינתי זאת בשביל השואל שידע שהדפים עמוסים. בוודאי שאין בזה חיסרון, אך יש שמפריע להם העומס בדף.

המאור זה רמב"ם בלי תוספות, מלבד ציונים לטור ולסמ"ג.
אין לא את זה ולא את זה אבל בתיאור של הספרים של המאור באתרי הספרים כתוב:
רמב"ם בהוצאת המאור קטן ט' כרכים. משנה תורה להרמב"ם המאור / רמב"ם המאור - היד החזקה באותיות מאירות עיניים, עם הגהותיו של רבי בצלאל אשכנזי מכתב יד, וגדולי חכמי מצרים אשר ישבו בישיבתו של בעל השיטה מקובצת, ובתוספת ילקוט מפרשים מגדולי האחרונים על הרמב"ם. ונוסף לו על הדף קרית מלך למרן הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א.
וכמובן שיש לקחת גם את המחיר בחשבון פרנקל קטן עולה כמעט 1000 ש"ח יותר. וכן מקום בספרייה הביתית שכן לפרנקל יש 16 כרכים בניגוד ל9 כרכים של המאור.

נוריאל כתב:
רמב"ם בהוצאת המאור קטן ט' כרכים. משנה תורה להרמב"ם המאור / רמב"ם המאור - היד החזקה באותיות מאירות עיניים, עם הגהותיו של רבי בצלאל אשכנזי מכתב יד, וגדולי חכמי מצרים אשר ישבו בישיבתו של בעל השיטה מקובצת, ובתוספת ילקוט מפרשים מגדולי האחרונים על הרמב"ם. ונוסף לו על הדף קרית מלך למרן הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א.
עם כל הכבוד שזה חשוב וכו', אך המעלות המדוייקות ובפרט ספר המפתח האדיר שבסוף כל כרך עולה על כולם.

עם כל הכבוד שזה חשוב וכו', אך המעלות המדוייקות ובפרט ספר המפתח האדיר שבסוף כל כרך עולה על כולם.
לא באתי להכריע את הכף(אני גם לא יכול כי אין לי הספרים הנ"ל ולא בדקתי) רק מעמיד דברים על דיוקם. לתועלת מי שמעוניין שיוכל לדעת מה הוא מעדיף.

שמעתי שיש איזו מהדורה של רמב"ם (אולי קאפח) שתיקנה מאות תיקוני נוסחאות וכד' וכך שאין שאלות על הרמב"ם. אמרו שכעת חצי מארון הספרים היהודי נמחק בגללם, כי אין את כל הפלפולים שעשו בדברי הרמב"ם, אחר שהם יישבו ותיקנו את הנוסחאות. אמרו שזה הרבה יותר מתוקן מפרנקל.

חזור
חלק עליון