• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

שופרא

אני מרגיש שאני רוצה למנצל את הבמה הזאת וא’ השיח שנפתח כאן לכמה מילים מהלב.

התורה הקדושה ציותה אותנו 'את זה תאכלו', ואם לאו 'ונטמתם בם'- אל תקרי נטמתם אלא נטמטם, שמטמטם ליבו ודעתו של האדם,
ואין אדם עובר עבירה אלא א"כ נכנסה בו רוח שטות, ואיזו רוח שטות גדולה יכולה להכינס באדם יותר מרוח שטות של פרה או תרנגולת תועה..
ועיין בליקוטי מוהרן ח"א תורה לז שכותב שהשוחטים שאינם כראוי מאבדים הפרנסה מישראל וגורמים רעות וצרות אוי להם ואוי לנפשם ועתידין ליתן את הדין- דברים נוראים ומפחידים..
והנה על השוחטים אכ"מ לדון בהם כי כל אחד ידון לביתו, אבל עלינו עם ה', הן אמנם שכחא דהיתירא עדיף, אבל בשביל 6/7 ש"ח לק"ג נמכור עוה"ב שלנו, תמכור עמך בלא הון ולר רבית במחיריהם,- אתמהה??
והלא כל הידור מצווה עד שליש יכולים גם כן ליקח מכספי מעשרות, ובנפשנו ובנפש בנינו ובנותינו הדבר,
ומי יודע כמה בנים ובנות תעו מן הדרך בעקבות מאכלו אסורות שטמטמו ליבם ושכלם, והדברים ידועים...
לכן עם ה' איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק ובפרט בימי הרחמים והסליחות הבה נהדר לקחת רק מן הבדצי"ם שהעומדים בראשם גדולי ישראל יראי ההוראה, מדקדקדים בהלכה, ולא נמכור נפשינו בשביל כמה שקלים...

הלא כה דברי המעורר מעומקא דליבא- פ.ה.
ע"ז נאמר וי להאי "שופרא" דבלי בארעא...
יש באושר עד שופרות של שופרא, ידוע למישהו אם הם שוים מבט?

לא מבין מה הראיה מדברי הרב מוצפי על הרב זריצקי, לא יודע בעקבות מה אמר מה שאמר, אבל כאן לא דיבר מתוך ממון, כי לא שאלתיו בלשון חיוב מהיכן לאכול ואת מי לפרנס (כפי שנכתב היכן שציינת) אלא מה דעתו על הדבר הנ"ל באופ כללי.

והמעיין יעיין וישאל לכל בר דעת ויודע ספר ומכיר קצת בטיב הכשריות ותסמרנה שערות ראשו על כשרות בד"צ חת"ס פ"ת.
פוק חזי בכמה וכמה מסעדות שאין שום משגיח ורק סומכים על משגיח של הרבנות...

והאמת עד לעצמו.
תנסה לשאול את מרן הראש"ל שליט"א על זריצקי.
אני לא רוצה להיות באזור כשאתה שואל את זה.

שאלה-274196
שלום לכבוד הרב
אחד אמר בשם "מומחה" כשרות על עופות מסויימים שמי שאפילו מוכר אותם זה נבילות וטריפות
האם אפשרלהגיד על רבנות בישראל, של עיר חשובה, שהם מאכילים נבילות וטריפות

תשובה
חס ושלום להטיל דופי על פי שמועות, כשלא ראה ולא חקר ולא ידע. רוב ה"מומחים" הללו הם בעלי אינטרסים.

אין עניין לחזור על הדברים. הדברים כבר נכתבו ונתבררו באריכות באשכול אחר (שככה"נ כבר אינו קיים).
אין עניין לדבר לשה"ר, רק בלשון המעטה אפשר לומר שהוא פשוט לא נאמן ואין עניין להביא דברים בשמו על עניין הכשרות.
בבקשה לא להרחיב ולדבר לגופו של אדם, רק הניסיון מוכיח שגם על דברים כשרים ב-100% הוא יכול לומר שזה טרף גמור ואכמ"ל מדוע.
זכורני ימים מקדם שהוא הגיע לקעמפ שהשתתפתי בו, ומסר הרצאה בנושא כשרות, ולאחר ההרצאה בחורים שאלו אותו שאלות
ואחד שאל אותו על אחד ההכשרים העומדים בראשות רבנים אשכנזים
והנ"ל שאל אותו אם הוא אוכל הכשר ספרדי שנקרא.... ומשהלה השיב לו שכן
אמר לו שיכול לאכול בשופי את ההכשר ההוא כי ההכשר האשכנזי הכי גרוע הרבה יותר טוב מההכשר הספרדי הכי טוב...
ואת זה הוא אמר בקעמפ של ישיבה ספרדית... בושה וחרפה
אח"כ שמעתי מחבר שאביו מנהל בית אבות פסקים נוספים בסגנון הזה, כשעל אחד ההכשרים אמר שהכל טריפה וצריך להגעיל הכלים וכו' וכו'
כתבתי דברים אלו מסיבה אחת, לומר שאף שהנ"ל יודע לבדוק זיופי כשרות וכדומה, אי אפשר לסמוך עליו בהכללות על הכשרים מסויימים, אמנם אני בעצמי איני אוכל רבנות ירושלים מכמה טעמים שנתבררו לי ואכמ"ל.

חזור
חלק עליון