• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שו"ת שדה הארץ השלם מהדורה חדשה

עולם התורה עדיין לא עיכל את הוצאתו לאור עולם של השו"ת הנפלא שפת הים לרבינו יצחק מאייו זיע"א - לפני מספר חודשים, וכבר נכונה לנו הפתעה בצאתו של השו"ת שדה הארץ,
זכורני ימים מקדם, כאשר הגאון רבי משה חיים בן יהוידע שליט"א ישב ימים ולילות לההדיר ספר זה, וכעת יוצא הספר בהינומה - תורה מפוארה בכלי מפואר,
הספר כולל בתוכו הערות מכתי"ק של מרן מאור עינינו זצ"ל [שהזכיר ספר זה כמה מאות פעמים בספריו הכבירים].
כה לחי!

חלקי הוא ממש כחותה על הגחלים, זעיר פה זעיר שם...
צריך להיות גברא רבא להתעסק במלאכה זו, שהיא מהמלאכות הקשות שבמקד'ש [היגוי, פתיחת ר"ת, פיענוח כת"י, הוספות מקורות וכו' וכו']
קטונתי!

חלקי הוא ממש כחותה על הגחלים, זעיר פה זעיר שם...
צריך להיות גברא רבא להתעסק במלאכה זו, שהיא מהמלאכות הקשות שבמקד'ש [היגוי, פתיחת ר"ת, פיענוח כת"י, הוספות מקורות וכו' וכו']
קטונתי!
הדא הוא דכתיב "קטונתי מכל החסדים ומכל האמת". ויש לפרש דמעלת האומר "קטונתי" מגיעה לו "מכל החסדים ומכל האמת" שלו. עיין ודו"ק.
ונאים הדברים להרה"ג @דודי שהוא חזק בזה ביותר!!!

הדא הוא דכתיב "קטונתי מכל החסדים ומכל האמת". ויש לפרש דמעלת האומר "קטונתי" מגיעה לו "מכל החסדים ומכל האמת" שלו. עיין ודו"ק.
ונאים הדברים להרה"ג @דודי שהוא חזק בזה ביותר!!!
כמה מכוונן שמעתתא דסבי הוא רשב"י זיע"א בזוה"ק פר' חיי שרה "מאן דזעיר איהו רב"...

ביררתי. בכל בתי הדפוס. הכריכיות. המפיצים. ולא נדפס ספר כזה
אולי במחתרת הוא נדפס. אולי בחו''ל.
אם הוא נדפס אל תקראו לי יצחק משען.

אם כבודו ירצה לחפש משהו באחד מהספרים שהוצאנו יכול לפנות אלי באישי, בשמחה רבה אסייע בעניין.
אין לי כעת משהו ספציפי לחפש.
אבל עם ישראל היה שמח אם כשעושים חיפוש כללי באיזה ענין, היו מקבלים גם את התוצאות של הספרים של רבותינו הספרדים הנל.
וגם אם אצטרך באיזה פעם באופן דחוף איזה דבר בספר הנל - אתה לא זמין תמיד, אבל התוכנה כן

אין לי כעת משהו ספציפי לחפש.
אבל עם ישראל היה שמח אם כשעושים חיפוש כללי באיזה ענין, היו מקבלים גם את התוצאות של הספרים של רבותינו הספרדים הנל.
וגם אם אצטרך באיזה פעם באופן דחוף איזה דבר בספר הנל - אתה לא זמין תמיד, אבל התוכנה כן
אכן כבודו צודק.
אך בכל אופן אשמח לסייע בל"נ בכל חיפוש שאתבקש בספרים שהוצאנו [וגם שאמורים לצאת בע"ה...].

בעבר היה אשכול בענין זה, ושם כתבו כל המבינים בדבר שהכנסת הספרים החדשים למאגרים התורניים לא תוריד מהרוחים של מכירת הספרים.
אני למשל, לא אקנה ספר זה לביתי, כיון שיש אותו במאגרים הממוחשבים במהדורה הישנה, שהיא מספיקה לי לעיון מדי פעם כשצריך.
המעלה של חיפוש לא תהיה לי גם אם אקנה את הספר, ולכן לא יעלה ולא יוריד.
ומאידך בתי הכנסת והמדרש יקנו בכל אופן גם אם יהיה בפרויקט השו"ת.
ולכן זו טעות גדולה ומניעת זיכוי הרבים לא להכניס ספרים אלו לפרויקט השו"ת.

חזור
חלק עליון