• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תלמידי חכמים עצומים שאינם ידועים

הגאון רבי עמרם פריד שליט"א - הוא מתחיל להתפרסם יותר, ת"ח עצום וכו' וכו'
הוא כבר ממש קונצנזוס, מאוד מוכר היום
לכן חושבני שמן הראוי שחו"ר הפורום יכירו לציבור תחי"ם צעירים ומבוגרים
שבאמת גדולי תורה
לא זכיתי להבין כוונת פותח האשכול- מה מטרת האשכול?
לספק יצר סקרנות? או להפנות אנשים אל גדולי תורה לא ידועים?

הגאון ר' אליהו הכהן מטבריה (כמדומני קשור למשפחת הכהנים המפורסמת מתוניס) אומרים שבקי בכל חדרי תורה.
בכלל התוניסאים כאלה צנועים מאוד..
ואני לא תוניסאי באמת!!!! :D

הרב רפאל שמואלביץ, ראש ישיבת קפלן החדשה, בקיא עצום בכל התןרה כולה, ומאידך חריף ומפולפל, ירש בגדול את הכשרון של 'שמואלביץ'.
גם אביו הגאון רבי מאיר שמואלביץ, אין לו תפקיד רשמי, נמצא במיר כל היום, עילוי נוראי, אגדות מתהלכות עליו ברחובות.

הרב רפאל שמואלביץ, ראש ישיבת קפלן החדשה, בקיא עצום בכל התןרה כולה, ומאידך חריף ומפולפל, ירש בגדול את הכשרון של 'שמואלביץ'.
זה מי שכתב מ"מ לסוגיות ברוב הש"ס?

גם אביו הגאון רבי מאיר שמואלביץ, אין לו תפקיד רשמי, נמצא במיר כל היום, עילוי נוראי, אגדות מתהלכות עליו ברחובות.
כמדומני שהוא עורך באנציקלופדיה תלמודית וכן משמש כדיין בביה"ד לממונות של רבנות ירושלים.
פרט נא, אלו אגדות מהלכות עליו?

ישנו הגאון רבי אבינועם פרץ ממאה שערים- שולט בכל התורה בלא גוזמא. בבלי ירושלמי מדרשים ספרי ספרא משניות הכל כמונח לפניו.
אחיו של רבי אלחנן פרץ
הוא גר ברחוב חסד לאברהם בבתי ורנר ויש שם בית כנסת קטן בבנין, הוא יושב שם שעות על גבי שעות
לעיתם מהנץ ועד חצות לילה רצוף בשטייגען אדיר
בנו של מו"ר גאון התורה והענווה רבינו יעקב פרץ שליט"א
ראש ישיבת המדרש הספרדי ברובע

בכל הרשימה שהבאתם כאן, האם יש אחד צדיק שאני בא אליו ויכול לגלות לי דברים הנחוצים לי? כמובן עדיף בפרטי שלא יתפרסם יותר וכולם יבואו לפתחו ויפסיק לקבת קהל....

חזור
חלק עליון