• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תשובה בדחיפות!

תלוי איפה
בחוף חמי זוהר יש הפרדה מעלייתא אין פריצות חד משמעי [זה גם גברים וגם נשים בחדא מחתא כל אחד בדוכתיה. החניה עולה כמה שקלים עם כרטיס אשראי]
במסלולי מים מסביב בוודאי שיש

מענין לענין באותו ענין שגם דיברו כגון חוף משפחות וכיוצ"ב
שאלוני נשים האם מותר להם ללכת לקייאקים? או שיש בעיה שמכשילות הרי יש חליפות הצלה וכדו'?
וכן הליכה במסלול נחל הבניאס (לנשים כמובן) זה נקרא חניון אקליפטוס כמדומני או שיש להם בעיה של לפני עוור?
לענ"ד בוודאי שיש בעיה אך רוצה לשמוע את דעות החברים שגם מכירים את המקומות האלו וכן אם יש מקורות מפי ספרים וסופרים שמדברים בענין
בברכה

שאלוני נשים האם מותר להם ללכת לקייאקים? או שיש בעיה שמכשילות הרי יש חליפות הצלה וכדו'?
וכן הליכה במסלול נחל הבניאס (לנשים כמובן) זה נקרא חניון אקליפטוס כמדומני או שיש להם בעיה של לפני עוור?
לענ"ד בוודאי שיש בעיה אך רוצה לשמוע את דעות החברים שגם מכירים את המקומות האלו וכן אם יש מקורות מפי ספרים וסופרים שמדברים בענין
בברכה

זה השאלה שלי אני פחות מכיר את המקומות האם יש בעיה של פריצות במקום הזה משמע מהרב נקי שכן...
לכאו' יש בעיה בכך שלפי איך שהבנתי באמצע המסלול יש אנשים שיורדים ומשפריצים מים על בנות, ואז גם הבנות יורדות וכו' וכו'. (ומלבד זה אז גם בגדי הבנות מתרטבים וכו')
והשאלה אם באמת יש לחשוש לזה, או שלא בכה"ג עסקינן.

בברכה
*אני מדבר רק על נשים*
קיאקים ומסלול זה שתי דברים נפרדים
בקיאקים עפ"י רוב יושבים ושטים עם המקלות האלה
ואין בעיה שאשה צנועה תשב שם ותשוט, וגם אם ישפריצו עליה מים היא לא חייבת לשתף פעולה, ובד"כ משפיריצים מים על מי שיודע להחזיר ולהילחם ועושה אקשן [כמוני... שניסו הבחורים להפוך אותי....]
במסלול יש מקומות שצריך לשחות באמצע וזה בוודאי לא מתאים לבנות. אבל אם רק הולכים במים רדודים כמו רוב המסלולים מה הבעיה?

*אני מדבר רק על נשים*
קיאקים ומסלול זה שתי דברים נפרדים
בקיאקים עפ"י רוב יושבים ושטים עם המקלות האלה
ואין בעיה שאשה צנועה תשב שם ותשוט, וגם אם ישפריצו עליה מים היא לא חייבת לשתף פעולה, ובד"כ משפיריצים מים על מי שיודע להחזיר ולהילחם ועושה אקשן [כמוני... שניסו הבחורים להפוך אותי....]
במסלול יש מקומות שצריך לשחות באמצע וזה בוודאי לא מתאים לבנות. אבל אם רק הולכים במים רדודים כמו רוב המסלולים מה הבעיה?
יתכן והבעיה שהבגדים נצמדים לגוף?
קלות ראש אם זה כמה נשים/בחורות?

וביציאה מהקיאקים יש בעיה?
משמע מהרב נקי שכן ולכן אני שואל
אני בכל המקומות שהייתי לא היה בעיה מיוחדת
גם מה שכתב הרב נקי שמתלבשים שם זה לא נכון
האוטובוסים מצופים ניילונים שיסעו בהם רטובים
או שזה כיסאות ישנים שלא אכפת לאף אחד
הצעירים נוהגים להשתולל בקטע האחרון
ושוב זה לא מכריח אף אחד להשתולל איתם

זה מה שכתבתי בקונ' בס"ד
  • לכן הרוצים לצאת לטיול לפני תפילת שחרית, צריך שיצאו לפני עלות השחר, וכשיגיעו למקום ראוי להתפלל, יתפללו שם, ואם לא עולה בידם לצאת מוקדם, יקבעו מקום כמו קבר רשב"י וכדו' להתפלל שם שחרית.
רק אציין שראיתי בעלון של הרב נקי שכתב שאם רוצים לעשות קיאקים לפני התפילה כדי שלא יהיה פריצות בשעות מאוחרות מותר לפני התפילה.

חזור
חלק עליון