• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תשובות ומכתבים הרב יצחק יוסף שליט"א

שלום וברכה,
ברצוננו להו"ל קונטריס תשובות ממורינו הראשון לציון שליט"א ובו תשובות אקטואליות ממרן שליט"א
מי שברשותו תשובות אקטואליות לנושאים נפוצים, מעשיים ומעוררי התעניינות נשמח אם ישלח לכתובת האימייל הבאה :

beitmishpahatgolan@gmail.com‏​

נ.ב- אין בבקשה זו שום התחייבות.
וכן ניתן להעלות פה בפורום ואנחנו נוריד למחשב, תודה.

אני לא בטוח שמותר להוציא דבר כזה בלי רשותו של הרב.
יותר נכון לכתוב "אני בטוח שאסור להוציא דבר כזה בלי רשות הרב"!
מה ההווא אמינא שלך להוציא דבר בלי רשות עט"ר חכם יצחק שיחיה לאורך ימים?
אם הוא כותב מכתב למישהו, זה אומר שהוא מסכים שיעשו עם המכתב מה שרוצים? אני בטוח שלפני שהוא מדפיס ספר כזה הספר עובר שלש עשרה נפות לראות שהכל מתאים לפרסום כספר שלם.

מישהו מכם שמע פעם התבטאות ממרן שליט"א בנושא? מה הוא חושב לגבי מכתבים שהוא שולח, האם המחברים ספרי הלכה ורוצים לצרף את המכתבים צריכים לבקש ממנו רשות?

אחרי שנכנס לקטגוריה של מרן הרב יצחק יוסף, תעמוד מעל 'מאמרים ומכתבים' ותראה מה כתוב שם.
"קיבלתם מכתב ממרן שליטא? כאן תוכלו לעלות אותו ולשתף את כולם.

אני בפלא שאינכם יודעים שזה כתוב...
צודק.
זה היה בהקמת הפורום לפני כמה שנים. בהתחלה חשבנו כמו שנכתב באחד מהאשכולות בפורום, שאם הרב כתב, ניתן לפרסם באופן חופשי. עד שקיבלנו הוראה ממרן שליט"א לשאול אותו לפני פרסום כל מכתב.

גם אני חושב שיש חילוק פשוט בין מכתב בודד פה ושם שמישהו רוצה לפרסם, לבין קבוצה של מכתבים שעם כל הרצון הטוב זה צריך רשות מפורשת, כיון שאז מתחילים להשוות ולבדוק מה משנה אחרונה וכו' ולא מבינים שלפעמים נאמרה תשובה זו לפי הנסיבות וא"א להשוות

גם אני חושב שיש חילוק פשוט בין מכתב בודד פה ושם שמישהו רוצה לפרסם, לבין קבוצה של מכתבים שעם כל הרצון הטוב זה צריך רשות מפורשת, כיון שאז מתחילים להשוות ולבדוק מה משנה אחרונה וכו' ולא מבינים שלפעמים נאמרה תשובה זו לפי הנסיבות וא"א להשוות
כמו שבטח שמת לב. אין חילוק. 'מורשת מרן' אמרו שפעם הם חשבו אחרת ולכן נתנו את הבמה הזו. אבל היום הם הבינו שלא. אז בפועל לכאורה או שמפרסמים או שלא. ונראית כאן ההכרעה שמרן שליטא רוצה לעבור על זה לפני

עד שקיבלנו הוראה ממרן שליט"א לשאול אותו לפני פרסום כל מכתב
אכן זמן רב רציתי לשאול כי למכתבי מרן שליט''א אין סוף וכאשר ננפה אין את הפורום נמצא ים של תשובות האם אפשר לסמוך עליהם למעשה והאם מה שמובא במשולחנו של מרן כן אפשר לסמוך למעשה והאם אפשר לציין למכתבים לו בפרסום לרבים

חזור
חלק עליון