• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

חוק לישראל

אני אוסיף וארחיב לגבי מהדורת עוז והדר המבוארת:
הם ממש מבארים את לשון התורה נביאים כתובים, רש"י מבואר, משניות מבוארות, גמרא מבוארת, זוהר מבואר, הלכה מבוארת, ומוסר מבואר.
עוד מעלות יש שם, שהם הכניסו בסוף כל יום פירוש או שניים של אור החיים הקדוש עם הביאור.
משתמש בזה, מאוד מוצלח מה שהם עשו!!!

אגב, לתועלת הרבים ראיתי שפה מוכרים אותו ב-499 חוץ מדמי משלוח.

ב'עוז והדר' בעצמם מוכרים ב-725 כמו שאפשר לראות פה:

אני חושב שצריך להקים מיזם חק לישראל, נכון שיש את מפעל החק העולמי.
אבל נראה לי שצריך יותר הסברה לציבור, איזה משהו שיאגד את הציבור בנושא, כמו עלון בפריסה ארצית או עולמית. למה הדף היומי שונה?
לימוד יומי שמכל רחבי העולם לומדים, את אותן משניות, אותה גמרא, אותו זוהר וכו'. למה שלא יהיה איזה גוף שיאגד את כולם תחת עלון גדול שבועי או חודשי עם נקודות בנושאים שנלמדו?
או איזה קו של מאזינים שיוכלו לדון בדברים ולשאול שאלות אחד את השני.....

אני חושב שצריך להקים מיזם חק לישראל, נכון שיש את מפעל החק העולמי.
מפעל החק העולמי זה מפעל חסידי נטו אצל ההספרדים הבני תורה לא רואים אותו.
היה פעם יוזמה של מישהו בסביבה של הרב מוצפי לעשות משהו אני אבדוק איפה זה נתקע לו...

בררתי עכשיו,
אחד מאנשי השטח שם התחיל לבנות אפליקציה ואתר... היה לו רעיונות גבוהים אמוד
כלכלית הוא לא שרד, מי שדיבר איתי אמר שהבעיה היתה שהיו לו חלומות מידי גדולים
לא צריך אפליקיציה ולא אתר.
צריך עלון שבועי או חודשי בתפוצה ארצית. וקו טלפון לשמיעה.

טלפון לשמיעה יש כבר עכשיו בקול הלשון וגם את של "מפעל החק העולמי"
עלון? בכבוד כבודו מוזמן לעשות....
שוב, זה לא היה מטעם המכון שם יש להם מספיק עבודה, זה היה אחד מאנשי השטח שהקים את זה, בשביל שזה יצליח הוא השתמש עם השם של הרב מוצפי.
הוא עבד שיהיה כמה בעלי קוראים וכמה שיעורים בכל אחד הוא עשה שאתה פסוקים קוראים בעלי קוראים בכל הנוסחים מכל נוסח שלושה.... היה את זה בטלפון כנסיון במשך חודש.... ואז כמו ש אמרתי זה נתקע כי כספית הוא קרס...
אולי באמת כדאי כאן להקים את התשתית, כל אחד מנסיונו ואולי נצליח להקים משהו..

זה פלא איך החק לישראל עדיין לא נכנס חזק לציבור האברכים ובעלי הבתים החרדים. יש, אבל לדעתי לא מספיק.
אם היום אתה נכנס לבית מדרש ספרדי (כולל, או בית מדרש פעיל עם כולל ערב וכדומ') ועדיין אין שם חק לישראל, זה מוזר לחלוטין שזה קורה. וזה קורה. יש עדיין בתי מדרש וכוללים שזה אפילו לא מונח בארון...

טלפון לשמיעה יש כבר עכשיו בקול הלשון וגם את של "מפעל החק העולמי"
עלון? בכבוד כבודו מוזמן לעשות....
שוב, זה לא היה מטעם המכון שם יש להם מספיק עבודה, זה היה אחד מאנשי השטח שהקים את זה, בשביל שזה יצליח הוא השתמש עם השם של הרב מוצפי.
הוא עבד שיהיה כמה בעלי קוראים וכמה שיעורים בכל אחד הוא עשה שאתה פסוקים קוראים בעלי קוראים בכל הנוסחים מכל נוסח שלושה.... היה את זה בטלפון כנסיון במשך חודש.... ואז כמו ש אמרתי זה נתקע כי כספית הוא קרס...
אולי באמת כדאי כאן להקים את התשתית, כל אחד מנסיונו ואולי נצליח להקים משהו..
לא באתי בביקורת עליו. רק אמרתי שנראה לי שעלון שבועי או חודשי יספיק ולא חייב מדיה בדוקא. כן נרא לי שקו מסויים יאחד את הלומדים אבל זה פחות נצרך.

חזור
חלק עליון