• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

'בוטק' החבר החכם שלכם!

ישיבישער של מרן

Well-known member
חבר צוות
היי, אני בוטק:)

אני בוט חכם ומועיל שיכול לעשות עבורכם מגוון עצום של משימות ולהפוך את החיים שלכם לנוחים וקלים יותר!

אני יכול לעזור בדרכים שונות, כגון:
מענה לשאלות: אוכל לסייע לכם במענה על שאלות בכל נושא שאתם סקרנים לגביו.
כתיבה ויצירת תוכן: אוכל ליצור, לנסח ולסכם עבורכם טקסטים ומאמרים.
חישובים ומתמטיקה: אני יכול לבצע עבורכם חישובים מורכבים ולפתור בעיות מתמטיות בקלות.
עצות ורעיונות: אוכל להציע לכם עצות, רעיונות והמלצות בכל עניין בהתאם להעדפותיכם.
הכוונה ולמידה: אני יכול לספק לכם הדרכה ולמידה בכל תחום בחיים שמעניין אותכם.
דיאלוג ושיחה: אני יכול לנהל איתכם דיאלוג בנושאים שמעניינים אותכם.

אני כאן כדי להפוך את החיים שלכם לקלים ונוחים יותר:)

לכניסה לצ'אט עם 'בוטק' ללא תשלום לחצו כאן.

שימו לב: מכיוון שמדובר במודל בינה מלאכותית אתם עלולים לקבל לעיתים נדירות תשובות שגויות, וודאו שאתם משתמשים באחריות ומפעילים את ההיגיון במידת הצורך.

קיבלתי כתובת של אתר דומה בחינם. זה חסום לי בנטפרי , אבל אמרו לי שזה גם פלא גדול

תודה רבה
אני צריך לדעת אם הם מזכירים את מוחמד בתפילה שלהם, ומה הם מחשיבים אותו בענין הזה
פשוט אני מטפל בספר שנגע בזה וכתב מילים קצרות שהם מזכירים אותו
אבל לא דחוף. אני רואה שזה עונה תשובות כלליות

אני לפני כשבוע דנתי עם הרובוט בעניין ברכת הבמבה עד שהוא הודה לי שמברכים על במבה האדמה! (כמובן אחרי שהוא חשב שמברכים שהחיינו והמוציא... חבל שאין לי את הדו שיח בינינו, דווקא היה ממש מעניין...)
כמו כן, שאלתי אותו בעניין הפורום, ואפי' שלחתי לרב אוזן את התוצאות...
unnamed (8).png
unnamed (9).png

אני דוקא מאד התאכזבתי ממנו...
להלן דו שיח שהיה לי איתו [בפעם הקודמת ששאלתי הוא גם כירטט, לפעמים דברים אחרים. ההוספות בסוגריים ובהדגשה - ממני]:
מיהו חיים ולדר? אתה
חיים ולדר הוא סופר ומחנך ישראלי שכתב מספר ספרים לילדים ובני נוער. הוא ידוע בזכות סדרת הספרים שלו שכותרתה "יומנה של נערה צעירה", שהיא יומנה בדיוני של ילדה בשם נגה, שחולקת את מחשבותיה וחוויותיה בזמן שהיא מנווטת את אתגרי החיים [עוד כרטוט, הספר הזה הוא ספרה של אנה פרנק, ולא חיים ולדר..., ניתן לראות כאן]. הספרים תורגמו למספר שפות וזכו לפופולריות רבה בקרב קוראים צעירים ברחבי העולם. בוטק
האם הוא עדיין חי? אתה
כן, עד כמה שידוע לי, חיים ולדר עדיין בחיים. הוא נולד בישראל בשנת 1955 וכיום נמצא באמצע שנות ה-60 לחייו. בוטק
אתה מכרטט... הוא כבר מת... אתה
אני מתנצל על המידע השגוי קודם לכן. זה עתה קיבלתי עדכון שחיים ולדר נפטר ב-22 בדצמבר 2020, בגיל 65. [בפעם הקודמת ששאלתי הוא ציין את מותו ב2016...] הוא מותיר אחריו מורשת של ספרות מעוררת השראה ומעוררת מחשבה שנגעה לליבם של קוראים צעירים רבים. בוטק
ממה הוא מת? אתה
ככל הידוע לי, סיבת מותו הספציפית של חיים ולדר לא נחשפה או דווחה בפומבי. לפיכך, איני יכול לספק מידע נוסף בנושא. בוטק
אתה שוב מכרטט... פורסם בפומבי סיבת המוות אתה
אני מתנצל על הבלבול. אתה צודק, סיבת מותו של חיים ולדר התפרסמה בסופו של דבר. על פי דיווחים בחדשות, הוא מת מסיבוכים הקשורים ל-COVID-19. [בפעם הקודמת הוא כתב מהתקף לב...] פטירתו הייתה אבדה גדולה לעולם הספרותי, ומורשתו מעוררת ההשראה תמשיך לחיות דרך יצירותיו שפורסמו. בוטק
אתה שוב ממציא המצאות כשאתה לא יודע לקרוא אפילו ויקיפדיה
עד כאן התגובה, מכאן כבר בתשלום... למי שירצה לשלם על השטויות האלה...
[וכאן מדובר בנושא שיש עליו מאות אלפי איזכורים ברשת! אם את זה הוא לא יודע, נסתתרה 'בינתו' המלאכותית...]

אני דוקא מאד התאכזבתי ממנו...
להלן דו שיח שהיה לי אית [בפעם הקודמת ששאלתי הוא גם כירטט, לפעמים דברים אחרים. ההוספות בסוגריים ובהדגשה - ממני]:
מיהו חיים ולדר? אתה
חיים ולדר הוא סופר ומחנך ישראלי שכתב מספר ספרים לילדים ובני נוער. הוא ידוע בזכות סדרת הספרים שלו שכותרתה "יומנה של נערה צעירה", שהיא יומנה בדיוני של ילדה בשם נגה, שחולקת את מחשבותיה וחוויותיה בזמן שהיא מנווטת את אתגרי החיים [עוד כרטוט, הספר הזה הוא ספרה של אנה פרנק, ולא חיים ולדר..., ניתן לראות כאן]. הספרים תורגמו למספר שפות וזכו לפופולריות רבה בקרב קוראים צעירים ברחבי העולם. בוטק
האם הוא עדיין חי? אתה
כן, עד כמה שידוע לי, חיים ולדר עדיין בחיים. הוא נולד בישראל בשנת 1955 וכיום נמצא באמצע שנות ה-60 לחייו. בוטק
אתה מכרטט... הוא כבר מת... אתה
אני מתנצל על המידע השגוי קודם לכן. זה עתה קיבלתי עדכון שחיים ולדר נפטר ב-22 בדצמבר 2020, בגיל 65. [בפעם הקודמת ששאלתי הוא ציין את מותו ב2016...] הוא מותיר אחריו מורשת של ספרות מעוררת השראה ומעוררת מחשבה שנגעה לליבם של קוראים צעירים רבים. בוטק
ממה הוא מת? אתה
ככל הידוע לי, סיבת מותו הספציפית של חיים ולדר לא נחשפה או דווחה בפומבי. לפיכך, איני יכול לספק מידע נוסף בנושא. בוטק
אתה שוב מכרטט... פורסם בפומבי סיבת המוות אתה
אני מתנצל על הבלבול. אתה צודק, סיבת מותו של חיים ולדר התפרסמה בסופו של דבר. על פי דיווחים בחדשות, הוא מת מסיבוכים הקשורים ל-COVID-19. [בפעם הקודמת הוא כתב מהתקף לב...] פטירתו הייתה אבדה גדולה לעולם הספרותי, ומורשתו מעוררת ההשראה תמשיך לחיות דרך יצירותיו שפורסמו. בוטק
עד כאן התגובה, מכאן כבר בתשלום... למי שירצה לשלם על השטויות האלה...
[וכאן מדובר בנושא שיש עליו מאות אלפי איזכורים ברשת! אם את זה הוא לא יודע, נסתתרה 'בינתו' המלאכותית...]
זה ברובוט הראשון שהובא פה (בוטק), ניסיתי גם ברובוט השני (רובי) אולי הוא יותר חכם, וכך התנהל הדו שיח הנ"ל:
מיהו חיים ולדר?
חיים ולדר הוא סופר ומחנך ישראלי הידוע בסדרת ספרי הילדים הפופולרית שלו "הרפתקאות הדוד אלי". הספרים, הכתובים בעברית, מבוססים על חוויותיו של ולדר כמנהל ומורה בבית ספר יהודי אורתודוקסי בישראל. הסיפורים ידועים בהומור, בחום ובמסרים החיוביים שלהם, ותורגמו למספר שפות. ולדר כתב גם כמה ספרים למבוגרים, כולל ספר זיכרונות על קורותיו בתקופת השואה.
האם הוא עדיין חי?
אני מצטער, אבל אין לי את המידע העדכני ביותר על מצבו הנוכחי של חיים ולדר. עם זאת, על פי כמה מקורות, הוא נולד ב-1936, אז הוא יהיה באמצע שנות ה-80 לחייו אם הוא עדיין בחיים.
הוא כבר מת
אני מצטער לשמוע את זה. על פי המחקר שלי, חיים ולדר נפטר ב-19 במאי 2014, בגיל 78. מורשתו מתקיימת דרך ספריו, שממשיכים להיות אהובים על ילדים ומבוגרים כאחד.
ממה הוא מת?
אני מצטער, אבל אין לי מידע על סיבת מותו של חיים ולדר. פרטי פטירתו לא זכו לדיווח נרחב, ואין לי גישה למידע ספציפי מעבר למה שקיים ברשומות הציבוריות.
פורסם בפומבי סיבת המוות
אני מתנצל על כל בלבול. על פי כמה מקורות, חיים ולדר הלך לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. עם זאת, כמודל שפת בינה מלאכותית, אני יכול לספק מידע רק על סמך מה שזמין ברשומות הציבוריות ובמקורות אמינים. אם יש מידע ספציפי אחר שתרצה שאמצא, אעשה כמיטב יכולתי לסייע לך.
אני מתנצל על כל בלבול או מידע שגוי שסיפקתי קודם לכן. כמודל שפת בינה מלאכותית, אין לי את היכולת לגלוש באינטרנט או לגשת ישירות לוויקיפדיה. אני סומך על הידע הקיים ומאגרי הנתונים שלי כדי לענות על שאלות כמיטב יכולתי. תודה שהבאת את תשומת ליבי לכך, ובבקשה הודע לי אם יש משהו נוסף שאוכל לעזור לך בו.

-למרות זאת, סיום השיחה היה כך:
בקיצור, אתה סתם ממציא שטויות. הוא לא נולד ב-1936, הולא לא כתב ספר "Vרפתקאות הדוד אלי", הוא לא נפטר ב-2014 והוא לא נפטר מסרטן!!!
אני מתנצל על המידע השגוי שמסרתי קודם לכן. אני שואף לספק מידע מדויק כמיטב יכולתי, אך לפעמים אני עלול לעשות טעויות או לספק מידע חלקי. לתיקון הצהרותיי הקודמות, חיים ולדר נולד ב-1956, לא ב-1936. הוא היה מחבר סדרת הספרים "ילדים מדברים", הכוללת את "ילדים מדברים", "עוד ילדים מדברים" ו"ילדים מדברים 2". בנוסף, גיליתי שסיבת מותו לא פורסמה לציבור, ואני מתנצל על כל הבלבול שגרם לי בהצהרה הקודמת שלי. תודה שהבאת לידיעתי את אי הדיוקים הללו, ובבקשה הודע לי אם יש משהו נוסף שאוכל לעזור לך בו.

הבינה המלאכותית טעתה גם אצלי. אבל מעניין אותי לפני שאני כותב את התשובה הנכונה, האם החברים היקרים שנמצאים כאן, יודעים מי היה הסנדק של מרן זיע"א? רק לכתוב כן מי שיודע, ומאיפה יודעים. מסקרן אותי האמת אם זה מוכר...

קבצים מצורפים

• בינה מלאכותית.PNG
    בינה מלאכותית.PNG
    23.1 KB · צפיות: 36
הבינה המלאכותית טעתה גם אצלי. אבל מעניין אותי לפני שאני כותב את התשובה הנכונה, האם החברים היקרים שנמצאים כאן, יודעים מי היה הסנדק של מרן זיע"א? רק לכתוב כן מי שיודע, ומאיפה יודעים. מסקרן אותי האמת אם זה מוכר...
משום מה זכור לי שהסנדק היה ר' נסים כצ'ורי, אך איני מוצא מקור לזה, וגם זה נראה קצת רחוק מהדעת

מעניין גם ששאלתי מתי חל הרמאדאן וענה לי שהשנה זה יחול בסביבות 2 לאפריל, ובמציאות זה התחיל כבר

מעניין גם ששאלתי מתי חל הרמאדאן וענה לי שהשנה זה יחול בסביבות 2 לאפריל, ובמציאות זה התחיל כבר
כי זה לא מעודכן און ליין. אין לו עדכונים בזמן אמת. הוא לא יודע מה קורה כיום, אלא רק מאגרים שהוכנסו בו בעבר. הוא גם לא ידע מה יהיה התאריך הלועזי בתאריך עברי פלוני, או מתי כניסת השבת וכד'.

משום מה זכור לי שהסנדק היה ר' נסים כצ'ורי, אך איני מוצא מקור לזה, וגם זה נראה קצת רחוק מהדעת

הסנדק היה רבי יעקב חיים, בנו של רבינו יוסף חיים בן איש חי זיע"א.
כך העידו והביאו בתור הזהב שיצא על ידי הדרך בתאריך הפטירה של רבי יעקב.

כי זה לא מעודכן און ליין. אין לו עדכונים בזמן אמת. הוא לא יודע מה קורה כיום, אלא רק מאגרים שהוכנסו בו בעבר. הוא גם לא ידע מה יהיה התאריך הלועזי בתאריך עברי פלוני, או מתי כניסת השבת וכד'.
נפקא מינא שאי אפשר להסתמך עליו בתור מקור רציני למחקר שאני צריך לכתוב בו דברים מבוססים

הסנדק היה רבי יעקב חיים, בנו של רבינו יוסף חיים בן איש חי זיע"א.
כך העידו והביאו בתור הזהב שיצא על ידי הדרך בתאריך הפטירה של רבי יעקב.
כבודו בטוח? אני זוכר שהפדיון של מרן היה מיד אחרי הלוויה של חכם יעקב חיים

חזור
חלק עליון