• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בעיית מעוכבי השידוכים

אלפים

New member
בציבור האשכנזי ישנם כמה וכמה ארגונים ועסקנים שמטפלים בבעיית הבחורים והבחורות המבוגרים הממתינים לזיווגם.
למה אצלינו לא מטפלים בבעיה הזאת או שאצלנו היא פחות קיימת.

אצל האשכנזים משלמים סכום מכובד על כל שידוך שנסגר - מה שמייצר מוטיבציה לפעול בנושא. ולצערנו גם שם יש המוני מעוכבים...
הרבה יותר מהספרדים.
למעשה הכי הרבה סובלות מהתופעה יש אצל התימנים.
ואחר כך האשכנזיות,
ולבסוף הספרדיות.
אבל התופעה קימת אצל כולם, ואצל בחורים הבעיה מועטת יותר.

שמעתי בשם הגרב"צ מוצפי שליט"א, שרוב הבקשות של הציבור לברכות, זה לזיווגים.
השי"ת יזכה את כל בניו ובנותיו לזיווגים הגונים בנקל.

אצל האשכנזים משלמים סכום מכובד על כל שידוך שנסגר - מה שמייצר מוטיבציה לפעול בנושא. ולצערנו גם שם יש המוני מעוכבים...
אבל אין חולק שזה וודאי עוזר, למה שלא נאמץ את זה בצורה כוללנית?
דרך אגב, אצל האשכנזים מדברים הרבה להעלות מ1000 דולר, וכבר כיום שדכנים רבים לוקחים 4000 ש' מכל צד.
הציבור גדל וכבר א"א להסתמך על זה שמכיר את זה שמכיר את זה, חייבים משהו שיתמרץ יותר!

נערך לאחרונה:
הרבה יותר מהספרדים.
למעשה הכי הרבה סובלות מהתופעה יש אצל התימנים.
ואחר כך האשכנזיות,
ולבסוף הספרדיות.
אבל התופעה קימת אצל כולם, ואצל בחורים הבעיה מועטת יותר.
אבל עדיין זה נושא שחייב לעלות מעל כל במה וא"א להתנחם במה שקורה אצל האחרים. לצערי ביודעי ומכירי קאמינא, כאשר לרבים מאוד מחבריי יש אח/ות מעוכבים, וכמה צער וכאב אולי היה בידינו לחסוך:cry:

חלק גדול מהבעיה, זה אצל הבחורים והבחורות עצמם!
מספיק להיות בררנים יותר מדאי
לב יודע מרת נפשו כמה עוסק בקטנות...
אדם שיבדוק את עצמו יגלה שלא מעט פעמים הוריד שידוך על שטויות... וחבל מאד
אני מכיר כמה כאלה שלבסוף השידוך חזר להם (אחרי שנה ושנתיים) כי חשבו לאחר מעשה וגילו שבאמת לא היתה סיבה מוצדקת

אגיד לכם את האמת אני הפסקתי להציע שידוכין לבחורים ובחורות אפילו שנראה לי כפתור ופרח
טרחנו המון לשדך ובסוף הורידו על שטויות [שעובדא שאחרי כמה חודשים הבינו שזה שטויות אבל כבר היה מאוחר] ובנתיים יצאו לי כל הכוחות והזמנים בלי לראות שום תוצאה

אגיד לכם את האמת אני הפסקתי להציע שידוכין לבחורים ובחורות אפילו שנראה לי כפתור ופרח
טרחנו המון לשדך ובסוף הורידו על שטויות [שעובדא שאחרי כמה חודשים הבינו שזה שטויות אבל כבר היה מאוחר] ובנתיים יצאו לי כל הכוחות והזמנים בלי לראות שום תוצאה
לא זו הדרך!
אפילו אם רק שידוך אחד מתוך 10,000 יצא לדרך, כל העסק שווה, ולפום צערא אגרא.

אבל הגזימו!
כווווול הזמן מורידים על יופי!
עכשיו בחורות מורידות בחורים על יופי, מי ישמע מה את רוצה גם דוגמן גם ת"ח?!
והבחורים בכלל האף שלהם בשמי מרומים מכיון שהם מודעים להצפה של בחורות איכותיות בשוק

והבחורים בכלל האף שלהם בשמי מרומים
"קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף".
בקריעת ים סוף נחשון בן עמינדב נכנס למים, ורק כאשר הגיעו מים עד נפש (כלומר, עד האף שלו) הים נקרע.
כלומר, כמה שהאף שלו היה יותר גבוה ככה קריעת הים היתה מתעכבת.
כך הוא גם בשידוכים - ככל שהאף יותר למעלה ככה ה"קריעת ים סוף" מתעכב...

חלק גדול מהבעיה, זה אצל הבחורים והבחורות עצמם!
מספיק להיות בררנים יותר מדאי
לב יודע מרת נפשו כמה עוסק בקטנות...
אדם שיבדוק את עצמו יגלה שלא מעט פעמים הוריד שידוך על שטויות... וחבל מאד
אני מכיר כמה כאלה שלבסוף השידוך חזר להם (אחרי שנה ושנתיים) כי חשבו לאחר מעשה וגילו שבאמת לא היתה סיבה מוצדקת
לענ"ד הפתרון לזה הוא וועדים בישיבות להסביר לבחורים מה זה באמת חיי הנישואין, וכמה כל העניינים החיצוניים, יופי וכד' הם הבל וריק.
היה לי חבר בררן משכמו ומעלה, בירר על כל הסמינר של אשתי, והיה עושה השוואות בין אלו שנפגש מי יותר יפה וכו'. וחודש אחרי שהתחתן אמר לי שכל היופי זה שטויות!!!

לענ"ד הפתרון לזה הוא וועדים בישיבות להסביר לבחורים מה זה באמת חיי הנישואין, וכמה כל העניינים החיצוניים, יופי וכד' הם הבל וריק.
היה לי חבר בררן משכמו ומעלה, בירר על כל הסמינר של אשתי, והיה עושה השוואות בין אלו שנפגש מי יותר יפה וכו'. וחודש אחרי שהתחתן אמר לי שכל היופי זה שטויות!!!
וזה גם יצמצם את בעיית הגרושים.
(כי אדם יחפש את מה שהוא צריך באמת, ולא יחפש שטויות, ויזניח את העיקר. מה שלצערינו מצוי אצל הרבה בחורי ישיבות).

חזור
חלק עליון