• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אני צריך להיות בבני ברק בשבת מה יש שם משהו מענין חוץ מהתחנה של קו 402?

אני מירושלים שאין כמוה בעולם, צריך להיות באזור רח' קהילות יעקב בשבת, יש שם משהו מעניין שאולי יעזור לי להסתכל על העיר הזו בצורה יותר חיובית?
יש מספיק ישיבות קדושות בסביבה שם, תכנס בליל שבת, תלמד שם שם שעה או יותר, תספוג קצת מהקדושה והטוהר של המקום ותחיל לאהוב את בני ברק בעז"ה.

יש מספיק ישיבות קדושות בסביבה שם, תכנס בליל שבת, תלמד שם שם שעה או יותר, תספוג קצת מהקדושה והטוהר של המקום ותחיל לאהוב את בני ברק בעז"ה.
אבל תודא שיש שם מזגן חזק....
תספוג מהאוירה ולא מהאויר...

שאולי יעזור לי להסתכל על העיר הזו בצורה יותר חיובית?
הכול תלוי בך לא משנה איפה תיהיה החיים הטובים רק אם תסתכל תמיד על הכול חיובי.
אסור להוציא דיבה על עיר מסוימת, זה עוון המרגלים. ממש"כ נראה קצת זלזול.זה אסור.

יש בסוף קהילות יעקב שטיבלך ספרדי (מוסיוף של בני ברק).
יש שם שיעור בן מנחה לערבית מהרב משדי. וגם בשבת בצהרים בשעה 15:00 כל שבת רב אחר.
יש לרב יגאל כהן גם בשבת בצהריים הל' שבת או ברכות. ובליל שבת בחושן משפט.
צריך לדעת לא משנה איזה עיר בשבת צריך לנצל את הזמן ללימוד תורה, אין מה להסתובב זה ביטול תורה.

מסכת כתובות (קיב)
ר' אמי ורבי אסי קיימי משמשא לטולא ומטולא לשמשא. ופירש"י: כשהשמש הגיע למקום שהן יושבין וגורסין וחמה מקדרת עליהן עומדין משם לישב בצל ובימי הצנה עומדין מן הצל ויושבין בחמה כדי שלא יוכלו להתרעם על ישיבת ארץ ישראל

הכול תלוי בך לא משנה איפה תיהיה החיים הטובים רק אם תסתכל תמיד על הכול חיובי.
אסור להוציא דיבה על עיר מסוימת, זה עוון המרגלים. ממש"כ נראה קצת זלזול.זה אסור.
מסכת כתובות (קיב)
ר' אמי ורבי אסי קיימי משמשא לטולא ומטולא לשמשא. ופירש"י: כשהשמש הגיע למקום שהן יושבין וגורסין וחמה מקדרת עליהן עומדין משם לישב בצל ובימי הצנה עומדין מן הצל ויושבין בחמה כדי שלא יוכלו להתרעם על ישיבת ארץ ישראל
לא נראה לי שזה הוצאת דיבה
כל ירושלמי בעל גאוה עצמית לא אוהב את בני ברק
ואני אישית גם לא מסתדר עם העיר הזו לא בגלל גנאי בחפצא או בגברא שלה אלא בגלל הצפיפות והפקקים והאופי הסקרני של האנשים שמה
אני לא מבין למה הדרך מצומת גבעת שמואל עד איצקוביץ צריכה לקחת 40 דקות לפחות ברכב
ולמה שמו את כל האולמות על חצי ק"מ רבוע אחד בלי חניה לרכבים שעד שמוצאים חניה נגמרת החתונה
ולמה עד שמגיעים לאולם המלצרים אומרים שלא נשאר אוכל
וכאשר כן נשאר מקבלים אוכל ממוחזר
והאלה שמסתובבים בין השולחנות לאסוף כסף לא נותנים לאכול
ולמה אנשים הולכים על הכביש ולא נותנים לרכבים ליסוע על המדרכה
ולמה בתפילות שמה או יש עמידה חצי שעה או חצי דקה
ובקיצור יש לי עוד הרבה תמיהות
שבגללם אני חושב שהייתי שמח ללכת שמה מידי פעם להכיר קצת דברים שונים ומשונים

מה הפירוש? התמיהה על הרכבים שנוסעים על הכביש ולא נותנים לאנשים ללכת...
תראה מישהו ברכב שצופר למישהו על הכביש איזה מבט הוא יקבל מההולך רגל ע"כ שהוא מפריע לו.
רק בבני ברק ההולכי רגל על הכביש והרכבים על המדרכה...

ואני אישית גם לא מסתדר עם העיר הזו לא בגלל גנאי בחפצא או בגברא שלה אלא בגלל הצפיפות והפקקים והאופי הסקרני של האנשים שמה
ולמה שמו את כל האולמות על חצי ק"מ רבוע אחד בלי חניה לרכבים שעד שמוצאים חניה נגמרת החתונה
וכל זה שבחיה של העיר??!!

תחזור על שנים מקרא של פרשת שלח.

הייתי בשבת הקודמת (לא האחרונה) בבני ברק לרגל שבת חתן, ובליל שבת צעדתי עם בני לטיש בויז'ניץ, ואח"כ לטיש בסלאנים [בשעה 1:30 בערך (בחורף בערך ב12:00) לפני סיום הטיש יש שם ריקוד עם הרב'ה מיוחד במיוחד, כבחור הייתי הולך לשם כל שבת. (ובדרך ברח' נחמיה פגשנו בגאון רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א ר"י פוניבז' וזכינו לברכה), ואח"כ לטיש בויז'ניץ מרכז. ואז אמר לי בני שאפי' שהעיר הזו "מוזנחת" הוא רוצה לגור בה בגלל ה"מעניין".

אני ב"ה זכיתי לקנות דירה במסגרת 'המחיר למשתכן' באשקלון. דירה מרווחת וחדשה שעושה רצון לגור בה (כמעט 120 מטר מרובע + 12 מטר רבוע של מרפסת+ חניה מקורה ומחסן. שכונה חדשה ושקטה וכו') ואשתי אמרה לי שאנחנו לא עוברים לשם כיוון שזו [כנראה] תהיה שכונה מעורבת והיא מפחדת שהילדים יפגעו מזה והיא מעוניינת לגור בעיר חרדית.
וכיוון שפזלתי לערים חרדיות יותר מחודשות הרב שלי העיר לי שאמנם הציבור חרדי וכו' אבל אין להם את הזקנים של בני ברק ולכן ב"ב זה אחרת. והחלטתי שעדיף לגור במחסן בבני ברק ולא במקום אחר כדי להרוויח את זקני וחכמי העיר (כמובן לא בא לאפוקי משום עיר אחרת אבל אם היו שומעים את סגנון הדיבור של הרב והכמיהה שלו לבני ברק...) בקיצור- על אף הצפיפות ושאר החסרונות שנמנו כאן- טובה היא העיר מאוד מאוד (ולא מצאתי מקום אחד ללא חסרון)

אני ב"ה זכיתי לקנות דירה במסגרת 'המחיר למשתכן' באשקלון. דירה מרווחת וחדשה שעושה רצון לגור בה (כמעט 120 מטר מרובע + 12 מטר רבוע של מרפסת+ חניה מקורה ומחסן. שכונה חדשה ושקטה וכו') ואשתי אמרה לי שאנחנו לא עוברים לשם כיוון שזו [כנראה] תהיה שכונה מעורבת והיא מפחדת שהילדים יפגעו מזה והיא מעוניינת לגור בעיר חרדית.
וכיוון שפזלתי לערים חרדיות יותר מחודשות הרב שלי העיר לי שאמנם הציבור חרדי וכו' אבל אין להם את הזקנים של בני ברק ולכן ב"ב זה אחרת. והחלטתי שעדיף לגור במחסן בבני ברק ולא במקום אחר כדי להרוויח את זקני וחכמי העיר (כמובן לא בא לאפוקי משום עיר אחרת אבל אם היו שומעים את סגנון הדיבור של הרב והכמיהה שלו לבני ברק...) בקיצור- על אף הצפיפות ושאר החסרונות שנמנו כאן- טובה היא העיר מאוד מאוד (ולא מצאתי מקום אחד ללא חסרון)
נכון מאוד, אני עקרתי מי-ם בסמיכות לרבים מגדולי התורה שזכיתי לשמש, לבית שמש, וזה חסרון שבאמת מורגש, אבל חוץ מזה רק יתרונות.
דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם, גם בלימוד גם בחינוך הילדים גם בשלו"ב ובכל התחומים.
כך שלענ"ד במעבר לדירה מרווחת התועלת שווה את הנזק.
מי שלא התנסה לא יוכל להבין!!!

חזור
חלק עליון