• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אולי הגיע הזמן להפסיק ביזדים את השיר העממי "יחי אדוננו" וכו' לא מתאים ולא מכובד!

אף אם הינך צודק מן הראוי לענ"ד לדבר בשפה נקייה יותר, ואף אם יש צורך בתקיפות אפשר בפרטי ולא בפרהסיא...
גם הסגנון חשוב... בן אדם לחבירו...
לא העיקר כמה אדם למד, אלא בין אדם לחברו. אוטוטו ט' באב, תזכרו את זה...

בימים האחרונים אכן היו כמה הודעות לא לרוח הפורום, אשר נגדו את התקנון, השתדלנו למחוק את כולן, גם נושאים שלימים נמחקו כליל.
בשרשור הזה גם נמחקו כמה הודעות בעייתיות שאולי אליהן התכוונת.
ולכל חברי הפורום, נא המשיכו להקפיד על שיח תורני ראוי ומכבד בפורום החשוב הזה!!
לכבוד ידידנו הדגול הרב מורשת מרן שליט"א
רציתי לחזק את ידיך העושות במלאכת הקודש ואל תחשוש משום דבר! כוונתך ומעשיך רצויים!
אתה עושה השתדלות גדולה ועצומה לשם שמיים למען כבוד רבותינו ואף אם ישנם פה ושם שאינם בדרך הנכונה אתם מוחקים ומעירים בצורה ראויה, ואין הדבר בידכם למגר הכל מכל כל באופן מיידי, ויחסית למה שהולך במקומות אחרים יש כאן בפורום הנפלא הזה שיח טוב וראוי ומכובד ואף יש עימנו ת"ח עצומים ב"ה, ויש כאן מאגרים עצומים של מידע תורני ורבני באופן הראוי ביותר! וכל השאר בטלים באלף... ולכן המשך בכוחך זה! אל תירא ואל תחת!
ולכל מי שיש הערות (והרבה פעמים בצדק) נא לא ליפול על ידידנו מזכה הרבים הנ"ל אלא אם באמת אכפת לו יפנה לכל איש ואיש בצינעא או בתגובה פומבית באופן ראוי ומכבד, או לחילופין ידווח למערכת באמצעים המופיעים בכל הודעה... וכן עזה"ד.
ובתקווה שלא תצא תקלה תחת ידכם!

בהסרטה לא רואים אותם [או שכן רואים ואני לא יודע שזה הם]
רואים גם את לוי חזקיה, ואת הלל כהן, דוד שמאי מהעופות, וניסן פלבני מהחשמל, ור' גדעון גילקרוב מהמוסך, ומאיר אטיאס מהבקשות, ויובל כהן
מצאתי חלק קטן מההסרטה
הנה כמה תמונות

הצג קובץ מצורף 10213

חכם בן ציון רז וח' יוסף סעידייאן
הצג קובץ מצורף 10214ח' הלל כהן וח' לוי חזקיה, והשמאלי שכחתי שמו. אולי שמעון בר כוכבא.

הצג קובץ מצורף 10215
ואחרון חביב רבינו עם חכם ציון כהן זצ"ל
אגב לחכם יוסף סעידייאן היה אח יקר ביותר שלימד אותי הרבה חכמה ריבי סעידייאן, שהיה נראה זקן פשוט וכפוף עם זקן מתחת הבגד אבל מלא חכמה ודעת והיה זורק הערות קצרות שמראות שהוא שולט בכל העניינים. מסתמא הרב לא @פשוט או הרב @nati זוכרים אותו. יהי זכרו ברוך.

אגב לחכם יוסף סעידייאן היה אח יקר ביותר שלימד אותי הרבה חכמה ריבי סעידייאן, שהיה נראה זקן פשוט וכפוף עם זקן מתחת הבגד אבל מלא חכמה ודעת והיה זורק הערות קצרות שמראות שהוא שולט בכל העניינים. מסתמא הרב @פשוט או הרב @nati זוכרים אותו. יהי זכרו ברוך.
כמדומני היה לו חנות תכשיטים או יודאיקה.
והוא זקנו של אחד מידידיך...

לכבוד ידידנו הדגול הרב מורשת מרן שליט"א
רציתי לחזק את ידיך העושות במלאכת הקודש ואל תחשוש משום דבר! כוונתך ומעשיך רצויים!
אתה עושה השתדלות גדולה ועצומה לשם שמיים למען כבוד רבותינו ואף אם ישנם פה ושם שאינם בדרך הנכונה אתם מוחקים ומעירים בצורה ראויה, ואין הדבר בידכם למגר הכל מכל כל באופן מיידי, ויחסית למה שהולך במקומות אחרים יש כאן בפורום הנפלא הזה שיח טוב וראוי ומכובד ואף יש עימנו ת"ח עצומים ב"ה, ויש כאן מאגרים עצומים של מידע תורני ורבני באופן הראוי ביותר! וכל השאר בטלים באלף... ולכן המשך בכוחך זה! אל תירא ואל תחת!
ולכל מי שיש הערות (והרבה פעמים בצדק) נא לא ליפול על ידידנו מזכה הרבים הנ"ל אלא אם באמת אכפת לו יפנה לכל איש ואיש בצינעא או בתגובה פומבית באופן ראוי ומכבד, או לחילופין ידווח למערכת באמצעים המופיעים בכל הודעה... וכן עזה"ד.
ובתקווה שלא תצא תקלה תחת ידכם!
תודה על המילים החמות.
אתה מוסיף לנו כוחות.
חזק ואמץ.

תודה על המילים החמות.
אתה מוסיף לנו כוחות.
חזק ואמץ.
גם אני מצטרף לכל האמור.
אני מברך בכל לב את ידיד נפשנו היקר והנעלה, מקים עולה של תורה, מגדיל ומרבה פעלים לתורה ולתעודה, לשם ותהילה, מזכה הרבים בתורתו של מרן רבינו הגדול זיע"א. כבוד הרב @מורשת מרן שליט"א.
יהי ה' עמו בכל אשר הוא פונה, מתוך בריאות הצלחה ונחת, ולא יאונה לצדיק כל אוון. זכות מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א תעמוד לו ויעתיר עליו משמי מרומים, שיצא זכאי מכל הבאים נגדו, ללא רבב כלל ועיקר. ובמיוחד באשר הוא זוכה ומזכה את הרבים בתורתו של מרן רבינו עובדיה זיע"א בכל ימות השנה בכל יום ויום, כל שעות היממה כולה. ויכולים אנו כאן חברי הפורום "מורשת מרן" להעיד בעדות גמורה על כל הדברים הכתובים לעיל, שהינם שרירים וקיימים לעד ולעולמים. ויהי רצון שיזכה לרוב נחת כל הימים מתוך אושר בריאות ושמחה וכל הטוב, מתוך אריכות ימים ושנים, לימוד תורה ועשית המצוות כל העתים, ללא שום טרדה כלל ועיקר. אמן כן יהי רצון מלפני אלוקים חיים ומלך עולם, אשר בידו נפש כל חי, ותקוים בו ברכתו של מרן זיע"א: "כל הקמים עליו הקב"ה יפר עצתם, ויקלקל מחשבתם, וישב להם גמולם בראשם, ואתה על במותימו תדרוך".

נערך לאחרונה:
גם אני מצטרף לכל האמור.
אני מברך בכל לב את ידיד נפשנו היקר והנעלה, מקים עולה של תורה, מגדיל ומרבה פעלים לתורה ולתעודה, לשם ותהילה, מזכה הרבים בתורתו של מרן רבינו הגדול זיע"א. כבוד הרב @מורשת מרן שליט"א.
יהי ה' עמו בכל אשר הוא פונה, מתוך בריאות הצלחה ונחת, ולא יאונה לצדיק כל אוון. זכות מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א תעמוד לו ויעתיר עליו משמי מרומים, שיצא זכאי מכל הבאים נגדו, ללא רבב כלל ועיקר. ובמיוחד באשר הוא זוכה ומזכה את הרבים בתורתו של מרן רבינו עובדיה זיע"א בכל ימות השנה בכל יום ויום, כל שעות היממה כולה. ויכולים אנו כאן חברי הפורום "מורשת מרן" להעיד בעדות גמורה על כל הדברים הכתובים לעיל, שהינם שרירים וקיימים לעד ולעולמים. ויהי רצון שיזכה לרוב נחת כל הימים מתוך אושר בריאות ושמחה וכל הטוב, מתוך אריכות ימים ושנים, לימוד תורה ועשית המצוות כל העתים, ללא שום טרדה כלל ועיקר. אמן כן יהי רצון מלפני אלוקים חיים ומלך עולם, אשר בידו נפש כל חי, ותקוים בו ברכתו של מרן זיע"א: "כל הקמים עליו הקב"ה יפר עצתם, ויקלקל מחשבתם, וישב להם גמולם בראשם, ואתה על במותימו תדרוך".
יישר כח גדול, משמח ומעודד.
וכאן המקום להודות להרה״ג רבי @אושרי רביב על כל מה שעושה למען מורשתו של מרן, בעיקר מאחורי הקלעים, בשעות לא שעות.
יהיה רצון שזכותו של מרן זיע״א תעמוד לו לכל מילי דמיטב. אמן.

חזור
חלק עליון