• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מי זכאי להיבחן לדיינות

ישיביש

New member
כדי להיבחן לדיינות צריך
"נבחן חדש בנושא דיינות:
1 .המועמד הוסמך לרבנות (יורה יורה) ע"י רב עיר או דיין או מוסד תורני שהמועצה מכירה בהסמכתם.
אני שואל יש מוסד תורני הרבנות מכירה בו חוץ מהרבנות?

כדי להיבחן לדיינות צריך
"נבחן חדש בנושא דיינות:
1 .המועמד הוסמך לרבנות (יורה יורה) ע"י רב עיר או דיין או מוסד תורני שהמועצה מכירה בהסמכתם.
בדרך כלל אם עשו מבחן אחד גדול או שיש המלצה מרב די מוכר ובגיל די בוגר (אין בזה משהו קבוע), נותנים כבר להבחן בדיינות.

בדרך כלל אם עשו מבחן אחד גדול או שיש המלצה מרב די מוכר ובגיל די בוגר (אין בזה משהו קבוע), נותנים כבר להבחן בדיינות.
אני שואל האם רב נותן המלצה ע"י מבחן רק על נושא אחד משלוש הנושאים העיקריים של יורה יורה כלומר האם מספיק רק שבת או נידה?

אני שואל האם רב נותן המלצה ע"י מבחן רק על נושא אחד משלוש הנושאים העיקריים של יורה יורה כלומר האם מספיק רק שבת או נידה?
המבחן צריך להיות של הרבנות.
אם אין מבחן, ויש המלצה מרב עיר מוכר או דיין חשוב, לרוב ועדת הבחינות מתחשבת בזה ונותנים להבחן. וגם זה, בתנאי של גיל מתקדם, לא אברך בן 22, אלא יותר קרוב ל30 או מעל.

המבחן צריך להיות של הרבנות.
אם אין מבחן, ויש המלצה מרב עיר מוכר או דיין חשוב, לרוב ועדת הבחינות מתחשבת בזה ונותנים להבחן. וגם זה, בתנאי של גיל מתקדם, לא אברך בן 22, אלא יותר קרוב ל30 או מעל.
מה רב ממליץ שהוא מכיר את האדם או שהוא יודע שהנבחן יודע את החומר של יורה יורה?

בכדי לגשת למבחן דיינות לא צריך 6 מבחנים, צריך מבחן אחד גדול, שבת/נדה/איסור והיתר.
כדי להיבחן לדיינות צריך
"נבחן חדש בנושא דיינות:
זה מה שכתוב באתר, לא כמו שאתה אומר

על מה בוחנים בדיינות?
כלומר, איזה נו"כ צריך ללמוד?
ראיתי מה שכתוב כאן, אבל מה זה כולל?
טור, ב"י, ב"ח, פרישה, שו"ע, סמ"ע, ש"ך, פת"ש?
אינני עונה כלל בוודאות
אבל מה שידוע לי
טור, ב"י, ב"ח, פרישה, שו"ע, סמ"ע, ש"ך, פת"ש? קצות החושן ונתיבות המשפט
ואולי אני טועה

בכדי לגשת למבחן דיינות לא צריך 6 מבחנים, צריך מבחן אחד גדול, שבת/נדה/איסור והיתר.
זה אני עונה בוודאות..
גם לא
לא צריך כלל להבחן לפני שנבחנים על דיינות על שום דבר ברבנות-על שום מבחן אחר
אבל כן צריך
כן מבקשים שיביא מכתב הסמכה מרב עיר או דיין זה לכת' למעשה מספיק מכל רב גם אם הרב המסמיך לא הוסמך ברבנות

א. לגבי ההסמכה, מספיק רב או דיין שמוכר ברבנות (רב שכונה, דיין מכהן) שכותב שאתה כשיר למבחן. כמו כן כולל שהוא מוכר (לצורך הענין - כולל שיש לו דף בלנק עם לוגו וחותמת) - מספיק בשביל זה.
זה פרוצדורה חדשה שהחלה מסוף שנה שעברה. אני לא מכיר מישו שלא הצליח לגשת בגלל זה.
ב. לגבי התשובות של המבחנים של המועד שעבר: במבחנים של המועד האחרון בשבוע שעבר, אמרו לכלל הנבחנים כי בימים הקרובים צריכים להגיע התוצאות. היום אמר לי הרב רפאל מזרחי - מנהל מחלקת הסמכה ובחינות שתוך שבועיים יגיעו תשובות. ומדיין שבוחן ברבנות שמעתי היום שעד חודש יהיו תשובות אצל כלל הנבחנים. כך או כך, נראה שלא יהיה יותר מתאריכים אלו.

חזור
חלק עליון