• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אני צריך להיות בבני ברק בשבת מה יש שם משהו מענין חוץ מהתחנה של קו 402?

אגב הצפיפות של בני ברק, נובעת לא רק מזה שבין כל בנין ובנין יש עוד בנין, אלא משום שהיא בנויה בצורה שלא יהיו בה רחובות מפולשים
כלומר, כל בני ברק בנויה בצורה של T, וזאת בעצת מרן החזו"א (?) למנוע בכך אפשרות שיהיה שם חשש איסור טלטול בשבת מדאורייתא*
לכן יש שם רחובות שבעצם מי שלא גר בבני ברק לא מכיר אותם בכלל, האוטובוסים לא יכולים לעבור שם, וכו' וכו', ובלי מורה דרך הנקרא 'וייז' אין מצב לנחש איך לקצר תהליכים.... לכן גם הנסיעה בבני ברק 'מטלטלת' במיוחד, תרתי משמע!! (ה'טלטול' של הנהיגה במשך השבוע חוסך את ה'טלטול' בשבת)...

*אין לי מקורות לזה, אשמח לעזרה בענין!!בני ברק - וייז.png

נערך לאחרונה:
אתמול הוצרכתי להיות בבני ברק באזור הרחובות האדמו"ר מראדזמין והאדמור מגור [בד"כ אני מגיע רק לרמת אלחנן ויוצא] והמצב שם ממש סכנת נפשות, מכוניות חונות על כל המדרכה וחוסמות הכל לחלוטין וזה מכריח את כולם ללכת לכביש ולפעמים זה ילדים קטנים בעגלה שכמובן האימא חייבת לדבר בטלפון ביד אחת, ונערים צעירים, ונשים מבוגרות שממש ראיתי שהם מסתכנות לרדת מהמדרכה לכביש ומפחדות מהמכוניות, ויש נהגים שלא אכפת להם ומצפצפים לך ליסוע יותר מהר וממש אסור לפתוח פה לשטן אבל במצב הזה זה נראה שהאסון ח"ו הוא בלתי נמנע, ומצד שני גם אין פתרון כי כנראה יש שם אולם באר מרים שאין לו מקום חניה מסודר ואין איפה לחנות, וללכת ברגל כמה דקות זה איסור דאורייתא יהרג ואל יעבור והברירה היחידה שנשארה זה לסכן את כולם ולסמוך על חסדי ה' שבבני ברק לא נופלים טילים.

אתמול הוצרכתי להיות בבני ברק באזור הרחובות האדמו"ר מראדזמין והאדמור מגור [בד"כ אני מגיע רק לרמת אלחנן ויוצא] והמצב שם ממש סכנת נפשות, מכוניות חונות על כל המדרכה וחוסמות הכל לחלוטין וזה מכריח את כולם ללכת לכביש ולפעמים זה ילדים קטנים בעגלה שכמובן האימא חייבת לדבר בטלפון ביד אחת, ונערים צעירים, ונשים מבוגרות שממש ראיתי שהם מסתכנות לרדת מהמדרכה לכביש ומפחדות מהמכוניות, ויש נהגים שלא אכפת להם ומצפצפים לך ליסוע יותר מהר וממש אסור לפתוח פה לשטן אבל במצב הזה זה נראה שהאסון ח"ו הוא בלתי נמנע, ומצד שני גם אין פתרון כי כנראה יש שם אולם באר מרים שאין לו מקום חניה מסודר ואין איפה לחנות, וללכת ברגל כמה דקות זה איסור דאורייתא יהרג ואל יעבור והברירה היחידה שנשארה זה לסכן את כולם ולסמוך על חסדי ה' שבבני ברק לא נופלים טילים.
הרב יעקב יוסף היה אומר לפנצ'ר להם הגלגלים מדין רודף

חזור
חלק עליון