• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

כמה סכום הדתות לחודש?

עדין לא ...
שמעתי שיש כולל בבני ברק
שעיקר ההכנסות שלו זה הדתות ועכשיו שלחו את האברכים שיתרימו לכולל
זמן מלחמה... הנציגים לא יכולים לפצות פה ולצפצף... בזמן הזה מתקיים "והמשכיל בעת ההיא ידום".

האם יצאה הוראה בעניין מגדולי הדור?
האם בכל פורים בשנה רגילה יצאה הוראה בענין מגדולי הדור לצאת עם רכבים ושירים ברחובות?
האם יצאה הוראה בענין מגדולי הדור לא ללבוש ביום יום מכנסיים בצבע חום וכובע גרב?
קצת רגישות למצב עם ישראל בזמנים אלו לא תזיק.
ולא צריך לכך הוראות מגדולי הדור, צריך להפעיל את ההיגיון הפשוט.

האם יצאה הוראה בעניין מגדולי הדור?
הגר"ד לא מספיק לך? וזה לא שאני תופס פוסק אחד ותגיד לי. הכל אתה הולך כמו הגר"ד? יש גם אחרים...
זה אינו. כי כל מי שיש לו מח בקודקודו מבין שהגר"ד צודק בזה. וזה לא נראה בכלל טוב.
וגדולי ישראל האחרים אומנם אולי לא דיברו אבל גם לא פסקו להיפך.
ראיתם, שמרן שליט"א רצה לומר נגד תעניות בשר בשובבי"ם, דיבר.
ועין כאן עוד

כמובן לזכור את דברי הגר"ד שליט"א. לא מכוניות ברחובות ולא שירים ברחובות...
חשבתי בהתחלה שכוונתך לדברי הגר"ד לנדו...

הגר"ד לא מספיק לך? וזה לא שאני תופס פוסק אחד ותגיד לי. הכל אתה הולך כמו הגר"ד? יש גם אחרים...
זה אינו. כי כל מי שיש לו מח בקודקודו מבין שהגר"ד צודק בזה. וזה לא נראה בכלל טוב.
וגדולי ישראל האחרים אומנם אולי לא דיברו אבל גם לא פסקו להיפך.
ראיתם, שמרן שליט"א רצה לומר נגד תעניות בשר בשובבי"ם, דיבר.
ועין כאן עוד
אני לא עוכב כאן לראות מי חסיד של מי ומי משווק את מי.
בכל מקרה, גם במחנות ובזמנים הכי קשים חגגו את ימי הפורים, ובזכות השמחה השלמה וההודאה להקב"ה על הנסים והנפלאות, נזכה לנסים ונפלאות בזמן הזה.
עת שמחה ואת עצבות.

אני לא עוכב כאן לראות מי חסיד של מי ומי משווק את מי.
בכל מקרה, גם במחנות ובזמנים הכי קשים חגגו את ימי הפורים, ובזכות השמחה השלמה וההודאה להקב"ה על הנסים והנפלאות, נזכה לנסים ונפלאות בזמן הזה.
עת שמחה ואת עצבות.
יש לשמוח כל אחד בביתו עם משפחתו וחבריו. ולא לעשות אירועים של מאות אנשים חודש לפני פורים עם מוזיקה עד חצות. ושתיה בסתם יום של חודש אדר. ולצאת מאולם מבוסמים כאשר חיילינו נרצחים.
ולא לשים מוזיקה ברחובות יום יום ולאסוף כסף בכניסות למרכזים מסחריים עם בוקסוט של שירים כאשר חיילים לא הורידו נעליים כמה חודשים, ואמא שלהם לא יושנת בלילה.

חזור
חלק עליון