• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

כמה עולה להוציא ספר

צריך הרבה סייעתא דשמיא בשביל להרוויח מספרים היום, וגם אם כן מעט מאוד, לכן ספר ממוצע של 400 עמודים נמכר ב55 ומעלה, תלוי..
משפט כואב....
אין אפשרות להרוויח בספר תורני כיום אם נמכרו פחות מ 1,000-1,500 עותקים.
כמה מאות עותקים אפשר אולי לכסות את ההוצאות.

ואעפ"כ ספרו החדש של מרן הראש"ל שגודלו של הספר לפחות פי שניים מהמספר הנ"ל, נמכר ב-50 ש"ח. (לא בחנויות).
ספרו של מרן ימכר בעזה"י בעשרות אלפי עותקים, אין כמעט ביהכנ"ס ספרדי או אשכנזי שלא יקנה אותו לאוצר הספרים, כך שהוא ממש לא דומה לספר של אברך רגיל שנמכר בכמה מאות יחידות.

ספרו של מרן ימכר בעזה"י בעשרות אלפי עותקים, אין כמעט ביהכנ"ס ספרדי או אשכנזי שלא יקנה אותו לאוצר הספרים, כך שהוא ממש לא דומה לספר של אברך רגיל שנמכר בכמה מאות יחידות.
עדיין הדבר ברור שהרווח לא כ"כ גדול (אם בכלל).

אולי תגלה לי על AI שעורכת מגיהה מעמדת ומעצבת ספרים תורניים?
בעצם אם יש לך כזו AI תפתח הוצאה לאור, תוציא ספרים כמעט חינם, ותכבוש את השוק, רק תזכור אותנו לגבי המעשרות...
עוד חזון למועד...

כריכה ב 4,500 ש"ח? למה? כריכה מקצועית כולל הכנה לגלופות וייעוץ מכירות עולה הרבה פחות, אולי זה כולל לא רק הכנה לגלופות אלא גם ייצור גלופות? (עדיין יקר, אך סביר).

איך הגעתם ל 30,000 בלי עריכה תורנית?
כמנהל מכון הוצאה לאור לא אכתוב על הוצאות אחרות,
אך אספר מקרים שהיו אצלנו בהוצאה לאור בחודש האחרון.
עימוד ספר 350 עמודים, 2,100 ש"ח,
עיצוב כריכה ושערים 3 גלופות, 1,800 ש"ח,
הדפסת ספר 350 עמודים, 500 עותקים, גודל סטנדרט, כולל הכנת גלופות, משלוח ועוד 14,500 ש"ח,
סך הכל 18,400 ש"ח + מע"מ 17% = 21,528 ש"ח כולל מע"מ. אנחנו עדיין לא קרובים ל 30,000 ש"ח.

(כמובן שאין לראות בהודעה זו מחירון של המכון, והודעה זו אינה מחייבת את המכון, המחירים עשויים להיות זולים או יקרים יותר, אך שיתפתי סיפור מהחודש).
אכן זה לערך מחיר הוצאת ספר
רק לשים לב, לקחת מעמד מקצועי, זה לא משהו מאוד יקר, ושווה את המאמץ, גם מבחינת התוצאה, וגם חיסכון בעמודים.

עדיין הדבר ברור שהרווח לא כ"כ גדול (אם בכלל).
לדאבוני ספרו של מרן שליט"א לא יצא אצלי...
כך שאיני יודע כמה עלה להוציא את הספר,
ובטוחני שספרו של מרן יצא ע"מ להגדיל תורה ולהאדירה, ולא ע"מ להרוויח.

ציינתי רק שאין מה להשוות ספר שהודפס בעשרות אלפי עותקים, לספר שהודפס בכמה מאות בודדות.
אגב, היכן ניתן לרכוש את הספר החדש במחיר טוב

אגב, היכן ניתן לרכוש את הספר החדש במחיר טוב

כריכה ב 4,500 ש"ח? למה? כריכה מקצועית כולל הכנה לגלופות וייעוץ מכירות עולה הרבה פחות, אולי זה כולל לא רק הכנה לגלופות אלא גם ייצור גלופות? (עדיין יקר, אך סביר).

איך הגעתם ל 30,000 בלי עריכה תורנית?
כמנהל מכון הוצאה לאור לא אכתוב על הוצאות אחרות,
אך אספר מקרים שהיו אצלנו בהוצאה לאור בחודש האחרון.
עימוד ספר 350 עמודים, 2,100 ש"ח,
עיצוב כריכה ושערים 3 גלופות, 1,800 ש"ח,
הדפסת ספר 350 עמודים, 500 עותקים, גודל סטנדרט, כולל הכנת גלופות, משלוח ועוד 14,500 ש"ח,
סך הכל 18,400 ש"ח + מע"מ 17% = 21,528 ש"ח כולל מע"מ. אנחנו עדיין לא קרובים ל 30,000 ש"ח.

(כמובן שאין לראות בהודעה זו מחירון של המכון, והודעה זו אינה מחייבת את המכון, המחירים עשויים להיות זולים או יקרים יותר, אך שיתפתי סיפור מהחודש).
חזק אני מהיום אפנה אליכם

תעלה בעוד מאה חמישים עמודים - לאן נגיע?
אני כרגע בעריכת ספר, רק עריכה תורנית, שתי הצעות משתי מקומות, 10000 ש"ח, זה בלי עימוד, אבל זה על כ - 1000 עמודים.
עימוד ב - 4 5 שקל לעמוד, בלי כריכה
כריכה עם גלופות בין 3000 ל - 4500 שוב דברתי עם מישהו שמבין.
ובית הדפוס אני כבר לא יודע, אבל בטוח מחיר כפול

אני כרגע בעריכת ספר, רק עריכה תורנית, שתי הצעות משתי מקומות, 10000 ש"ח, זה בלי עימוד, אבל זה על כ - 1000 עמודים.
עורך לשוני תורני יש לך? תשלח לי באישי ואוכל להפנות אותך.

אשמח לדעת כמה עולה להוציא ספר אחרי עימוד [כולל הכל]
ספר בערך של 500 עמודים.
וכן כמה עותקים מומלץ להוציא
תודה רבה
אשמח לדעת בפרט מהת"ח מכאן שהוציאו כבר.
שלום
מניסיון שלי:
א. בחלק א' גם אני חשבתי לחסוך בהוצאות (וחסכתי באמת) אולם כשהגעתי לשלב ההפצה שום חנות לא היתה מוכנה לקחת את הספר, עד שנאלצתי לתת לסוכן שמכר את הספר ב 49 שקל ולקח לעצמו 32 ולי נתן 17 בלבד על ספר. כך שהחיסכון שחשבתי שחסכתי עלה לי בכפל כפלים. גם להוציא כסף ולא חוזר וגם כל חודש חודשיים לרדוף אחריו שיחלק שוב בחנויות שנגמר.
ב. ובחלק ב' בס''ד לא חסכתי ושילמתי טבין ותקלין ל''יפה נוף'' (אגב צוף אמר לי שהוא הכי זול וסגרתי איתו, וסתם חבר אמר לי תבדוק אצל פוזן ביפה נוף, וההבדל היה של 5,000 שקל... לשיקולך) והכל הלך חלק רק שגלופה הם לא נותנים. אבל ההפצה בכל הארץ וכבר בחודש הראשון היה לספר הצלחה מסחררת (לעומת חלק א' שבשנה נמכר מה שכאן מכרו בחודש...)
עלה והצלח.

קבצים מצורפים

• דוגמא מסימן שח בחלק ב.pdf
    148.4 KB · צפיות: 8
אולם כשהגעתי לשלב ההפצה
לא חשבתי עד עתה שמחבר אמור למכור את הספרים שלו בחנויות
לפי דכיום אנשים לא קונים ספרי קודש של מחברים בחניות אא"כ פקיע שמייהו.
כל הספרים שאני קונה או מתענין נתקלתי בהם דרך אוצר החכמה וכדומה ואם נצרכתי להם התקשרתי למחבר.
אך חניות ספרים זה נושא מענין.
ובאמת ענין הפרסום על הספר הוא החשוב. ואפשר לפרסם אף במדור רשות הרבים [של י"נ] ועוד מקומות . ומי שבאמת ירצה יתקשר למחבר.
יישר כח לכולם.
ואם כבודו לא שומר על פרטיות הענין יכתוב לי כת"ר מה ההגדרה של הצלחה מסחרחרת.

תתקשר למספר המצוין לעיל או תשלח מייל לכתובת דלעיל, ונשמח לתת הצעת מחיר מדויקת.
בכל אופן מנהלי הפורום כתבו לי שאי אפשר לפרסם חינם, כך שאחר הפסח בעז"ה נפרסם כאן בפורום בתשלום.

שלום
מניסיון שלי:
א. בחלק א' גם אני חשבתי לחסוך בהוצאות (וחסכתי באמת) אולם כשהגעתי לשלב ההפצה שום חנות לא היתה מוכנה לקחת את הספר, עד שנאלצתי לתת לסוכן שמכר את הספר ב 49 שקל ולקח לעצמו 32 ולי נתן 17 בלבד על ספר. כך שהחיסכון שחשבתי שחסכתי עלה לי בכפל כפלים. גם להוציא כסף ולא חוזר וגם כל חודש חודשיים לרדוף אחריו שיחלק שוב בחנויות שנגמר.
ב. ובחלק ב' בס''ד לא חסכתי ושילמתי טבין ותקלין ל''יפה נוף'' (אגב צוף אמר לי שהוא הכי זול וסגרתי איתו, וסתם חבר אמר לי תבדוק אצל פוזן ביפה נוף, וההבדל היה של 5,000 שקל... לשיקולך) והכל הלך חלק רק שגלופה הם לא נותנים. אבל ההפצה בכל הארץ וכבר בחודש הראשון היה לספר הצלחה מסחררת (לעומת חלק א' שבשנה נמכר מה שכאן מכרו בחודש...)
עלה והצלח.
אכן, כפי שכתבת הוצאת הספר דרך הוצאה לאור מקצועית מכפילה ומשלשת את מכירות הספר.
כך שגם אם זה טיפה יותר יקר, זה מבטא את עצמו במכירות.
בנוגע למה שכתבתם על 'צוף' ו'יפה נוף' אכן אלו הוצאות מקצועיות, ולא אתייחס לגופם של הוצאות אחרות, רק אציין שתבדקו אותנו...

לפי דכיום אנשים לא קונים ספרי קודש של מחברים בחניות אא"כ פקיע שמייהו.
אחלוק עליך במטותא,
אנשים היום קונים ספרים אם יש בהם בשורה חדשה,
כמובן שגם בספר שיש בו בשורה אנשים מחפשים איכות,
הן איכות תוכן, הן איכות לשון וניסוח, הן איכות בעימוד ועיצוב גרפי, והן איכות הדפסה.

תפקיד ההוצאה לאור הוא א' לאתר את הבשורה שהספר נושא בכנפיו, ולהתאים את הספר לקהל יעד המבוקש. ב' כמובן, איכות ללא פשרות.

חזור
חלק עליון