• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

ספרים מומלצים על פרקי אבות באוצר החכמה

amit26

Active member
שלום לכולם
אני מעביר שיעור מדי שבוע במסכת אבות לכמה חברים שבתהליכי תחילת התחזקות. רציתי לשאול האם מישהו מכיר ספר/ים טוב/ים באוצר החכמה , על מסכת אבות, שאפשר לשאוב מהם חומר תורני יפה ושימשוך גם קהל מתחזק? (לדוגמא "פרקי אבות אבות ובנים")

שלום לכולם
אני מעביר שיעור מדי שבוע במסכת אבות לכמה חברים שבתהליכי תחילת התחזקות. רציתי לשאול האם מישהו מכיר ספר/ים טוב/ים באוצר החכמה , על מסכת אבות, שאפשר לשאוב מהם חומר תורני יפה ושימשוך גם קהל מתחזק? (לדוגמא "פרקי אבות אבות ובנים")
יש את זה, יכנס לאוצר החכמה בגירסא הבאה, ושאלתי את המחבר ואישר להעלותו כאן, לזיכוי הרבים.

שלום לכולם
ראשית כל ענף עץ אבות - כמובן...
יחל ישראל של הרב לאו
נחלת אבות של ר' יוסף משאש

יש לי ספר על מאמרי חז"ל הנקרא "גחלי אש" ממולץ מאוד
וספר על פרקי אבות הנקרא "זכות אבות" חידושים נפלאים על פרקי אבות וגם הסבר שיש קשר בין משנה למשנה
להשיג במייל שלי AB0548410300 וכו'

ראיתי אתמול ספר מדהים ביותר על מסכת אבות (לא בטוח שיתאים למצוא בו חומר בדוקא למתחזקים) שנקרא מעשה אבות.
ישנם הרבה הנקראים בשם זה. אבל כוונתי למעשה אבות טהרני.
עיינו ותחי נפשכם

יש ספר שנקרא אבות דרבי נתן, המיוחס לתנא רבי נתן הבבלי, והוא בעצם מרחיב הרבה בענין מילי דאבות.
ועל ספר זה יש פירוש של הגחיד"א ז"ל בשם כסא רחמים, ושל אחד מבני הגרח"פ ז"ל בשם אבות הראש.

חזור
חלק עליון