• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

כמה חידות קטנות על מרן

אושרי רביב

Well-known member
העליתי כאן כבר באחד המקומות, אבל לכאן הוא שייך לכן העתקתי שוב את הדברים. יען כי עדיין לא ענו על חידות אלו:
על שם מי מרן נקרא בנוסף לבן איש חי ורבי עבדאללה סומך, ובנוסף לשם על זקנו?
במה היה עסקו של אביו של מרן בתחילה?
מה השם שמרן היה ממליץ לבנות מעל כל השמות? [ענה על כך הרב @בנימין לוריא לנכון, אפרת. ומה שאמר מרן שרה, אמר מרן שהוא שם שמאריך ימים. אבל מבחינת מרן תמיד זה השם אפרת. ואף מי שקראו לה רחל, היה אומר לקרוא לה רחל אפרת. (ואולי שמעו להוראת מרן, וקראו מפני כן לאותה הילדה שנהרגו משפחתה באסון רחל אפרת. כך עולה עתה ברעיוני. נסתרות דרכי ה')].
על מה אמרו למרן "גנבת לנו את ההצגה"?
אשמח אם יש לחברים עוד חידות מעניינות על מרן זיע"א, שנוכל לפתור ולהחכים.

התשובה לכל השאלות הללו חוץ מהאחרונה כתובות בספר המעניין "במחיצתם של גדולי ישראל" מהעסקן הנמרץ רבי דוד יפרח הי"ו מחזון יחזקאל
אני מצרף פה את הפרק מהספר תקראו דברים מעניינים על רבינו הגדול

לגבי הילד שאמר שרוצה אוטו מפואר אמר לו רבינו תגיד לי יש לך כוס בבית? לי לא היה כוס בבית אלא הייתי שותה מקופסת שימורים, ובכל זאת למדתי!
איפה ניתן להשיג את הספר?

היום שאלתי את אחד מיקירי ירושלים אודות כמה עניינים ורמז לי שיודע כמה סיפורים על חכם גדול שהערב זה האזכרה שלו רק שאינו רוצה לדבר
לא הצלחתי להוציא ממנו כלום, רק סיפר לי בקצרה ובתנאי שלא אומר מי החכם שפעם אחת הלך מרן רבינו עובדיה ברחובות הבוכרים עם אותו חכם וראו איזה בית כנסת שעוברים על ההלכה [כמדומה ספרו העומר לפני השקיעה] ואמר אותו חכם לרבינו תראה איך הם עוברים על ההלכה
אמר לו רבינו אתה אשם!!! אתה יושב ולומד לעצמך ולא אכפת לך מאחרים וכל העוונות שלהם על הגרון שלך. ומאז התחיל אותו חכם למסור שיעורים
וסיפר לי עוד רמזים שלא הצלחתי להבין כהוגן ועוד יבוא היום ואנסה להוציא ממנו הכל

כתוב ונפרש לך בסייעתא מן שמיא.
כמובן אם הם סיפורים ראוים ומכבדים.
עדיף לא להיכנס לזה מכיוון שרוב הדור הצעיר לא יודע על מה מדובר וגם אין זה מענין הדיבור כאן
רק אכתוב לך ותענה לי בפרטי אם תרצה, ששאלתי אותו מדוע בלוח שנה של אור החיים לא נזכר יום פטירתו של אותו חכם. ואמר וכי אתה לא יודע וכו' ולא הסכים לדבר יותר.

חזור
חלק עליון