• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

חידה: איזה דבר אסור משום בשר וחלב, ואחרי כמה ימים יהיה מותר לאכול עם חלב לכתחילה?

פִּתָרוֹן
התשובה נמצאת בשו"ע סימן פז סעיף ה לגבי ביצים הנמצאים בעופות שאם הם לא גמורות הרי הם אסורים משום בשר בחלב, אבל לאחר כמה זמן שהם נגמרו אין בהם משום בשר בחלב !
התשובה נמצאת בשו"ע סימן פז סעיף ה לגבי ביצים הנמצאים בעופות שאם הם לא גמורות הרי הם אסורים משום בשר בחלב, אבל לאחר כמה זמן שהם נגמרו אין בהם משום בשר בחלב !
חזק וברוך ! כנראה מה שלא חשבתי על זה, משום שאני לא מספיק מוח חושב

חזק וברוך ! כנראה מה שלא חשבתי על זה, משום שאני לא מספיק מוח חושב
רק שלא יהיה גניבת דעת, התשובה הזאת לא יצא לי כהברקה, כאילו אני שולט בכל הלכות אלו, רק פשוט התחלתי חזרות על בשר בחלב זמן זה, אז זה צף לי עכשיו, יה"ר שנהיה כולנו בקיאים בכל ד' חלקי שו"ע, אמן !

יש דוגמא?
כמו: מי היה הסנדק של מרן?
חחח
את זה אני יכול להשאיר לך.
אבל עכשיו ממה שעולה לי: על שם מי מרן נקרא בנוסף לבן איש חי ורבי עבדאללה סומך?
במה היה עסקו של אביו של מרן בתחילה?
מה השם שמרן היה ממליץ לבנות מעל כל השמות?
על מה אמרו למרן "גנבת לנו את ההצגה"? (הבאתי את זה כאן באיזהו מקומן)...

השם שרה יש סרטון עם הרב צבי חקק שם אומר שזה הכי טוב
ובקשר להצגה אמר זאת אחרי שהביא באיזה טקס שנאם אחרי הרב גורן את דברי החידא על ספרדים ואשכנזים חסדים וגבורות וכו'
התשובה היא כפי שכתב בנימין לוריא, אפרת.
אמת שהשם שרה מרן אמר שהוא "הכי טוב", אבל על השם שרה אמר משהו אחר, שזה סגולה לאריכות ימים. ואילו על השם אפרת מרן היה אומר תמיד שזה הכי טוב, והיה אומר במליצה על עצמו, שזה נקרא על שמו. כי נולד בשנת תרפ"א. כך אמר לבנו ר' משה כשנולדו לו בנו אהרון ובתו אפרת.

חזור
חלק עליון