• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

כמה עולה להוציא ספר

ב. ובחלק ב' בס''ד לא חסכתי ושילמתי טבין ותקלין ל''יפה נוף'' (אגב צוף אמר לי שהוא הכי זול וסגרתי איתו, וסתם חבר אמר לי תבדוק אצל פוזן ביפה נוף, וההבדל היה של 5,000 שקל... לשיקולך) והכל הלך חלק רק שגלופה הם לא נותנים. אבל ההפצה בכל הארץ וכבר בחודש הראשון היה לספר הצלחה מסחררת (לעומת חלק א' שבשנה נמכר מה שכאן מכרו בחודש...)
עלה והצלח.
א. מי היה יותר זול ב 5000 יפה נוף או צוף?
ב. עשית אצל יפה נוף הכל, גם עימוד וכו'? למה לא יותר זול לעשות אצלם רק הפצה?
ג. אם תוכל לפרט יותר, כמה עותקים הוצאת, ומה היה המחיר שהם לקחו.

אכן, כפי שכתבת הוצאת הספר דרך הוצאה לאור מקצועית מכפילה ומשלשת את מכירות הספר.
כך שגם אם זה טיפה יותר יקר, זה מבטא את עצמו במכירות.
בנוגע למה שכתבתם על 'צוף' ו'יפה נוף' אכן אלו הוצאות מקצועיות, ולא אתייחס לגופם של הוצאות אחרות, רק אציין שתבדקו אותנו...
א. לכאורה אין שום ענין בהוצאה לאור מקצועית אלא רק במפיץ מקצועי שעובד עם חנויות מובילות.
ב. עם איזה רשתות של חנויות אתם עובדים?

אגב, כאן המקום לשאול אם מישהו מכיר קבוצות מייל וכדו' שמאפשרים לפרסם אצלהם ספרים.
וכן היכן ניתן עוד לפרסם ספרים בחינם או במחיר מוזל.

ועוד שאלה למי שחיבר ספר ופירסם בעיתון, האם זה ריווחי ומשתלם?

א. לכאורה אין שום ענין בהוצאה לאור מקצועית אלא רק במפיץ מקצועי שעובד עם חנויות מובילות.
מפיץ מקצועי הוא משווק טוב, הוצאה לאור מקצועית מביאה מוצר איכותי וטוב. אמנם גם למוצר איכותי צריך שיווק טוב, אך מוצר לא איכותי גם שיווק טוב לא יעזור לו.
ואגב מלבד האיכות של ההו"ל, גם בתחום השיווק עצמו, תפקיד המפיץ הוא לשווק את הספר המוגמר, תפקיד ההוצאה לאור הוא להתאים את המוצר לקהל היעד (החל מהעריכה עבור דרך עימוד שערים וכריכות וכלה בסוגי ההדפסה), מה מפיץ יכול לעשות עם ספר שהקהל יעד שלו X אבל הוא בנוי בסגנון של קהל יעד V? ההוצאה לאור יחד עם בעל המחבר בונים את הספר בהתאם לקהל יעד!
ב. עם איזה רשתות של חנויות אתם עובדים?
תוכל לקבל בפלא' או במייל הנ"ל פרטים מדויקים, אך ככלל אנו משווקים דרך סוכן (הנותן מחיר מיוחד ללקוחותינו) שעובד יחד עם כל רשתות השיווק.

ועוד שאלה למי שחיבר ספר ופירסם בעיתון, האם זה ריווחי ומשתלם?
מניסיון של בעלי מחברים רבים בעיתון המודיע אף כאלו שהוציאו בהו"ל אחרת,
פרסום ממוקד שחושף את הבשורה של הספר מכסה את עצמו ברווח,
פרסום סתמי לא מביא כלום.

ואגב פרסום בעיתונות זה חלק מתפקיד ההו"ל/מפיץ, הן משום שההו"ל יודעת לפרסם מודעה שתחשוף את הבשורה שבספר, והן משום שפרסום דרך הו"ל זול יותר. לדוג' בעיתון המודיע פרסום דרכנו עולה פחות מחצי ממחיר הפרסום לפי אינצ'ים הרשמי של מערכת העיתון.

אגב, כאן המקום לשאול אם מישהו מכיר קבוצות מייל וכדו' שמאפשרים לפרסם אצלהם ספרים.
וכן היכן ניתן עוד לפרסם ספרים בחינם או במחיר מוזל.
מישהו פרסם בפורום פרוג על קבוצת מייל שאפשר לפרסם אצלם ספרים חינם, אחפש לך בס"ד.
כמו"כ זכור לי שבעיתון הדיגטלי שחרית אפשר לפרסם סקירה על ספרים חינם.

ואם כבודו לא שומר על פרטיות הענין יכתוב לי כת"ר מה ההגדרה של הצלחה מסחרחרת.
לעומת ה- 500 עותקים של חלק א' שעד שהם נמכרו בלי הפצה טובה ל- 1000 של חלק ב'.
הכל מבחינתי לא יודע מה מחבר אחר יגיד לך שזה הצלחה, אחרי שאני נתקעתי בהפצת חלק א' אז שנמכר מהר מאוד חלק ב' מבחינתי זו הצלחה מרשימה...

א. מי היה יותר זול ב 5000 יפה נוף או צוף?
ב. עשית אצל יפה נוף הכל, גם עימוד וכו'? למה לא יותר זול לעשות אצלם רק הפצה?
ג. אם תוכל לפרט יותר, כמה עותקים הוצאת, ומה היה המחיר שהם לקחו.
יפה נוף מצוף למרות שהוא הבטיח לי שהוא הכי זול...
כן
1000

מ״ע בעניין רמת הביטחון והשתדלות בהפצת ספרים.
לכא׳ כל הדרכים שנכתבו פה להפצה ופרסום הספר זה דורש השתדלות לא פשוטה בכלל, כך שזה נראה שמלבד ההתעסקות בכתיבת הספר התוכן ההנגשה וכו׳.
יש כאן עוד עבודה שדורשת מאמץ זמן והשקעה לא פחות מהכתיבה..

מ״ע בעניין רמת הביטחון והשתדלות בהפצת ספרים.
לכא׳ כל הדרכים שנכתבו פה להפצה ופרסום הספר זה דורש השתדלות לא פשוטה בכלל, כך שזה נראה שמלבד ההתעסקות בכתיבת הספר התוכן ההנגשה וכו׳.
יש כאן עוד עבודה שדורשת מאמץ זמן והשקעה לא פחות מהכתיבה..
כל אחד כפי מדרגת בטחונו, כך הוא פחות צריך להשתדל, כמובן יש את רמת ההשתדלות הבסיסית לכ"א.
ולכאו' בזה, לא שיש השתדלות מרובה אלא פשוט צריך לכל הפרסום והשיווק של הספר הרבה כסף...

השאלה הזו מאוד כללית.
וכמו שתשאל כמה עולה דירה, או רכב. שזה תלוי מאוד מה רוצים לעשות.
ואי אפשר אף פעם לתת תשובה כזו כללית.
אנחנו הדפסנו ספרים יחסית בזול של כמה עשרות אלפי ש"ח בודדים, והיו ספרים שעלו למעלה ממאה אלף ש"ח (!, כמובן כולל תשלומים לעורכים איכותיים). ויש ספרים כעת בעריכה בס"ד, שעלותם הכוללת הרבה יותר.
כך שזה מאוד תלוי.
מ"מ שיהיה הרבה סיעתא דשמיא והצלחה מרובה בפן הרוחני והגשמי!
ותזכו להגדיל תורה ולהאדירה.
חג שמח!

תודה רבה!
אשמח שתמצא לי את מה שכתבת על פרוג.
לא מצאתי את פרוג (אני לא כל כך חזק בחיפושים).
אבל אני רואה כאן בפורום לגבי פרסום חינמי.
וכאן הודעה חשובה של @שאולי שמסביר באריכות את הנקודות החשובות בפרסום.

א"כ אני רואה שכת"ר ראה את הנושאים הנ"ל ע"פ הלייקים, אך אולי זה יעזור לקוראים נוספים.

חזור
חלק עליון