• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

עלון גביע הכסף

ואוו
אני לא בטוח שאני בפורום הנכון....
איך הרב @ע"ה ס"ט עוד לא הגיב וועוד רבים וטובים ....
בכל אופן אין מה לנסות 'לכבוש את המלכה בבית'
הפאה אסורה .
אבל מה שיש לדון הוא על הסגנון של העלון הנ"ל שהוא 'קצת' בוטה מידי...
מצד שני יכול להיות ששום דבר אחר לא עוזר כבר....

רק רציתי לומר שהיות ויש שיטות בדבר
לא נאה לכתוב בעלון בצורה כזאת
אין מה להגיב
אנחנו פוסקים כמרן אין מה להיבהל
הובאה דעת מרן ביביע אומר במלואה.

אני מבחינתי עשיתי את מחאתי
ותרמתי לציבור קצת אור על הסוגיא.

ואם המנהלים החשובים רוצים שאמחוק משהו ממה שהעלתי, כדי שלא יטושטש דעת מרן זצ"ל, אמחוק בשמחה.

ציטוט:
כל נביאי השקר של דורינו המתירים את כל הפריצות החרדית לא מדברים כלל על חיזוק בצניעות, ידברו על הכל רק לא על צניעות, חיזוק בשמירת שבת, לימוד תורה, קבלת שבת 10 דקות לפני, תהילים, עצרות תפילה עם צילומים של הרב עם פרצוף בוכה, שיר השירים, פרק שירה, אמונה, אהבת ישראל, וכו' רק לא על צניעות, אך זה בדיוק ההסתרה של היצר, על מה שבאמת צריך לדבר לא מדברים.

למי כוונתו?

ציטוט:
כל נביאי השקר של דורינו המתירים את כל הפריצות החרדית לא מדברים כלל על חיזוק בצניעות, ידברו על הכלרק לא על צניעות, חיזוק בשמירת שבת, לימוד תורה, קבלת שבת 10 דקות לפני, תהילים, עצרות תפילה עם צילומים של הרב עם פרצוף בוכה, שיר השירים, פרק שירה, אמונה, אהבת ישראל, וכו' רק לא על צניעות, אך זה בדיוק ההסתרה של היצר, על מה שבאמת צריך לדבר לא מדברים.

למי כוונתו?
לנביאי השקר.

שתזכה להמשיך לקשר קישורים טובים לאמיתה של תורה...

חירטוטים גמורים מדאורייתא.
מאיפה הביטחון עצמי הענק והמופרז..
א. יש פוסקים שחיים בדורינו שמתירים פאות [לא באתי להוזיז אפילו לא במילמטר את האיסור בכל התוקף בדעת מרן הגרע"י זצ"ל ובנו מרן שליט"א].
ואם כבודו [כבוד כותב העלון] שואל מי
כל תלמידי החזון איש אלו שנפטרו ואלו שחיים. וכמובן מרן החזון איש שכך הנהיג וכך מנהיגים תלמידו, מרן ר' חיים קניבסקי זצ"ל. מרן ר' חיים שאול גריינימן זצ"ל. מרן ר' דוב לנדוי שליט"א [כבוד כותב העלון מוזמן לעלות לביתו לשאול] הגאון ר' יהודה בויאר שליט"א. הגאון ר' יעקב פוזן שליט"א. הגאון ר' אברהם ישעיהו גריינימן שליט"א. והרשימה עוד ארוכה מתלמידיו שכך מורים ומנהיגים. מרן האגרות משה, בתשובה. מרן הגר"ש משאש. מרן האור לציון בח"ב עמוד ר"צ. ועוד רבים גדולי תורה ופוסקים שכך פוסקים ומנהיגים.
הסבר קצר מאי דעת המתירים.
שלטי גיבורים שבת ס"ד. רמ"א ע"ה [בשם שלטי גיבורים, שהתיר לצאת כך לרשות הרבים] וכך פוסק הכף החיים. מגן אברהם [שם מפורש התיר לרשות הרבים]. כך פסק המשנ"ב במקום שכך המנהג. כך ס"ל לחזון איש ותלמידיו ועוד עשרות פוסקים אגר"מ. אול"צ שמש ומגן ועוד.

יש ג' נושאים. א. האם נחשב כיסוי. ד' הפוסקים רובם ככולם כולל הבאר שבע שחולק על השלטי גיבורים, שפאה שיער בשיער נחשב כיסוי. ב. דת יהודית, האם זה מנהג פריצות. עד כמה שכך הרגילות על פי הדין [לשיטתם], לא חשיב פריצות. ג. מראית העין שיחשבו שלא מכסה וילמדו ממנה. במשנ"ב פסק להדיא שבמקום המנהג לא חוששים כמגן אברהם ועוד. ובאגרות משה מאריך שאין בזה כלל מראית העין. וכן בשמש ומגן ועוד. ור' חיים קניבסקי ענה בהסרטה לר' אורי טיגר. שהנשים מבחינות. ואם בכלל לא מבחינות ראוי שיהיה היכר קטן.
כל הרשימה שמניתי ועוד
דעתם שזה נחשב כיסוי והיא מתנהגת ע"פ כללי דת יהודית. ואין בעיה של מראית העין. במקום המנהג. ובוודאי נשים מבחינות ולא ילמדו ממנה. דעת האגרות משה, שאין מראית העין בעשה בכלל. ואם יש היכר ודאי שמותר לכל השיטות [שמניתי].
דעת מרן הגרע"י זצ"ל יביע אומר ח"ה כהבאר שבע. והיעב"ץ. ועוד שאסרו מדין דת יהודית מנהג פריצות. וכן פסק כסוברים שיש בזה מראית העין. ובחוקותיהם. והביא הרבה שכתבו בגנות המנהג וכך פוסק. אך בגרושה מתיר היות ויש מתירים לצאת כך לרשות הרבים, בגרושה שחיובה קיל, מתיר.

אין הבדל בין הפאות של זמנינו לפעם, פאה היא כבגד. ואם היא לא צועקת הצילו ובולטת מותר [לשיטות אלו, המגן אברהם מתיר גם בחתכה שערה ומכסה אם זה את הראש. וכן השלטי גיבורים. והמשנ"ב הביא אותם, ואם שערה יפה אז נאסור?]
אפשר וצריך להתחזק בצניעות, הנשים בצניעות הגברים בתורה ומידות ובין אדם לחבירו.
אבל.
איש איש ורבותיו מינהגיו ודרכו [ע"פ ההלכה].
אנחנו לא פטרונים על התורה ולא מוחקים ציבורים שלמים בגלל סטיות אישיות.

אני לא באתי לקרר האמבטיה דעת מרן הגרע"י ומרן הגר"י לאסור וכך דעת תלמידו והרבה מנשות הספרדים. אבל לא להתעלם שיש עוד פוסקים, והם שנוהגים כמנהגם על מה יצא הקצף?

בקיצור עלון מזעזע לדעתי, ונגד התורה ודרכי התורה. אם היה כותב את דעתו של מרן פאר הדור זצ"ל ואת כל הנימוקים ההלכתים, אני הייתי מפרסם, אבל השמצות סילופי אמת ומציאות...לא מקובל.

זאת דעתי האישית, ואני חושב שכך אחז מרן זצ"ל בזה שבתשובה הביא דעות המתירים ואף נסמך עליהם בגרושה, מה אם פריצות, בגלל שחיובה מדרבנן מותר לה?

לסיכום. יש המתירים ויש האוסרים ובראשם מרן. סילופים והפחדות וסילוף האמת לא. דעות הפוסקים ונימוקים הלכתיים כן.
אתה ישן בעמידה....
מי מתיר הפאות הפרוצות של ימינו שנראים כשערה ממש
יש סרטון מפורש שרבי חיים זי"ע אוסר פאות של חניכי הישיבות שנראה כעין שערה ולא מתקרב בכלל לפאות של ימינו הפרוצות והמתועבות.
רק המשיח יעורר אתכם.... לא אף אחד אתם שמים פס על כולם!!!!!!!

עלון מיוחד בעקבות מאורעות שמחת תורה תשפ"ד ותקופת המלחמה.
יישר כח תמשיכו חזק במלחמה נגד הפרוצות האלה שהורסים את כל הקדושה בציבור החרדי - הכל מגעיל ומאוס!!! שילכו להיות חילוניות ולא יטמאו אותנו, כבר הגר"ש וואזנר זעק את זה מגרון ליבו, עוד על הפאות שהיו בזמנו, שמנסים לחכות את השחקניות בניו יורק, והתשובה של השטן זה מחלוקת הפוסקים. שזה טיפשות גדולה להשוות מחלוקת הפוסקים לפאות של ימינו שגרועות יותר ממכנסים לנשים, והחילונים בעצמם אומרים שזה גורם להם להרהורים יותר מהנשים שלהם שהולכות עם השיער הטבעי, ממש יראי החטא ימאסו -זה הסימן הכי גדול ששונאים אותכם זה סימן שאתם צועקים אמת!!!

יישר כח תמשיכו חזק במלחמה נגד הפרוצות האלה שהורסים את כל הקדושה בציבור החרדי - הכל מגעיל ומאוס!!! שילכו להיות חילוניות ולא יטמאו אותנו, כבר הגר"ש וואזנר זעק את זה מגרון ליבו, עוד על הפאות שהיו בזמנו, שמנסים לחכות את השחקניות בניו יורק, והתשובה של השטן זה מחלוקת הפוסקים. שזה טיפשות גדולה להשוות מחלוקת הפוסקים לפאות של ימינו שגרועות יותר ממכנסים לנשים, והחילונים בעצמם אומרים שזה גורם להם להרהורים יותר מהנשים שלהם שהולכות עם השיער הטבעי, ממש יראי החטא ימאסו -זה הסימן הכי גדול ששונאים אותכם זה סימן שאתם צועקים אמת!!!
א. השלטי גיבורים מג"א, מתירים אפילו בשערות עצמה לכסות את הראש, אין יותר טבעי מזה [הובא במ"ב ע"ה].
ב. פאה זה כמו בגד, הבגדים השתנו וכנ"ל הפאות, וכמו שלבגדים יש גדרי צניעות כנ"ל לפאות. זו דעת הגדולים שהתירו, והגדולים שמתירים החיים עימנו, אתה יכל ללכת לשאול אותם.

ההגדרות וההכללות והסלט הלא קשור, בין חרדים לחילונים, בין חצאית למכנסים, בין רבנים שאסרו לרבנים שמתירים, ציטוטים מפישקוולים, וכדו', לא מראה שכבודו בטוח בדרכו.

החילונים חושבים שהיהדות מצריכה ללכת שחורים, ומשם מגיע המשפטים האלו.
דרך אגב הרבה מהחילונים לא רואים ערך בלימוד תורה, אז בוא נפסיק ללמוד.

ובנימה אישית. יש סוגי הרהורים שמפתחים, ע"י הדיבור וכדו'.

דעת מרן זיע"א פוסק דורינו, שאני אגלה לך שאני ספרדי ופוסק כמותו, אוסר בתכלית האיסור לנשואה, ומתיר לגרושה, כבאר שבע היעב"ץ החת"ס ועוד. משום דת יהודית, מראית העין, לא ילבש.
יש שהתירו. עיין לעיל.
מרן זצ"ל ומרן שליט"א- לאורם הלכנו ונלך
אך לא לטמון הראש בחול, לא צריך לסלף ולערבב דברים, אפשר להביא את פסק מרן, כמו שאני עשיתי.

א. השלטי גיבורים מג"א, מתירים אפילו בשערות עצמה לכסות את הראש, אין יותר טבעי מזה [הובא במ"ב ע"ה].
ב. פאה זה כמו בגד, הבגדים השתנו וכנ"ל הפאות, וכמו שלבגדים יש גדרי צניעות כנ"ל לפאות. זו דעת הגדולים שהתירו, והגדולים שמתירים החיים עימנו, אתה יכל ללכת לשאול אותם.

ההגדרות וההכללות והסלט הלא קשור, בין חרדים לחילונים, בין חצאית למכנסים, בין רבנים שאסרו לרבנים שמתירים, ציטוטים מפישקוולים, וכדו', לא מראה שכבודו בטוח בדרכו.

החילונים חושבים שהיהדות מצריכה ללכת שחורים, ומשם מגיע המשפטים האלו.
דרך אגב הרבה מהחילונים לא רואים ערך בלימוד תורה, אז בוא נפסיק ללמוד.

ובנימה אישית. יש סוגי הרהורים שמפתחים, ע"י הדיבור וכדו'.

דעת מרן זיע"א פוסק דורינו, שאני אגלה לך שאני ספרדי ופוסק כמותו, אוסר בתכלית האיסור לנשואה, ומתיר לגרושה, כבאר שבע היעב"ץ החת"ס ועוד. משום דת יהודית, מראית העין, לא ילבש.
יש שהתירו. עיין לעיל.
מרן זצ"ל ומרן שליט"א- לאורם הלכנו ונלך
אך לא לטמון הראש בחול, לא צריך לסלף ולערבב דברים, אפשר להביא את פסק מרן, כמו שאני עשיתי.
לא משנה שהחפץ חיים אסר בפירוש על אשתו שתצא בפאה נכרית, ואת זה אתה לא מביא רק נושא שקשור לק"ש אתה מביא....
יש לי לפחות 20 ציטוטים מהגרב"צ אבא שאול שאמר שזה יותר גרוע ממכנסים שאשה לובשת ועוד דיבר על פאות שבזמנו.
אתה מעררב הכי גדול משום שאתה חושב שהכל נגמר ומסתיים בכיסוי ראש, ופריצות לא מדבר אליך, המציאות שזה פרוץ מאד מאד מאד... זה פריצות!!! וה' יעשה לזה סוף שיהיה לך ברור!!!! כבודו לא פתח מעולם בטח את הספר "עולמות של טוהר" באיזה מסירות נפש מסרו אבותינו על הצניעות, אפי' לפני שהלכו למשרפות בשואה.... בכזה פחד ויראה, והיום מסתובבות כמו חילוניות ברחוב ובבית נראות כמו סמרטוט... אתה מנסה להכחיש את האמת המרה!!!

מרן סתם צעק: אוי לו לבחור הזה רשע חוטא ומחטיא אסור לקחת אותו תורתו כמו דואג האדומי מן השפה ולחוץ????????? הרי יש פוסקים שמתירים????

רק רציתי לומר שהיות ויש שיטות בדבר
לא נאה לכתוב בעלון בצורה כזאת
אין מה להגיב
אנחנו פוסקים כמרן אין מה להיבהל
הובאה דעת מרן ביביע אומר במלואה.

אני מבחינתי עשיתי את מחאתי
ותרמתי לציבור קצת אור על הסוגיא.

ואם המנהלים החשובים רוצים שאמחוק משהו ממה שהעלתי, כדי שלא יטושטש דעת מרן זצ"ל, אמחוק בשמחה.
אתה מפחד ממנהלי הפורום תפחד מבורא עולם.... איך אתה מקרר ביהדות, עד שכבר בא משהו ומחזק ומעורר בנושא הצניעות אתה מכבה אותו... אתה צריך לפחדדדדד...

לא ראיתי שהרב ואזנר כתב שילכו להיות חילוניות.
הוא כתב בדיוק הפוך שיחזרו בתשובה.

לא ראיתי שהרב ואזנר כתב שילכו להיות חילוניות.
הוא כתב בדיוק הפוך שיחזרו בתשובה.
מרן הגר"ש וואזנר זצ"ל
"ופשוט אצלי כי פאות נכריות המודרנים בזמן הזה ( תשל"ג! ) הם בגדר עוברת על דת יהודית לצאת כן
ברחובות קריה בלי כיסוי ראש, והא ראיה שאינו דת יהודית דהא גם הגויות בזמן הזה הולכות כן לשם נוי שלהם א"כ
מה דת יהודית בזה, ונתקיים בדרך מליצה 'פאה – נכרית'…"

(שבט הלוי ח"ב בהקדמה- אות כה

ואגב לחזק את העלון הנ"ל אני מביא ציטוט של רבי דוד אבוחצירא למה קרה הטבח?

האדמו"ר הצדיק רבי דוד אבוחצירא שליט"א מנהריה, אמר לאחד ממקורביו על האירועים המזעזעים שקראו היום במילים האלו:

מימות השואה הקשים, עם ישראל לא חווה כאלו דברים קשים! זה אסון בלתי נתפס! הלב שותת דם מחריד רק לחשוב על מה שארע! הקדוש ברוך הוא קורא לנו שנתחזק בצניעות! האסונות באים לעולם בגלל חוסר צניעות וקדושה!!

ברגע שאשה הולכת בצניעות עם חצאיות ארוכות ולא קצרות היא מגינה ושומרת על כל עם ישראל! היא לא יודעת כמה זכויות יש לה! אדם הולך ברחוב ושומר על עיניו הוא לא יודע כמה אסונות נמנעים בזכותו!!

אני אישית אברך את כל אחד ואחת שיקבלו על עצמם קבלות טובות בצניעות וקדושה להצלת ושמירת כל עם ישראל ובפרט החיילים היקרים ששומרים ומחרפים נפשם במערכה הגדולה הזו, ופשוט לי שזה יהיה לעילוי נשמה של כל הקדושים שנרצחו היום בדם קר ע"י אותם מחבלים מתועבים .

מרן הגר"ש וואזנר זצ"ל
"ופשוט אצלי כי פאות נכריות המודרנים בזמן הזה ( תשל"ג! ) הם בגדר עוברת על דת יהודית לצאת כן
ברחובות קריה בלי כיסוי ראש, והא ראיה שאינו דת יהודית דהא גם הגויות בזמן הזה הולכות כן לשם נוי שלהם א"כ
מה דת יהודית בזה, ונתקיים בדרך מליצה 'פאה – נכרית'…"

(שבט הלוי ח"ב בהקדמה- אות כה
נכון.
הוא לא שלח אותם להיות חילוניות!!!

לא משנה שהחפץ חיים אסר בפירוש על אשתו שתצא בפאה נכרית, ואת זה אתה לא מביא רק נושא שקשור לק"ש אתה מביא....
יש לי לפחות 20 ציטוטים מהגרב"צ אבא שאול שאמר שזה יותר גרוע ממכנסים שאשה לובשת ועוד דיבר על פאות שבזמנו.
אתה מעררב הכי גדול משום שאתה חושב שהכל נגמר ומסתיים בכיסוי ראש, ופריצות לא מדבר אליך, המציאות שזה פרוץ מאד מאד מאד... זה פריצות!!! וה' יעשה לזה סוף שיהיה לך ברור!!!! כבודו לא פתח מעולם בטח את הספר "עולמות של טוהר" באיזה מסירות נפש מסרו אבותינו על הצניעות, אפי' לפני שהלכו למשרפות בשואה.... בכזה פחד ויראה, והיום מסתובבות כמו חילוניות ברחוב ובבית נראות כמו סמרטוט... אתה מנסה להכחיש את האמת המרה!!!
אתה בא לומר שגם באירופה לא הלכו עם פיאות
נו באמת
זה לא רציני
ומש"כ בשם הגרב''צ -מגוחך.
בווודאי שהפיאות של הים הם בעייתיות
אבל אל תשנה את ההיסטוריה בשביל כך

שקשור לק"ש.
מובא שם הש"ג שדיבר על רשות הרבים וכלשונו " אין בזה משום פריעת ראש". המג"א שכותב במפורש לצאת לרשות הרבים. וגם המ"ב מדבר להדיא לרשות הרבים.
וכן בסימן ש"ג מובא הש"ג, ושם בהדיא מדובר על יציאה לרשות הרבים.

נכדו של הח"ח, הגאון ר' הלל זקס זצ"ל. העיד אחרת מכבודו. והתיר פאות.

להתחזק בצניעות בוודאי, גם בנושא הביגוד וגם בפאות יש מה להתחזק.

השרשור מדבר על שיש שיטות בדבר
אף אחד לא מתיר פריצות וחוסר צניעות
בגדרים ובהגדרות, לאוסרים אין נפק"מ, למתירים כל אחד ישאל את רבותיו.

שקשור לק"ש.
מובא שם הש"ג שדיבר על רשות הרבים וכלשונו " אין בזה משום פריעת ראש". המג"א שכותב במפורש לצאת לרשות הרבים. וגם המ"ב מדבר להדיא לרשות הרבים.
וכן בסימן ש"ג מובא הש"ג, ושם בהדיא מדובר על יציאה לרשות הרבים.

נכדו של הח"ח, הגאון ר' הלל זקס זצ"ל. העיד אחרת מכבודו. והתיר פאות.

להתחזק בצניעות בוודאי, גם בנושא הביגוד וגם בפאות יש מה להתחזק.

השרשור מדבר על שיש שיטות בדבר
אף אחד לא מתיר פריצות וחוסר צניעות
בגדרים ובהגדרות, לאוסרים אין נפק"מ, למתירים כל אחד ישאל את רבותיו.
זה לא להתחזק צריך להזדעזע, זה לא ק"ש בזמנה או לא, זה יסוד היהדות - צניעות ואם לא ושב מאחריך, אל תתעלם בבקשה מהאמת. ומה הנפק"מ בשיטות, שהכל היום אסור לחלוטין הן מצד ע"ז והן מצד הפריצות, ופעם אחד שאל את מרן הגרב"צ אם זה אסור משום פריצות אז זה מותר? אמר לו פריצות זה מהתורה... אז מה הויכוח בכלל זה אסור היום כי הכל פרוץ.... נקודה. נכדו של הח"ח התיר פאות של קש, מי מתיר פאות בר מינן של ימינו הפרוצות והפרועות... שאמר עליהם הגר"ש ואזנר שללכת עם זה כאלה פאות זה להיות גויות לכל דבר כי עוברת על דת יהודית, מבלי מחלוקת הוא כתב את זה, ואתה אומר לי שיש שיטות וצריך להתחזק.... זה מראה שאתה לא מונח בבעיות של הדור, אלא אתה מובל על ידי השוטים והטיפשים שמקרקרים שמותר מבלי להיכנס לבעיה של הפריצות... וסליחה לא התכוונתי לפגוע בכבודו, אבל תבין את הבורות!!!!

חזור
חלק עליון