• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אגרות חזון איש

העליתי כאן גם את כל הספר.
1680876370105.png

1680876382439.png

ב"ה
מישהו יכול להעלות אגרות חזון איש ח"א אגרת ח במלואו
דחוף לפני כניסת השבת...צורך רבים
שלום.
מכאב לב אני כותב מכתבי זה, המחשבה על אדותך היא אמנם מכאיבה לבב, כי נדמה לך כי המבקשים שקידתך בתורה הם כמבקשים רעתך חלילה. והטוב אשר בעיניך הוא לבלות הזמן בבטלה והוללות ואינך שם לב לא לגורלך הנחתך לבור ועם הארץ, ולא לצער אביך ואמך יחיו. ואמנם לא קל הוא לקבוע לימוד שקידתי, אבל הכבד הוא רק כרגע והקובע בהסכמה גמורה ללימודו, חיש מהר יסורו ממנו כל הכובדים ואין ענג בעולם כשקידת התורה. ומה אדבר כי אזניך אטומות ולבך בל עמך. הוי על הזמן היקר אשר תאה מפסידו בידיך, והוי על מידות הטובות שאתה עוזבן בקלות הדעת ובשויון נפש. וזה עכשיו שמעתי את סדרך עם ... נ"י אינך שומר ואתה גורם לו צער תחת אשר הוא מוסר נפשו להיטיב עמך, וברוב אולך נעים לך הבטלה השובבה. הלא תדע כי מעמק אהבה ומהמית החמלה אני מתאמץ לדבר איתך תוכחות נגד טבעי. ואני קורא לך חזור בך בן אדם חזור בך בן אדם כי מחר תתחרט מאשר היום תשחק. וימי הנעורים חיש יעבורו והעולם כים זועף וזה כל פרי החיים להתענג על עמל התורה עמל שיש לו יתרון לנצח.
והנני מחכה לתשובתך ולמכתבך, הדו"ש
אי"ש

חזור
חלק עליון