• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

איך אתם אומרים במזמור של מוצ"ש הרודד 'עמי' תחתי או 'עמים'?

dvidcohen

Active member
המזמור לדוד ברוך ה' צורי המלמד ידי לקרב וגו' בתהילים קמ"ד פסוק ב' -
אצלי מורגל בלשוני - כנראה מהסידורים - הרודד עמים תחתי, וכעת בלומדי פרק זה בתהילים אני רואה שכולם גורסים 'עמי', [מלבד רש"י שמביא גי' עמים, ואח"כ אומר שכאן זה מן המקומות שסבורים שהם 'עמים' אך למעשה צ"ל 'עמי'].
האם רק אצלי שגור כך בטעות? ומהיכן השתרבבה הטעות לסידורים, כשבכל התהילים המצויים הגירסה היא 'עמי'?

המזמור לדוד ברוך ה' צורי המלמד ידי לקרב וגו' בתהילים קמ"ד פסוק ב' -
אצלי מורגל בלשוני - כנראה מהסידורים - הרודד עמים תחתי, וכעת בלומדי פרק זה בתהילים אני רואה שכולם גורסים 'עמי', [מלבד רש"י שמביא גי' עמים, ואח"כ אומר שכאן זה מן המקומות שסבורים שהם 'עמים' אך למעשה צ"ל 'עמי'].
האם רק אצלי שגור כך בטעות? ומהיכן השתרבבה הטעות לסידורים, כשבכל התהילים המצויים הגירסה היא 'עמי'?
אולי תגדיר את זה כסקר.

אולי תגדיר את זה כסקר.
יש לי פחות ענין בסקרים, ויותר ענין באיך השיבוש הזה נכנס, רק שכדי לשאול שאלה כזו אני מתענין האם רק אני השתבשתי, או שברוב / כל הסידורים זה משובש, וכן איך הציבור נוהג לקרוא.

הפוך גוטה הפוך....
צ''ל שנים וצ''ל בב' דגושה בב' השניה
יש שטועים ואומרים שני ויש שטועים ואומרים בב' רפויה
ויש שאינם טועים ברוך השם אשריכם

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון