• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

אלו רבנים חשובים הייתם רוצים לראות בקובץ בית יוסף?

לא כ"כ הבנתי את השאלה...
בכל שנה ארגון "מורשת מרן" מוציא ספר בשם "קובץ בית יוסף" עם מכתבים נדירים ממרן זצ"ל, תשובות חדשות ממרן הראש"ל שליט"א, תשובות בהלכה מרבנים ידועים, ועוד...
בעבר היה יוצא כל חודש חוברת עם הנ"ל, ובשנים האחרונות יוצא פעם בשנה ספר.
כעת ביקשו לשמוע לעיל אלו רבנים תרצו שיכתבו תשובות בהלכה בקובץ.

ת"ח חשוב בקי בהלכה (גם באור"ח וענינים שלא קשורים לדיינות) דיברתי עמו כמה פעמים בהלכה
הוא לא רב השכונה. הגר"ש משאש רצה למנות אותו אבל נפטר לפני שהספיק לעשות זאת. ואז לא מונו רשמית רבני שכונות בירושלים. אמנם, הוא רב מרכזי בשכונה.
הוא אכן ת"ח עצום, ופלא שלמרות שהוא דיין בבאר שבע, וגם דיין בהרכב יוחסין בירושלים, וגם רב בית כנסת, הוא עדיין ממשיך להיות ר"מ בישיבה ולתת שיעורים בעיון על הסוגיה. כמדומני שרוב בדיינים, לאחר המינוי הם עוזבים את תפקידיהם הישנים. אבל הוא כנראה מסוגל לעשות הכל יחד...

התארים האלה מביישים אותו...
הוא עילוי ות"ח עצום!!!
הוא לא רב השכונה. הגר"ש משאש רצה למנות אותו אבל נפטר לפני שהספיק לעשות זאת. ואז לא מונו רשמית רבני שכונות בירושלים. אמנם, הוא רב מרכזי בשכונה.
הוא אכן ת"ח עצום, ופלא שלמרות שהוא דיין בבאר שבע, וגם דיין בהרכב יוחסין בירושלים, וגם רב בית כנסת, הוא עדיין ממשיך להיות ר"מ בישיבה ולתת שיעורים בעיון על הסוגיה. כמדומני שרוב בדיינים, לאחר המינוי הם עוזבים את תפקידיהם הישנים. אבל הוא כנראה מסוגל לעשות הכל יחד...
אני מעיד שהרב בקשי החזיק ממנו מאד
וראה בו רב השכונה
והגיע להכתרה שלו במסירות נפש (לא זוכר מדוייק אם היה חולה, או שקם באותו יום משבעה)
ותמיד היה אומר לאנשים מהר חומה "אתם מהשכונה של הרב אדרי"

ואז מי ששומע אותו במקום שיהיה לו בן ביקירי יהיה לו בן בצבא עם כיפה שקל
ח"ו
אני מכיר רב קהילה ענקית חשובה בשכונה שהבן שלו לומד ב"קול תורה" (ובדידי הוה עובדא שפעם אחת כשהלך הגר"א בבית הכנסת הנ"ל בשב"ק דיבר בדרשה על מרן זצ"ל שאומר "ה' ישמח אותך" ואותו בחור מ"קויל סורייה" התוכח עם הרב על כך עד שהרב אמר לו שמרן היה גדול ופלאי וכו') ומחזיק מאוד מהגר"א אדרי שליט"א ודע כי הרב אדרי שליט"א הינו רב גדול ומורה ללמוד בישיבות הקדושות ובדיעבד ללכת לצבא.

אולי אני טועה אבל מונח לי בראש שאבא של הרב רלב"ג שהיה אמש בלוין יש לו כיפ"ס, או שהוא היה רב בית כנסת של סרוגים
ואגב סיפרתי פה כמה פעמים על הגאון צרור המור דודי"ל ר' יעקב טהרני שהיה עם כיפ"ס ורבינו עובדיה אמר לו אתה ענית לי תשובה שהיום שום דיין לא ענה לי והפציר בו מאוד שיעזוב הכל ויבוא לדיינות ולא איסתייעא מילתא, אבל באמת שהוא היה ת"ח עצום ומוסר שיעורים כמעט כל השבת והנה בניו בלי עין הרע ת"ח מופלגים
ותתפלאו לשמוע שאחד מרבני הפורום כאן [שהרבה זמן לא שמענו ממנו] יש לו כיפ"ס, והוא ת"ח משכמו ומעלה ורבינו יצחק אוחז ממנו מאוד
ועוד הרשימה ארוכה
כך שתפסיקו להסתכל על חיצוניות כן כיפה סרוגה או לא

אולי אני טועה אבל מונח לי בראש שאבא של הרב רלב"ג שהיה אמש בלוין יש לו כיפ"ס, או שהוא היה רב בית כנסת של סרוגים
כמדומה שכבר לפני שנים רבות החליפה.
ותתפלאו לשמוע שאחד מרבני הפורום כאן [שהרבה זמן לא שמענו ממנו] יש לו כיפ"ס, והוא ת"ח משכמו ומעלה ורבינו יצחק אוחז ממנו מאוד
ובניו בישיבות קדושות. בהשפעת מרן הראש"ל שליט"א.

ואגב סיפרתי פה כמה פעמים על הגאון צרור המור דודי"ל ר' יעקב טהרני שהיה עם כיפ"ס ורבינו עובדיה אמר לו אתה ענית לי תשובה שהיום שום דיין לא ענה לי והפציר בו מאוד שיעזוב הכל ויבוא לדיינות ולא איסתייעא מילתא, אבל באמת שהוא היה ת"ח עצום ומוסר שיעורים כמעט כל השבת והנה בניו בלי עין הרע ת"ח מופלגים
ועוד הרשימה ארוכה
כך שתפסיקו להסתכל על חיצוניות כן כיפה סרוגה
מב''ש?

ועוד הרשימה ארוכה

ועוד הרשימה ארוכה
אם אתה מחפש לראות שזה אמתי ולראות בלי חיתוכים, אז הנה השיעור המלא. סימני את הקטע: "לפני שאמשיך, אני רוצה להבהיר דבר אחד"...

ועוד הרשימה ארוכה
ויותר מזה, בספר של בתו של מרן (בית יוסף, וכבר דנו על זה באחד המקומות לגבי קריאת ספר זה) כשהיא רצתה להתחתן עם חתנו של מרן, הרב יעקב צ'יקוטאי, אמר מרן שמוכן לזה בשמחה רבה. ואמר לו אבל אבא יש לו כיפה סרוגה... מרן אמר לה, לי לא אכפת מה יש לו על הראש, אותי מעניין מה יש לו בתוך הראש... (לא לשון קודשו, אלא כתבתי מהזיכרון. והזיכרון חצי גנב, עיין ספר רבנו להרב אליהו שטרית שכך אמר מרן זיע"א)...

חזור
חלק עליון