• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אנורקסיה בכיפור

abc123

Well-known member
מישהו ראה מקור לתשובת הרב שם לפטור הזה?

מישהו ראה מקור לתשובת הרב שם לפטור הזה?
שלא תדע מצרות.
שנה טובה ומבורכת.
תז"ל רנ"ו.

אין צורך במקור לזה, זה מוגדר כחולי נפשי שכל שינוי בתזונה מוציא את החולה מאיזון. והרבה בנות שלאחר עמל ויגע עלו על דרך המלך, לאחר הצום הייתה התדרדרות ממשית, ולכן כך מורים מורי ההוראה המובהקים שבמקרים כאלה לא לצום בכלל.

איני מבין בזה כלל,
אבל אולי בכל כדור שצריך לקחת פעם אחת ביום, אפשר לקחת בשעה 18:00 בערב היום הקדוש
ובשעה 20:00 במוצאי היום הקדוש,
וכך הכל בא על מקומו בשלום
נכון?

איני מבין בזה כלל,
אבל אולי בכל כדור שצריך לקחת פעם אחת ביום, אפשר לקחת בשעה 18:00 בערב היום הקדוש
ובשעה 20:00 במוצאי היום הקדוש,
וכך הכל בא על מקומו בשלום
נכון?
יש באמת כדורים שאפשר לעשות כך, אבל במקרה הזה , זה לא רק עניין של כדור.
והכותב, שעדיין איננו יודעים מי הוא, או שהוא צדיק גדול שמוכן לקחת אחריות כזאת, ובזכות זה הילדה נתרפאה. או שהוא להפך, והורה במקום שלא היה צריך להורות, ובפוקס לא יצא מזה נזק. ואני מקווה מאוד שהאפשרות הראשונה היא הנכונה.

יש באמת כדורים שאפשר לעשות כך, אבל במקרה הזה , זה לא רק עניין של כדור.
והכותב, שעדיין איננו יודעים מי הוא, או שהוא צדיק גדול שמוכן לקחת אחריות כזאת, ובזכות זה הילדה נתרפאה. או שהוא להפך, והורה במקום שלא היה צריך להורות, ובפוקס לא יצא מזה נזק. ואני מקווה מאוד שהאפשרות הראשונה היא הנכונה.
השמועה היא בשם הגר"ד הכהן קוק שליט"א.
אולם עיין רש"י תענית כ"ד ע"ב ד"ה אמר להו וז"ל: "אמר להו מעשה נסים כו'. ובמה דאפשר להתרחק ממעשה נסים יותר טוב ונכון."...

לכאורה זה תלוי במצב באותו רגע,
אינו דומה אדם שסובל מזה תקופה קצרה ועדין אינו תת משקל וכו' לאדם שבמשך הזמן גופו נהיה שלד עצמות ה"י.
כך שצריך לדעת את המקרה בדיוק לפני שדנים האם הפסק נכון או לא.

אני לא עונה מי הכותב כי נוהגים למחוק כאן את הכינוי המכובד שאני קורא לו [וכמו שמשום מה מחקו בלי הודעה מוקדמת את הדיון על מופת הדור הרב ישראל שניאור]
לכן אביא את כל המכתב ותהנו מהחידושים המפתיעים שאני מקוה שאף אחד לא הולך על פיהם [במחילה עם כל הכבוד, אבל בבתי ההוראה יש לנו קבלה ודרך אחרת]

קבצים מצורפים

• הוראות הגרד קוק בעניני פקוח נפש ביוהכ חלק א.pdf
    519.5 KB · צפיות: 23
במקרה הזה , זה לא רק עניין של כדור.

דברים כדורבנות.

חזור
חלק עליון