• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

ארבעת המינים

איך אתה שומר על טריות ארבעת המינים?

• מניח הדסים והערבות במקרר והלולב בנרתיק

קולות: 0 0.0%

• סה"כ בוחרים
    12
אני מניח בתוך ניילון עם מים בתוך הנרתיק וככה רוב הזמן ההדסים בתוך המים. כך זה שומר ממש על טריותם-מנסיון
כך גם אני נוהג בשנים האחרונות, שם בתוך שקית הערבות או הלולב כוס חד פעמית ובתוכה מעט מים, כל יום מחליף המים, וגם מזה מעט מים על ההדסים והערבות, מקפיד שהלולב יהיה גבוה מההדסים והערבות, ושהלולב לא יהיה במים, כי במידה והוא במים נטייתו להפתח.
וכך כל השבעה ימים הכל ירוק וטרי ולא נופלים עלים וכו'.
בעבר הייתי עוטף במגבת לחה, אבל היה מיני עיפושין בפרט על הערבה.

כך גם אני נוהג בשנים האחרונות, שם בתוך שקית הערבות או הלולב כוס חד פעמית ובתוכה מעט מים, כל יום מחליף המים, וגם מזה מעט מים על ההדסים והערבות, מקפיד שהלולב יהיה גבוה מההדסים והערבות, ושהלולב לא יהיה במים, כי במידה והוא במים נטייתו להפתח.
לא הבנתי מה לעשות
אתה כל יום מפרק את ההדסים מהלולב?

לא הבנתי מה לעשות
אתה כל יום מפרק את ההדסים מהלולב?
לא.
קושר בערב החג, כשהלולב בתחתיתו מוגבה מעט מההדסים והערבות, סביבות 2 ס"מ.
ורק ההדסין והערבות שרויים בתוך המים שבכוס, מחליף כל יום את המים שבכוס, למים זכים וטריים, ומזה מעט מים על עלי ההדס וערבה. להקפיד על מעט!
מקווה שברור.

לא.
קושר בערב החג, כשהלולב בתחתיתו מוגבה מעט מההדסים והערבות, סביבות 2 ס"מ.
ורק ההדסין והערבות שרויים בתוך המים שבכוס, מחליף כל יום את המים שבכוס, למים זכים וטריים, ומזה מעט מים על עלי ההדס וערבה. להקפיד על מעט!
מקווה שברור.
ושם בצורה עומדת בתוך השקית פלסטיק המצויה.

חזור
חלק עליון