• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בדיקת אנטיגן בשבת האם מותרת.

מנין לכת"ר הכח לאסור פרסום תשובות שמרן הראש"ל שליט"א כתב?
לכאורה כמו הכח לאסור דבר שמתפרסם ברשת.
זה לא ממש אסור, רק מדין "ועשית הישר והטוב הוא מבקש (בלשון איסור) שלא יפרסמו זאת, בכדי שיוכל הוא לפרסמם, אחרי שהתשובות ניתנו לו.

לכאורה כמו הכח לאסור דבר שמתפרסם ברשת.
זה לא ממש אסור, רק מדין "ועשית הישר והטוב הוא מבקש (בלשון איסור) שלא יפרסמו זאת, בכדי שיוכל הוא לפרסמם, אחרי שהתשובות ניתנו לו.
אסור לפרסם ברשת תמונה שאני צילמתי. אבל אין לי כח לאסור תמונה שמישהו אחר צילם. כמו"כ כאן לכאו' אין כח למקבל התשובה לאסור תשובה שרב כלשהו השיב לו.

יש ברשותי תשובה מפורשת של בדיקת קורונה בשבת ממרן הראשון לציון והוא מתיר שם במפורש על אף שכמה מורי הוראה חשובים אמרו לי שאסור במפורש ביניהם הגאון רבי עמרם פריד שליט"א מב"ב, מו"צ בבי"ד שע"י הגר"נ קרליץ זצ"ל.
אין להפיץ כל קטע מהתשובה שהועלתה לכאן, המפיץ עובר על איסור גזל גמור. [התשובה הנ"ל היא חלק ממאגר תשובות שהולך לצאת בקונטרסים מסודרים אי"ה בלנ"ד]
הצג קובץ מצורף 3481
בטוח שזו תשובה של הראש"ל? מה זה לכבוד השואל היקרה והנעלה? חכם יצחק יטעה בדבר כזה?

התשובה נשלחה אלי על פי בקשתי ממרן הראשון לציון והינה פרטית וכל המפרסם עובר על גזל (למרות שאני חושב כי הדברים ברורים ולא היה צורך לענות בכ"ז ענינו)
זו בדיוק היתה השאלה. איך יש לך בעלות על זה. זה כמו שאני אצעק משהו ברחוב בקול גדול, ואומר שכל מי שמספר את מה שאמרתי עובר בגזל...

חזור
חלק עליון