• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בדצ אור החיים

וכנראה גם במומלצים של הגאון הרב אלבז....
הדבר פשוט וברור שכל גדול שעומד תחת כשרות כזאת או אחרת נאמן אתו גדול לומר שההכשר הוא טוב וודאי שאפשר לסמוך עליו לכתחילה כמש''כ מו''ר הרש''ל שליט''א בספו ילקוט יוסף הלכ' פסח ח''ב עמ' קיד וז''ל :
''מעיקר הדין עד אחד נאמן באיסורין ולכן מוצרים שיש בהם חותמת של ת''ח יראה שמים [ולא משנה אם זה עדה החרדית או כל כשרות אחרת ] גם בפסח וגם בשאר ימות השנה אא''כ איתרע חזקת אותה כשרות על ידי מורי הוראה'' עכ''ל

נראה לי שהשואל כבר ידע הפרט הזאת לפני ששאל. ועדיין ביקש חוות דעת נוספת בתורת אין הנחתום מעיד על עיסתו
מחילה מכבודכם, אבל כמדומני שהרה"ג אוירבאך זצ"ל בזמן שהיה חי, היה מפרסם בכל בתי הכנסת שאפשר לאכול רבנות מהדרין תחת כשרותו, ובגלל זה היו סומכים על הכשרות שלו.

אני ראיתי חרדים שאוכלים עוף של הרב אוירבאך זצ"ל.
אולי הרב פשוט מטבריה וראה דברים אחרים? (אם אפשר לאמר לי איך אני מוסיף שם של אחד מחברי הפורום שמתריע לו שהזכרתי אותו - לא יודע איך קוראים לזה בדיוק)

אני ראיתי חרדים שאוכלים עוף של הרב אוירבאך זצ"ל.
אולי מיעוט.
אולי הרב פשוט מטבריה
לא זכיתי.
(אם אפשר לאמר לי איך אני מוסיף שם של אחד מחברי הפורום שמתריע לו שהזכרתי אותו - לא יודע איך קוראים לזה בדיוק)
מקישים שטרודל כזה @ ובצמוד לו את שם החבר שהנך רוצה להוסיף.

חזור
חלק עליון