• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בעיית מעוכבי השידוכים

פרש לי בבקשה את דבריו שם על דברי רבי עקיבא אפי' מצא אחרת נאה הימנה וכו'.
וכן את דברי הברייתא בתענית יפהפיות שבהן וכו'.
אני לא מסכים עם פירושו שם. אין זה הפשט אלא כמו שכתבתי לעיל
"הרבה טועים בגמרא הנ''ל. יש בזה לכאו' סתירה אין אשה אלא ליופי או לבנים או לשם שמים?
אלא שאפשר לבחור אשה לכל אחת מהסיבות הנ''ל דהיינו שאשה שהיא רק יפה זה בסדר וכן אשה שיהיו לה בנים טובים זה גם בסדר למרות שאין לה מעלות אחרות, ואפילו אשה שאין לה שום מעלה גם אפשר לקחת העיקר שיכוין לשם שמים."
ואין מחלוקת מה עיקר תפקיד האישה.
אבל באמת יופי הוא רק עוד סיבה לידידות אבל אפשר גם ידידות מחמת סיבות אחרות כך שלכולי עלמא אין ערך ליופי בפני עצמו וזה דבר פשוט וברור תשאל כל מי שאשתו כבר ילדה והוכחש יופיה ואע"פ כן גדלה אליה ידידותו ואהבתו

אני לא מסכים עם פירושו שם. אין זה הפשט אלא כמו שכתבתי לעיל
"הרבה טועים בגמרא הנ''ל. יש בזה לכאו' סתירה אין אשה אלא ליופי או לבנים או לשם שמים?
אלא שאפשר לבחור אשה לכל אחת מהסיבות הנ''ל דהיינו שאשה שהיא רק יפה זה בסדר וכן אשה שיהיו לה בנים טובים זה גם בסדר למרות שאין לה מעלות אחרות, ואפילו אשה שאין לה שום מעלה גם אפשר לקחת העיקר שיכוין לשם שמים."
ואין מחלוקת מה עיקר תפקיד האישה.
אבל באמת יופי הוא רק עוד סיבה לידידות אבל אפשר גם ידידות מחמת סיבות אחרות כך שלכולי עלמא אין ערך ליופי בפני עצמו וזה דבר פשוט וברור תשאל כל מי שאשתו כבר ילדה והוכחש יופיה ואע"פ כן גדלה אליה ידידותו ואהבתו
אומרים בשם הגר"א ש'שקר החן והבל היופי' אבל אשה יראת ה' היא תתהלל - ביופי!! כי אז היופי שלה מראה על הפנימיות

חלק גדול מהבעיה, זה אצל הבחורים והבחורות עצמם!
מספיק להיות בררנים יותר מדאי
לב יודע מרת נפשו כמה עוסק בקטנות...
אדם שיבדוק את עצמו יגלה שלא מעט פעמים הוריד שידוך על שטויות... וחבל מאד
אני מכיר כמה כאלה שלבסוף השידוך חזר להם (אחרי שנה ושנתיים) כי חשבו לאחר מעשה וגילו שבאמת לא היתה סיבה מוצאני
לענ"ד הפתרון לזה הוא וועדים בישיבות להסביר לבחורים מה זה באמת חיי הנישואין, וכמה כל העניינים החיצוניים, יופי וכד' הם הבל וריק.
היה לי חבר בררן משכמו ומעלה, בירר על כל הסמינר של אשתי, והיה עושה השוואות בין אלו שנפגש מי יותר יפה וכו'. וחודש אחרי שהתחתן אמר לי שכל היופי זה שטויות!!!
אני חושב שאחד הבעיות היא ראשי השישבות מצד אחד אומרים שאסור לגרום שההורים יפלו תחת הנתל הכבד של דרישות כספיות של הבחורים מצדשני הרבה פעמים הם אומרים לבחור שלא ישמע אם לא מתחייביםלתת לו סכו של לא פחות מ300000 ש"ח
מה הולך כאן

חזור
חלק עליון