• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בעל שם טוב פעל בשמים שמקוה קודם התפילה נחשב לצום

זכור לי שראיתי את זה מפורש, אני מסכים עם כבודו, שזה בגדר אופוס פוקוס, אבל אולי סברתו דכשטובל במקוה קודם התפילה, תפילתו כבר היא משהוא אחר, אש אמיתי (כנודע למי שרגיל לטבול קודם תפילתו) ! וזה שורף העוונות!

מצינו שנפנה חשיב כאילו טבל גמ' ברכות ט''ו ע''א א''ר חייא בר אבא א''ר יוחנן כל הנפנה ונוטל ידיו ומניח תפילין וקורא ק''ש ומתפלל מעלה עליו הכתוב כאלו בנה מזבח והקריב עליו קרבן דכתיב ארחץ בנקיון כפי ואסובבה את מזבחך ה' א''ל רבא לא סבר לה מר כאילו טבל

ראיתי את זה כתוב במפורש, ולא זוכר כרגע איפה, יש למישהוא מקור של זה?
סיפורי צדיקים סיפור ט"ז דף י"ח ר' משה מזוועהיל אמר ששמע מאביו ה"ר יחיאל מיכל מזלאטשוב ששמע מפי קודשו של הבעש"ט פעלתי אצל ה' יתברך שהטבילה שאדם טובל את עצמו במקוה בבוקר, יהיה נחשב לפני הקב"ה כתענית יום אחד.

סיפורי צדיקים סיפור ט"ז דף י"ח ר' משה מזוועהיל אמר ששמע מאביו ה"ר יחיאל מיכל מזלאטשוב ששמע מפי קודשו של הבעש"ט פעלתי אצל ה' יתברך שהטבילה שאדם טובל את עצמו במקוה בבוקר, יהיה נחשב לפני הקב"ה כתענית יום אחד.
תודה רבה לכולם, זה בדיוק מה שחיפשתי

מצינו שנפנה חשיב כאילו טבל גמ' ברכות ט''ו ע''א א''ר חייא בר אבא א''ר יוחנן כל הנפנה ונוטל ידיו ומניח תפילין וקורא ק''ש ומתפלל מעלה עליו הכתוב כאלו בנה מזבח והקריב עליו קרבן דכתיב ארחץ בנקיון כפי ואסובבה את מזבחך ה' א''ל רבא לא סבר לה מר כאילו טבל
אתה מזכיר לי את התשובות שכותב @פרי חדש (....)

חזור
חלק עליון