• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בענין עליה להר הבית - מענין -

יי"ש

Well-known member

מייל שהגיע אלי ככתבו וכלשונו. יש מי שיודע מי הכותב?

חוברת על מצוות העליה להר הבית והקרבת קרבנות בזמן הזה

דואר נכנס

AFdZucpww2qG0LaL7dkG4e6zHY0H5nHtZASYVQf3P9Go=s80-p

יום אחד קיבלתי כשבעים פניות במייל המבקשים את החוברת,
לאחר בירור הסבירו לי שכתבו על זה בחדש במייל,
עקב תקלה לא שלחתי את זה עד היום,
בחודש האחרון הנושא עלה לכותרות לאחר שחמאס איים לא להקריב קרבן פסח,
אנחנו מסתכלים על חמאס משוגע והזוי, מה אתה מתייחס לעשרה בחורים מארגון "חוזרים להר" שכתבו פלייר הזוי כאילו אפשר להקריב קרבן פסח, אבל מי שנמצא בתוך הר הבית [חמאס והיהודים שעולים] רואה כמה זה פשוט לאבטח את זה, כמו שפעם היו עוצרים כל מי שמלמל פסוק אחד והיום יש שם כל יום תפילה במנין וחזרת הש"ץ, שיעורי תורה, ומידי פעם השתחוויה, ומזרח התיכון לא בוער, לא ירחק היום שנוכל להקריב קרבן פסח וקרבן התמיד לפחות פעם בחודש, ומזה חמאס מפחד ולכן הוא משתולל, אבל ראינו איך אותם שוטרים רשעים ששומרים שלא נקריב קרבן פסח, מצליחים להשתלט על התפרעויות הערבים די בקלות, בערב פסח נכנסו למסגד אלאקצא ואמרו לכל הערבים לשכב על הריצפה קשרו להם את הידים מאחורה באזיקונים ודחסו 400 ערבים ב5 אוטובוסים של אגד לחקירה ושחררו אותם לאחר כמה שעות, אבל לכולם נפתח תיק פלילי שלא יוכלו כבר לעולם לעבוד עם אישור אצלינו. את זה פחות מספרים בעיתון.
התשובה היותר אמיתית שלחמאס לא באמת אכפת שנקריב קרבן פסח כפי ששאלו הרבה ערבים לפני שנתיים והם לא התנגדו, כי באמת זה לא בתוך מסגד אלאקצה, הנמצא בחלק הדרומי בתוספת של הורדוס, אבל חמאס יודע שבממשלה זו יקבל עוד הקלות על כל איום שלו, ובפרט בני גנץ הרשע והכושל שהולך להתחבק עם תומכי מחבלים, ולא לחינם עוזרו נמצא סוכן של איראן, לכן שוה לחמאס לחפש על מה יכול לאיים.
גם בעיתון יתד נאמן התקדמו השבוע ואם שנה שעברה צחקו על עולי ההר שמורידים נעלים כמנהג הישמעאלים, ושכחו את המשנה לא יכנס להר הבית במנעלו, השבוע כתבו שהרמב"ם עלה להר הבית להתפלל, רק הוא ידע את הגבולות ואנחנו לא יודעים.. גם עד היום לא הביאו את רשימת הרבנים שחתמו בשנת תשכז כדי שלא יראו שרובם לא חרדים, ואף אדמור לא חתם על זה, השבוע בטעות הכניסו את זה.
היו שביקשו במייל רשימה מסודרת של הרבנים שבעד וצר לי לאכזב אותם שאני לא כותב את הרבנים של היום מפורש כדי שלא יוציאו הכחשה, יש לי הקלטות של רבנים בעד העליה ואני שומר אותם לעת מצוא, לאחרונה נודע לי על אחד הדיינים בבית דין של הגר"נ קרליץ זצ"ל שעלה כמה פעמים עם עוד רב מבני ברק, עד שהפסיק כדי שלא יתפרסם, אני דיברתי עם הרבה רבנים וכולם מברכים אותי על זה ומודים שהאיסור הוא רק לחילונים ולא ללומדי הלכה, אמרו לי קודם תשכנע את הציבור ואז הרבנים יצטרפו. עדיין לא מצאתי רב שצעק אלי למה אני עולה. בתוך החוברת רמזתי על כמה רבנים וכתבתי מפורש על כמה רבנים בעיקר על רבנים שכבר נפטרו.

אני מבקש מכל אחד שמסיים לקרוא את החוברת לשאול את רבו פעמיים ולומר לי את התגובה,
הסיבה שכתבתי לשאול פעמיים כי רוב הרבנים בפעם הראשונה הם דוחים על הסף, אבל בפעם השניה כששואלים אותם ביחידות ובשבת שלא חוששים שמקליטים אותם, והם רואים שאתה רציני, אז הם מוכנים להיכנס לדון ברצינות, וצריך להשתדל לתת להם לקרוא את כל החוברת לפני או אחרי שעונים תשובה.
רבנים בציבור הדתי לאומי יותר קל לשאול אותם על עליה להר הבית מאשר הקרבת קרבנות, אבל הרבנים בציבור שלנו החרדי צריך לשאול אותם רק על הקרבת קרבנות בזמן הזה, מה המניעות ומה הפתרונות להכל, והסכמה עקרונית שאנחנו חייבים היום להקריב קרבנות ולבנות את בית המקדש וביאת המשיח לא פוטרת אותנו מלקיים היום מצוות כמו שהחילונים חושבים שיתחילו לשמור שבת כשהמשיח יגיע. ורק לאחר שיסכימו על זה, צריך להסביר את המציאות שעל ידי עליה להר הבית בטהרה אנחנו דוחקים רגלי השפחה ומקרבים את הקרבת הקרבנות קמעה קמעה.
אשמח לשמוע כל תגובה בעיקר במייל, ולפעמים אני עונה גם במספר פלאפון המופיע בחוברת, וניתן גם להשאיר הודעה קולית
בברכה

קבצים מצורפים

• __למען בית אלוקינו - 20 (1).zip
    18.6 MB · צפיות: 18
מדברי גדולי הדורות וגם מהנהגת השם יתברך נראה כי עדיין לא הגיעה העת שנאמר בה 'עד שתחפץ'.
ויש לנו ללמוד ממעשי אבותינו שהזהירם משה רבינו ואמר 'אל תעלו כי אין ה' בקרבכם ולא תנגפו לפני אויביכם'.
והסוף המר שנאמר שם מתקיים לדאבונינו גם כאן שמעוררים את חמת המציק כאשר כונן להשחית.
וה' יאמר לצרותינו די.
השמרו לכם עלות בהר ונגוע בקצהו. כל הנוגע בהר...
לך אמור להם שובו לכם לאהליכם. אהלי תפילה ותורה.
ואף אני הייתי מתכווין כנגד המתפרצים לעלות ההרה ואומר להם:
מפני מה חשקתם בגאולת ציון ובניין ביהמ"ק?
אם מפני שתקוותכם שישוב לב בנים אל אביהם שבשמים, רדו מן הה"ר אל העם שבשדות והרוו את צמאונם בשיעורי תורה.
משכו וקחו לכם שה פזורה ישראל אל תלמודי התורה מדרשיות וישיבות.
ואם צער השכינה על בניה המתרחקים מקדושה וצניעות נגע בלבבכם, תהיו כנגד המשחיתים ואחזו בכל עוז בדרכי הקדושה והצניעות
וחזקו את עם ה' וגדרו את כרם ישראל מפרצות הדור.
ואם לדם זבחים ועולות נתאויתם, כה אמר ה' חסד חפצתי ולא זבח ודעת א-לוהים מעולות.
ואם אתם מן החכמים שלא נתאוו לימות המשיח אלא כדי שיהיו עוסקים בתורה ובחכמתה, דרשו ה' ועוזו בבתי מדרשות ובישיבות ובכוללים.
כי כל מעשיכם לדחיקת הקץ אין בהם תועלת לכל אלו אלא נזק והפסד.
ואת גאולתינו וגאולת שכינת עוזינו נחיש בדרך הנביאים שהורונו המזכירים את ה' אל דמי לכם חומת בת ציון הורידי כנחל דמעה יומם ולילה אל תתני פוגת לך אל תידום בת עינך.
קומי רוני בלילה לראש אשמורות שפכי כמים ליבך נוכח פני ה' שאי אליו כפיך.
ורק על ידי זה נזכה שמהרה יבוא ויגל לבנו אל כסאו לא ישב זר ולא ינחלו עוד אחרים את כבודו.

כל דברי הרב @מחפש את האמת בנרות אמת לאמיתה, אין שום תועלת מלעלות להר גם אם יש היתר, רק נזק זה מביא
יותר טוב להחזיר בתשובה את עם ישראל, להרבות בתפילה על הגאולה ובבכיה על החורבן וצער השכינה
יש לנו עוד הרבה דברים לתקן לפני הר הבית

לרב בניזרי יש לו ספר בשם הר קדשי (נמצא באוצר החכמה) ושם עשה סדר בכל הנושאים.
ממה שעיינתי מקופיא יש ראשונים שכתבו לא להכנס להר הבית כיום ע' יבי"א ח"ה יו"ד ס' כה אות ה.
ישנה גם מצות עשה של מורא מקדש והוא שמותר להכנס לכל הר הבית רק לצורך מצוה, תפלה והקרבת קרבנות. (רמב"ם בית הבחירה פ"ז, ב) ולהכנס כדי להפגין ולצעוק על הערבים והחיילים לא מקיימים בזה שום מצוה. ועוד שאסור להכנס בנעליים. וכן באפונדתו- הרמב"ם בפירוש המשניות (ברכות ט, ו) פירש דהיינו בגד זיעה (רק משמע שהכוונה שלבוש רק בבגד זה) ורש"י ועוד פירשו דהיינו ארנק אך הכוונה כמו פאווץ' של ימינו.
אבק על רגליו ועל גופו וכ"ש טיט ורפש (הגרימ"ט בעיר הקדש והמקדש).
דיבורי חול אסורים (ערוך השלחן העתיד קדשים א ס' יד).
ע"ש עוד דברים באריכות וגם מדברי הרב קוק זצ"ל ועוד רבים.

חזור
חלק עליון