• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בקשת מידע לחיזוק יתום

לא נראה לי שזה מה שיכול לחזק יתום
הוא שקוע ביתמות בצער וכד'
ולהיפך כעת הוא רואה רק את הסתר פניו של ב"ה
אל תשכח שמדובר בילד וילד בדרך כלל מכיר רק את אביו ואימו ....
לא רוצה מעבר
מה הספק בכלל (אמרתי את הדברים האלה מתוך ניסיון)
בורא עולם נתן לו ניסיון קשה כזה בגלל שיש לו יכולות לעמוד בזה
להיות שקוע בעצבות וביתמות זו החלטה של האדם
גם שבדיבורים זה קל ובמעשים זה עבודה קשה מאוד, אבל זו המציאות
חיזוק באמונה שהכל משמים וזה הכי טוב לאדם שנפטר וגם בשביל המשפחה
ומזה אפשר להתרומם ולגדול ולהיות אדם שונה ממה שהיה בעבר, רואה את העולם בהשקפה אחרת

כמובן שיש הבדל בין שיחות באמונה לקטן לבין אדם גדול

מה הספק בכלל (אמרתי את הדברים האלה מתוך ניסיון)
בורא עולם נתן לו ניסיון קשה כזה בגלל שיש לו יכולות לעמוד בזה
להיות שקוע בעצבות וביתמות זו החלטה של האדם
גם שבדיבורים זה קל ובמעשים זה עבודה קשה מאוד, אבל זו המציאות
חיזוק באמונה שהכל משמים וזה הכי טוב לאדם שנפטר וגם בשביל המשפחה
ומזה אפשר להתרומם ולגדול ולהיות אדם שונה ממה שהיה בעבר, רואה את העולם בהשקפה אחרת

כמובן שיש הבדל בין שיחות באמונה לקטן לבין אדם גדול
לכולם קל לדבר בפועל בשעת מעשה.....

בנימין
ינוקא בנו של רבי המנונא סבא
אביי
רבינו יצחק לוריא אשכנזי, האריז"ל
רבי ישראל בעל שם טוב
י"א רבינו שלום מזרחי דידיע שרעבי, הרש"ש
רבי מנחם מנדל מליובאוויטש, הצמח צדק
רבי יעקב שאול אלישר, הישא ברכה
רבי חיים חזקיה מדיני, שדי חמד
הוספה.
רבינו דוד פארדו בעל החסדי דוד, ספרי דבי רב, שושנים לדוד ועוד, מחותנו של הגחיד"א ז"ל.

לא כי אלא היה ילד כבן 7.
אחר שבדקתי התברר שטעיתי בנו רבי יהודה הוא מאשתו השלישית של מרן הבית יוסף אותה נשא בגיל 80 (ולא מאשתו השנייה כפי שחשבתי בתחילה) ובנו רבי יהודה נולד כשהיה בגיל 84. ומרן הבית יוסף נפטר בגיל 87,נמצא א"כ שהיה בגיל 3.

אחר שבדקתי התברר שטעיתי בנו רבי יהודה הוא מאשתו השלישית של מרן הבית יוסף אותה נשא בגיל 80 (ולא מאשתו השנייה כפי שחשבתי בתחילה) ובנו רבי יהודה נולד כשהיה בגיל 84. ומרן הבית יוסף נפטר בגיל 87,נמצא א"כ שהיה בגיל 3.
לי מונח שנולד כשמרן רבינו יוסף קארו ז"ל היה בן 80. וצריך לבדוק.

לא כי אלא היה ילד כבן 7.
לי מונח שנולד כשמרן רבינו יוסף קארו ז"ל היה בן 80. וצריך לבדוק.
הרב יוסף חיים אוהב ציון כתב לי שמוכח מספר יוסף בחירי שהיה בן 7.(מצורף צילום).
וכן ציטט מהמכלול: "רבי יוסף קארו[1] (מכונה גם השולחן ערוך, הבית יוסף, מרן והמחבר; 1488, ה'רמ"ח[2]24 במרץ 1575, י"ג בניסן ה'של"ה[3]), היה מגדולי הפוסקים, מחבר השולחן ערוך, כסף משנה והבית יוסף. עסק גם בקבלה. מקובל לסמנו כפותח תקופת האחרונים."

קבצים מצורפים

• מתוך ספר יוסף בחירי.png
    מתוך ספר יוסף בחירי.png
    77.8 KB · צפיות: 3
הרב יוסף חיים אוהב ציון כתב לי שמוכח מספר יוסף בחירי שהיה בן 7.(מצורף צילום).
וכן ציטט מהמכלול: "רבי יוסף קארו[1] (מכונה גם השולחן ערוך, הבית יוסף, מרן והמחבר; 1488, ה'רמ"ח[2]24 במרץ 1575, י"ג בניסן ה'של"ה[3]), היה מגדולי הפוסקים, מחבר השולחן ערוך, כסף משנה והבית יוסף. עסק גם בקבלה. מקובל לסמנו כפותח תקופת האחרונים."
לפי המבואר כאן היה כבן 5.5 שכן נולד באלול שכ"ט ומרן ז"ל שחל"ח בי"ג ניסן של"ה.

שמעתי שזה היה בגיל מאוד קטן,
לא שייך שיהיו "עשרות חסידים" לילד... ואולי כן
שייך.
כיום יש את האדמו"ר מסדיגורה שהתמנה בגיל 24.
וגם האדמו"ר מלעלוב ביתר התמנה בגיל 12.
ויש גם את האדמו"ר ממבקשי השם ש'התמנה' באזור גיל 20.
היה גם את האדמו"ר מסאסוב שהתמנה לאדמו"ר בגיל 10.
גם האדמו"ר מבעלזא התמנה בגיל 18.
גם האדמו"ר מטולנה התמנה לאדמו"ר בבר מצווה.
וכן האדמו"ר מקרלין התמנה בבר מצווה.
גם האדמו"ר מקרלין-סטולין התמנה בגיל תשע.
מתוך "המכלול":
הינוקא הראשון בתנועת החסידות הוא כנראה רבי אברהם מפרוהוביטש (בנו של רבי שלום שכנא מפראהביטש ואחיו הגדול של רבי ישראל מרוז'ין) שהתמנה לאדמו"ר בשנת תקס"ג בגיל 16, לאחר פטירת אביו.
שני ינוקות נוספים שמונו במאה ה-19 היו רבי שלמה בן ציון מצ'רנוביל ורבי מנחם נחום מטולנא טולטשין.
הבחור מרדכי יוסף ליינר נתייתם מאביו רבי יעקב מראדזין בשנת ה'תשס"ט טרם היותו בר מצווה אך אינו משמש עדיין באדמו"רות.

תראה אולי כאן. (אני לא יודע מה כתוב שם...)

כיום יש את האדמו"ר מסדיגורה שהתמנה בגיל 24.
וגם האדמו"ר מלעלוב ביתר התמנה בגיל 12.
ויש גם את האדמו"ר ממבקשי השם ש'התמנה' באזור גיל 20.
היה גם את האדמו"ר מסאסוב שהתמנה לאדמו"ר בגיל 10.
גם האדמו"ר מבעלזא התמנה בגיל 18.
גם האדמו"ר מטולנה התמנה לאדמו"ר בבר מצווה.
וכן האדמו"ר מסטולין התמנה בבר מצווה.
מתוך "המכלול":
הינוקא הראשון בתנועת החסידות הוא כנראה רבי אברהם מפרוהוביטש (בנו של רבי שלום שכנא מפראהביטש ואחיו הגדול של רבי ישראל מרוז'ין) שהתמנה לאדמו"ר בשנת תקס"ג בגיל 16, לאחר פטירת אביו.
שני ינוקות נוספים שמונו במאה ה-19 היו רבי שלמה בן ציון מצ'רנוביל ורבי מנחם נחום מטולנא טולטשין.
הבחור מרדכי יוסף ליינר נתייתם מאביו רבי יעקב מראדזין בשנת ה'תשס"ט טרם היותו בר מצווה אך אינו משמש עדיין באדמו"רות.

תראה אולי כאן. (אני לא יודע מה כתוב שם...)
לפני המון שנים סיפרו בירושלים על אדמו"ר שנפטר והשאיר תינוק קטן עם טיטול שהחסידים החליטו למנות אותו לאדמו"ר, והיו מביאים אותו בעגלה ועושים איתו טיש ואוכלים קוגל וכו', ופעם באמצע הטיש התחיל האדמו"ר בוכה, ואחד החסידים אמר בהתרגשות לחבירו מי יודע מה הוא רואה בעליונים איזה גזירות שיש והוא מבטל בבכי.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
גם האדמו"ר מטולנה התמנה לאדמו"ר בבר מצווה
הנוכחי? שהוא איש חינוך נפלא, לא התמנה בגיל בר מצוה אלא בגיל הרבה יותר מבוגר, בשנות ה40 פלוס לחייו
.
וכן האדמו"ר מסטולין התמנה בבר מצווה.
לא ידוע על אדמו"ר בכינוי זה בלבד, ולכאורה מדובר על האדמו"ר מקרלין סטולין הנ"ל, אך א"כ ישנה סתירה באיזה גיל התמנה.

לפני המון שנים סיפרו בירושלים על אדמו"ר שנפטר והשאיר תינוק קטן עם טיטול שהחסידים החליטו למנות אותו לאדמו"ר, והיו מביאים אותו בעגלה ועושים איתו טיש ואוכלים קוגל וכו', ופעם באמצע הטיש התחיל האדמו"ר בוכה, ואחד החסידים אמר בהתרגשות לחבירו מי יודע מה הוא רואה בעליונים איזה גזירות שיש והוא מבטל בבכי.
כבודו ימשיך המעשה...

הנוכחי? שהוא איש חינוך נפלא, לא התמנה בגיל בר מצוה אלא בגיל הרבה יותר מבוגר, בשנות ה40 פלוס לחייו

לא ידוע על אדמו"ר בכינוי זה בלבד, ולכאורה מדובר על האדמו"ר מקרלין סטולין הנ"ל, אך א"כ ישנה סתירה באיזה גיל התמנה.
תוכל ללחוץ על השמות שהבאתי ולקרוא את קורותיו של כל אחד. (אגב, הראשון זה באמת האדמו"ר השישי מקרלין, לא 'האדמו"ר מסטולין').

תוכל ללחוץ על השמות שהבאתי ולקרוא את קורותיו של כל אחד.
לחצתי, היה נראה לי מהודעתך שמדובר באדמורים חיים, שכן פתחת במילה כיום והבאת רשימה, ואשר על כן תמהתי, אך אחר הלחיצה התברר שמדובר גם באדמורים שנפטרו ולק"מ.

לחצתי, היה נראה לי מהודעתך שמדובר באדמורים חיים, שכן פתחת במילה כיום והבאת רשימה, ואשר על כן תמהתי, אך אחר הלחיצה התברר שמדובר גם באדמורים שנפטרו ולק"מ.
התחלתי לכתוב "כיום" ואח"כ כתבתי "היה גם".

חזור
חלק עליון