ברוך דיין האמת אביהם של הרב זמיר כהן והרב זבדיה הלך לעולמו

כ-70 שנות גבאות

הלך לעולמו הגבאי של מוסאיוף שזכה לבנים גדולים בתורה​

מירושלים מגיעה הבשורה הקשה על פטירתו בשיבה טובה של הרב אליעזר כהן ז"ל, גבאי בית הכנסת מוסאיוף בעיר, ואביהם של הרבנים לבית משפחת כהן | והוא בן 93 בפטירתו (דיין האמת)​

חיים רוזנבוים | כיכר השבת | 15:41
הרב אליעזר כהן זל
הרב אליעזר כהן זל

הרב אליעזר כהן ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)​
ברוך דיין האמת:
מבית החולים 'שערי צדק' בירושלים, מגיעה כעת (שני) הבשורה המרה על לכתו של הרב אליעזר כהן ז"ל, ששימש כגבאי וחזן בבית הכנסת מוסאיוף שבשכונת בית ישראל בירושלים משך 70 שנה והוא בן 93 בפטירתו.

במשך עשרות שנים עמד על משמרתו כגבאי בית הכנסת המיתולוגי מוסאיוף שם היה קורא בתורה, מלמד ומארגן שיעורי תורה לילדים ולמבוגרים.
בחייו שימש כמחנך בתלמוד תורה 'בני ציון' ו'מגן דוד' בירושלים ושימש כספרא בדיינא בבית הדין הגדול.
יחד עם רעייתו מרת שושנה תחי' גידלו בביתם בשכונת בית ישראל בירושלים את משפחתם ובניהם במסירות נפש לתורה.
בצעירותו (מסומן) מאחורי הגרע יוסף זצל
בצעירותו (מסומן) מאחורי הגרע יוסף זצל

בצעירותו (מסומן) מאחורי הגר"ע יוסף זצ"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

זכה והותיר אחריו את בניו: הגאון רבי זבדיה כהן ראב"ד תל אביב, הגאון רבי זמיר כהן ראש ישיבת אבני נזר, הגאון רבי אביחי כהן ר"מ בישיבת היכל מאיר, והגאון רבי זוהר כהן ראש ישיבה לצעירים עטרת ראובן בביתר

נערך לאחרונה:
פעם שאלו את המנוח מדוע הוא קרא לבניו בשמות לא שגרתיים, רבי אליעזר ענה אני ידעתי שהבנים שלי יהיו רבנים ותלמידי חכמים אם הייתי קורא להם אברהם, או יצחק אז יש הרבה רבנים אברהם ויצחק כהן אז קראתי להם בשמות מיוחדים שכולם ידעו מי זה הרב זמיר, מי זה הרב זבדיה וכו'.

חוץ מ:
הגאון הגדול רבי זמיר כהן שליט"א ר"י "אבני נזר" ויו"ר הידברות
הגאון הגדול רבי זבדיה כהן שליט"א ראב"ד ת"א וחבר ביהדה"ג
הגאון הגדול רבי זוהר כהן שליט"א ראש ישיבת "עטרת ראובן"
הגאון רבי אביחי כהן שליט"א מחכמי ורבני ישיבת "היכל מאיר"
מה הסדר גילים ברבנים?

חזור
חלק עליון