• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ברוך דיין האמת: מביה"ח שערי צדק מגיעה הידיעה המעציבה על הסתלקותו של הגאון הצדיק רבי יוסף פנחסי זצוק"ל מגדולי מזכי הרבים

יצחק כהן הי"ו

Well-known member
ברוך דיין האמת: מביה"ח שערי צדק מגיעה הידיעה המעציבה על הסתלקותו של הגאון הצדיק רבי יוסף פנחסי זצוק"ל מגדולי מזכי הרבים, כיהן בעבר כרבה של קרית ספר והוא בן 72.

אימו נפטרה לפני שבועיים

יש למישהו תמונה מעודכנת של הרב זצ"ל, ועוד פרטים על מצבו בשנים האחרונות?
ועוד שאלה עבור גדול הבקיאים בחיי מרן @אושרי רביב, אולי הגיע הזמן לגלות בביתה של איזה משפחה הגיע מרן רבינו עובדיה והרב צבי סימן טוב בליל שבת גשום לשכנע את האבא שיתן את בניו בתלמודי תורה?

ועוד שאלה עבור גדול הבקיאים בחיי מרן @אושרי רביב, אולי הגיע הזמן לגלות בביתה של איזה משפחה הגיע מרן רבינו עובדיה והרב צבי סימן טוב בליל שבת גשום לשכנע את האבא שיתן את בניו בתלמודי תורה?
שמא רמז גדול ניכר מבין השיטי'ן, והמשכילים יבינו, חכם יצחק....
כמדומה שכל ירשלים יודעת שזו משפחת פנחסי.
והאחים שנשלחו לישיבות הרבה הרבה יותר עשירים מהאחים שהמשיכו במוסדות האחרים.
יש למישהו עוד פרטים על מצבו בשנים האחרונות?
בשנים האחרונות היה בביה"ח הרצוג, כמדומה במצב צמח, או משהו כזה.
כמדומה שלפני כעשור עבר אירוע מוחי שממנו והלאה לא תפקד.

כמדומה שכל ירשלים יודעת שזו משפחת פנחסי.
והאחים שנשלחו לישיבות הרבה הרבה יותר עשירים מהאחים שהמשיכו במוסדות האחרים.

בשנים האחרונות היה בביה"ח הרצוג, כמדומה במצב צמח, או משהו כזה.
כמדומה שלפני כעשור עבר אירוע מוחי שממנו והלאה לא תפקד.
גם אחרי האירוע מוחי המשיך ללמוד וכמדומני אף הוציא ספר
בזכות זה שמרן זיע"א שכנע את אביו להכניסו לת"ת הלכו רוב אחיו בעקבותיו וצמחו לת"ח מזכה רבים

יש למישהו תמונה מעודכנת של הרב זצ"ל, ועוד פרטים על מצבו בשנים האחרונות?
מה חדש??? תצפה בסרטון האחרון של מרן שליט"א אצל אחיו הגאון רבי יעקב זצ"ל בפגישתו האחרונה, שהעלה אותו הרב @מורשת מרן ותראה שהוא בעצמו אמר את שם המשפחה... זכאי.
אולי ענו על זה כבר, לא ראיתי. לכן אני כותב כאן....

מה חדש??? תצפה בסרטון האחרון של מרן שליט"א אצל אחיו הגאון רבי יעקב זצ"ל בפגישתו האחרונה, שהעלה אותו הרב @מורשת מרן ותראה שהוא בעצמו אמר את שם המשפחה... זכאי.
אולי ענו על זה כבר, לא ראיתי. לכן אני כותב כאן....
לא ראיתי אבל גם אם כן זה שגגה היוצאת מלפני השליט. מדובר במשפחת פנחסי

היום ביררתי עם ידיד שהכירו מקרית ספר ואמר לי כמה רמזים שהיה עסקן אחד בק"ס שהיצר את צעדיו של הרב זצ"ל עד שנסתלק מן הרבנות, וסופו של אותו עסקן שגם הוא נסתלק משם, ומאז הידרדרה בריאות הרב ועבר אירוע מוחי, והיה יושב בשיעורים של אחיו ח"ר שמואל בקצה ובקושי מדבר בעצמו.

היום ביררתי עם ידיד שהכירו מקרית ספר ואמר לי כמה רמזים שהיה עסקן אחד בק"ס שהיצר את צעדיו של הרב זצ"ל עד שנסתלק מן הרבנות, וסופו של אותו עסקן שגם הוא נסתלק משם, ומאז הידרדרה בריאות הרב ועבר אירוע מוחי, והיה יושב בשיעורים של אחיו ח"ר שמואל בקצה ובקושי מדבר בעצמו.
אוי לה לרבנות שמקברת את בעליה

נערך לאחרונה:

תוך כדי דיבור נזכרתי שזה משפחת פנחסי. כך הרב אמר לחכם יעקב.
לא יכולתי לכתוב, והרב @מורשת מרן יודע. בעז"ה עוד כמה ימים בין הזמנים ואוכל לשבת כימים קודמים... ה' יעזור. מונעים אותי בעווה"ר הייתי חייב אדם שיכתוב את זה מה שאני אומר לו, כי אני כבר לא יכול לשבת על המחשב....

חזור
חלק עליון