• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

ברוך דיין האמת מירושלים מגיעה הידיעה הקשה להסתלקותו של האי גברא רבה ר' מנשה בקשי זיע"א

ברוך דיין האמת... היה במשך שנים תלמידו הוותיק ויש וידאו איני יודע היכן שרואים אותו מגיע עם עוד כמה וכמה תלמידים שהיו למרן זיע"א בעבר...
גם באביר הרועים יש בחלק ב לגבי הטבעת שמרן קנה לבתו מלכה, ומראה אותו לר' מנשה בקשי.

ירושלמים יקרים לא זכינו לגור בירושלים ואיננו מכירים את הצדיקים שבה
אנא ספרו עוד קצת על חכמיה .בפרט על אלה שנסתלקו מעמנו.

חמיו של הגר"ח אורפלי שליט"א. היה תקופה לומד ברכס והיינו חוזרים איתו ברכב והיה תמיד מספר בערגה על מרן זצ"ל
נשמח לשמוע מעט מפעם לפעם מתי שכת"ר יכול לכתוב כאן מה שהיה מספר. כמה שאפשר, לא רוצה להכביד עליו.
אפילו מרן לא היה רוצה להטריח את תלמידיו הותיקים:

ז"ל מרן זיע"א בהקדמה לשו"ת יחוה דעת ח"ד "כן הנני מברך מקרב לב את .... וכן את תלמידי היקר משכיל נבון וחכם ויראת ה' היא אוצרו ר' מנשה בקשי הי"ו אשר לא חשכו מכל טורח ועמל להשגיח ולנצח על מלאכת הקודש בהוצאת הספר והידורו ישלם ה' פעלם וכו' ..."

חבל על דאבדין ולא משתכחין, היה מנקיי הדעת שבירושלים, וכשהיה מדבר על מרן זיע"א היו עיניו בורקות באור יקרות, עוד בחיי חיותו של מרן, היה מדבר עם מלא רגש וערגה על חכמי הדור הקודם, היה תלמיד נאמן ומוכנע לרבו. זכותו תעמוד ליוצ"ח ולכל עם ישראל, יהי זכרו ברוך.

ברוך דיין האמת
היה לי הזכות להכיר את המנוח ולהיות איתו כמעט לילה לילה לפני יותר מ30 שנה ובאמת כל מה שיכתבו עליו כאן עדיין לא נבין את מעלתו, היה מסוג הבע"ב של פעם שלא ידעו חכמות ושתו בצמא את דברי רבותיהם בלי לנטות ימין ושמאל, וכמו שסיפר רבינו עובדיה שהיה עושה להם מבחנים כל שבוע כך היה ר' מנשה זוכר היטב את כל לימודו, חבל על דאבדין ולא משתכחין

מישהו יודע פרטים איפה יושבים שבעה כדי להגיע לנחם ?,
מה שידוע לי הוא היה גר ברחוב זית רענן 8 משהו כזה בקרית צאנז.

שמעתי שהיה הלווייה מרטיטה.

יש לי איזה סיפור איתו אישית כמה ימים לאחר הבר מצווה שלי. בהזדמנות

כמדומני היה לו תקופה חנות ספרים בירושלים ברחוב אבינועם ילין
היה חביב ביותר ותמיד היה מספר סיפורים על מרן זצ"ל

הספר הנ"ל נכתב ע"י הרב אברהם מלמד מחבר שו"ת מלמדך להועיל ועוד
כמה שזכור לי שיש חלק כתב הרב אברהם מלמד ובסוף הספר השלים אתו חכם מנשה בקשי למי שיש את הספר לפניו נשמח שיעמיד דברים על דיוקן כי את הספר ראיתי לפני שנים

חזור
חלק עליון