• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ברוך דיין האמת מירושלים מגיעה הידיעה הקשה להסתלקותו של האי גברא רבה ר' מנשה בקשי זיע"א

מה שידוע לי הוא היה גר ברחוב זית רענן 8 משהו כזה בקרית צאנז.

שמעתי שהיה הלווייה מרטיטה.

יש לי איזה סיפור איתו אישית כמה ימים לאחר הבר מצווה שלי. בהזדמנות
תיקון טעות
רחוב זית רענן 12 כניסה ב בגשר.

סיפר לי עתה אחד מזקני חכמי ירושלים שלפני 80 שנה בערך כשעלה המנוח מאפגניסטן בא להתפלל במוסאיוף ומשמיא יצא שישב לידו מרן רבינו עובדיה זצ"ל, ושאל אותו רבינו מנין באת ולאן אתה הולך ואמר בתמימות שרוצים לקחת אותו לעבודה וללימודים, אבל רבינו אמר לו אתה לא הולך לשום מקום אלא קודם כל תבוא לשיעור שלנו בערב ואחר כך נראה מה נעשה עם שאר הדברים, וכך היה שבא לשיעור ולא זז מחבבו וב"ה זכה לבנים וחתנים ת"ח ויר"ש.

סיפר לי עתה אחד מזקני חכמי ירושלים שלפני 80 שנה בערך כשעלה המנוח מאפגניסטן בא להתפלל במוסאיוף ומשמיא יצא שישב לידו מרן רבינו עובדיה זצ"ל, ושאל אותו רבינו מנין באת ולאן אתה הולך ואמר בתמימות שרוצים לקחת אותו לעבודה וללימודים, אבל רבינו אמר לו אתה לא הולך לשום מקום אלא קודם כל תבוא לשיעור שלנו בערב ואחר כך נראה מה נעשה עם שאר הדברים, וכך היה שבא לשיעור ולא זז מחבבו וב"ה זכה לבנים וחתנים ת"ח ויר"ש.
מרגש.

עד היום חשבתי שאין לו בנים אך שאלתי את מורי ורבי שליט"א שנלך היום לנחם והוא אמר לי שיש לו בן אחד ר' יאיר שמו.

ופורים לא מנחמים.

אז חבלללל.

והוא אמר לי שיש לו בן אחד ר' יאיר שמו.
בנו הרה"ג אליהו יאיר בקשי שליט"א הוציא לאור לפני עשרות שנים (תשמ"ה) את הספר בן איש חי עם "מאורות יוסף" שהם מקורות לדברי הבא"ח מספרי הפוסקים יחד עם הרה"ג יעקב גבאי שליט"א שכ' את המקורות מספריו של הבא"ח בשם "אמרות חיים", בהוצאת שיח ישראל, וקיבלו הסכמה ממרן זיע"א שהתייעצו עמו בכל עניני הספר.
וז"ל מרן זיע"א בהסכמה ".... בתוספת ציונים ומקורות ההלכות שבספר, הנותן אמרי שפר וכו' רבי אליהו בקשי שליט"א בנן של ידידנו היקר רב פעלים לתורה ולתעודה רבי מנשה בקשי הי"ו...."

חזור
חלק עליון