• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בשורה משמחת: הספר החדש "ילקוט יוסף ברכות חלק א'" במחיר מוזל לקבוצות רכישה

לכאו' אם מעיקרא היה אמור להיות עד סי' ר"א, ולמעשה יצא רק עד קע"ו, אז בעצם יש כבר כעת מוכן להדפסה את כרך ב' שיכול לצאת לאור.
זה באמת נכון? א"כ למה לא הוציא כבר ב' כרכים ביחד, כמו שיצאו ג' כרכים של השכמת הבוקר ותפילה?
ואת"ל שהעדיפו להוציא מהר כבר את כרך א', א"כ אה"נ באמת בתקופה הקרובה יצא כבר כרך ב'.
(כל הנ"ל זה מהשערה, לא מידיעה).
מפני מעשה שהיה: היה חכם אחד שכתב סידרת ספרים על נושא מסויים, ומרן זיע"א אמר לו לא להוציא את כולם יחד, מפני עין הרע. ולא הקשיב, ולבסוף נפטר בגיל צעיר ל"ע.

בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש.
מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

נ.ב. גם המעוניינים לרכוש בודדים יכולים לפנות למייל הנ"ל.
בעז"ה המשלוחים יצאו אחרי פסח.
עדיין ניתן להזמין...

דבר נוסף, שמחתי לראות שהרב מזכיר גם את כתביו של הרב ללוש, וכמו שהזכיר בעמ' תתי"ד את שו"ת נשמע קולם, [וכן בעמ' תתכ"ה ראיתי שכתב בהערה "כבר השיב על דבריו בטו"ט באור השבת". כוונתו לעלון?]
מזכיר גם את כתביו של הרב ראובן יוסף מיארה, כמו בעמוד קיב

שמתי לב גם שמזכיר בספר את יחו"ד ח"ז
ראיתי במקום אחר שהרב הזכיר את שו''ת יחוה דעת ח''ז עוד לפני שזה יצא לאור ואף ציין לכך עמוד אך שהספר יצא לאור כנראה בכלל ריבוי העורכים שהוסיפו עוד תשובות וכדו' זה יצא כמה עמודים לפני או אחרי כרגע אני לא זוכר היכן בדיוק ראיתי זאת

ראיתי במקום אחר שהרב הזכיר את שו''ת יחוה דעת ח''ז עוד לפני שזה יצא לאור ואף ציין לכך עמוד אך שהספר יצא לאור כנראה בכלל ריבוי העורכים שהוסיפו עוד תשובות וכדו' זה יצא כמה עמודים לפני או אחרי כרגע אני לא זוכר היכן בדיוק ראיתי זאת
גם אני זוכר שהזכיר עוד לפני שיצא הספר, כמדומני בענין ק"ש שעל המיטה לאחר חצות שאומרים בשו"מ
וראה בשות יחוד חז סי לט

נראה לי שכתבתי כאן פעם שהרב אמר לי שהספר יחו"ד ז' ויבי"א יא היה אצלו לפני ההדפסה וביקש שישמיטו איזה תשובות שחסרים בהם קטעים שמשנים את ההלכה [אולי לגבי שמיעת שירת בנות, ועיגון] ולא השמיטו וזה גרם שרב אחד צדיק כתב קונטרס שלם נגד יחו"ד ח"ז או יבי"א חי"א, ומפאת השעה המאוחרת והעייפות ממסכת ביקורים איני זוכר עכשיו בדיוק.

נראה לי שכתבתי כאן פעם שהרב אמר לי שהספר יחו"ד ז' ויבי"א יא היה אצלו לפני ההדפסה וביקש שישמיטו איזה תשובות שחסרים בהם קטעים שמשנים את ההלכה [אולי לגבי שמיעת שירת בנות, ועיגון] ולא השמיטו וזה גרם שרב אחד צדיק כתב קונטרס שלם נגד יחו"ד ח"ז או יבי"א חי"א, ומפאת השעה המאוחרת והעייפות ממסכת ביקורים איני זוכר עכשיו בדיוק.
כבודו יזכה להגדיל תורה ולהאדירה, ושתרחיב גבולך בתלמידים הגונים וחכמים ואויבער חוכמים..

אני זוכר כמדו' לגבי ברכת המפיל שאפשר אף אחרי חצות

חזור
חלק עליון