• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בשר העדה החרדית לספרדים

לא נכון.
על מוצרים המיובאים מחו"ל אין "השגחה" של הרבנות הראשית, אלא זה "באישור" הרבנות הראשית.
דהיינו שאין שם משגיח של הרבנות הראשית, אלא כל הכשר מוכר (ואיני יודע מה בדיוק הנהלים להחשב כמוכר), שמייבא מחו"ל הרבנות "סומכת" עליו בלי משגיחים בשטח.
מידי פעם הרבנות שולחת מפקחים לבדוק האם יש ליקויים. (ראה את המסמך של הרבנות שהובא באשכול אודות גבינות גאודה בהכשר בית יוסף וחת"ס פ"ת).
ורק אם יש ליקויים שהם ליקויים לכו"ע הרבנות יכולה לשלול להם את האישור.

מקוה שמובן.
וכפי שהבאתי בתמונות לעיל, גם בהשגחת הרב רובין וגם הרב מחפוד, ישנה גם כשרות שלהם וגם כשרות של הרבנות הראשית.

יש במקביל גם בשר של הרבנות שהיא שולחת את הצוות וזה בהכשר הרבנות בלבד.
התשובה היא שדווקא יש הבדל.
בבשר חלק רבנות אתה תמצא שרשום ״בהשגחה״ ואילו בבשר של בד״צים אחרים יהיה כתוב ״באישור״. ההבדל ברור.
אני מעלה כעת תמונה של בשר רק עם כשרות רבנות ללא בד"צ נוסף, והכיתוב הוא אותו כיתוב המופיע על גבי בשר עם כשרות של בד"צ נוסף.
כך שלא הבנתי החילוקים20230802_203905.jpg

אני מעלה כעת תמונה של בשר רק עם כשרות רבנות ללא בד"צ נוסף, והכיתוב הוא אותו כיתוב המופיע על גבי בשר עם כשרות של בד"צ נוסף.
כך שלא הבנתי החילוקיםהצג קובץ מצורף 10857
כנראה שהכיתוב הוא אותו דבר, אבל המציאות ודאי שאינה אותו דבר, תשאל כל שוחט בבדצי"ם האם יש איתם מפקחים של הרבנות.

@פשוט
א. המציאות שכתבתי היה לפני כמה שנים שהייתי צריך לברר למר אבי. ייתכן שהדברים השתנו מעט.
ב. אני לא יודע אם זה מחמת העטיפה של הבשר שצילמת, אך ה״תמליל״ של הרבנות הוא ירוק.
ג. צריך לשים לב בכלל שהרבנות הזו היא לא חלק אלא ״כשר מוכשר״, מין משחק מילים מוזר לומר שזה כשר. אני דיברתי על בשר חלק. מה שאתה הבאת ומה שדובר כאן הם דברים שונים לחלוטין.

(לכל אלו שמעלים תמונות מצולמות, עדיף אולי לכווץ את התמונות שהמשקל (mb) יהיה קטן יותר. הדבר מכביד משמעותית על טעינת הדף, וכן עד שהתמונות נטענות. דבר שגרם לי לפצל את התגובה שלי כי כתבתי אותה תוך כדי שהתמונה נטענה)

כנראה שהכיתוב הוא אותו דבר, אבל המציאות ודאי שאינה אותו דבר, תשאל כל שוחט בבדצי"ם האם יש איתם מפקחים של הרבנות.
המשגיחים הם אות משגיחים והשוחטים הם אותם שוחטים וכל הצוותים אותו הדבר. רק הנהלים וההוראות משתנות מהכשר להכשר.
זה מצריך טבילה בבוקר וזה מקפיד על יותר חלק וכדו' בודאי שאין שום סיבה שהרבנות לא תסמוך על רבנים חשובים שמשגיחים שם

המשגיחים הם אות משגיחים והשוחטים הם אותם שוחטים וכל הצוותים אותו הדבר. רק הנהלים וההוראות משתנות מהכשר להכשר.
זה מצריך טבילה בבוקר וזה מקפיד על יותר חלק וכדו' בודאי שאין שום סיבה שהרבנות לא תסמוך על רבנים חשובים שמשגיחים שם
שטותים והבלים.
תשאל כל שוחט בא' הבדצי"ם.

חזור
חלק עליון