• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

גידול זקן

שלום,
שמעתי שמי שמגדל זקן ולא מתגלח אף פעם[גם לא לסדר] נמחלין לו חצי מהעוונות. רציתי לשאול אם ידוע לרבנים שליט"א מקור לענין זה וכן בכלל מקורות בענין גידול הזקן

שלום וברכה

מובא בספר סבא קדישא (על האדמו"ר בבא סאלי זיע"א ח"א עמוד רז רח) על מו"ז מרן אביר יעקב רבי יעקב אביחצירא זיע"א (שהלילה הילולתו) שהבטיח לכל יהודי ההולך לאלגיר אשר היתה בתקופת מרן תחת שלטון הצרפתים, וכלשון אדמו"ר: המדינה אשר בה חנה ס"מ וכל גונדא דיליה, אם יעמוד בנסיון וישמור עצמו מללכת למקומות הטומאה וגם לא יגע בזקנו בשנת שהותו במקומות הנ"ל מובטח לו שהשטן לא יוכל עוד להתגבר עליו ולהכשילו, ומובטח לו שהוא בן העולם הבא.
ובנו בכורו האדמו"ר ר' מסעוד זיע"א היה משביע בנקיטת חפץ כל יהודי שיצא מאיזור תאפללת לארצות חוץ ולא יגע בזקנו ולא ילך למקומות הטומאה, אם יעמוד בכך מובטח לו שיצליח בכל עסקיו בגשם וברוח...
ובנו האדמו"ר בבא סאלי זיע"א הלך בעקבותיהם והקפיד מאוד על גידול הזקן וכל חוזר בתשובה שבא לקבל ברכתו אמר לו לגדל את זקנו ולא ליגע בו מפני שהזקן הוא מגן וצינה וחומה כנגד יצר הרע והוא יסוד גדול ליראת שמים טהורה.
וגדולה מזו הבטיח אדמו"ר פעמים רבות כל אדם אשר יגדל את זקנו ולא יגע בו אפילו לא במספרים ליישרו או לסדרו וכלשונו לא תיגע בו יד אני מבטיחו, וערב לו בעולם האמת שחצי עוונותיו נמחלין לו.
ומעשה באברך יקר ששמע את הבטחת רבינו וגידל זקנו ואשתו התנגדה בכל תוקף, סיפר האברך לאשתו את
הבטחת רבינו ואמר לה קלה בעיניך הבטחה זו חצי עוונות נמחלים ואני לא אגדל זקני?
אמרה האשה אם יבטיח האדמו"ר גם לי שימחלו לי חצי עוונותי אני מסכימה...
כאשר נשאל אדמו"ר על זאת ענה כל אשה שתאפשר ולא תפריע לבעלה לגדל זקנו מבטיח אני גם לה שימחלו לה מחצית עוונותיה. ועיי"ש.
והשתא דאתית להכי צרפנו גם מש"כ בעניותין באשיחה בחוקיך בהלכה ע"פ דברי מרן זיע"א ביב"א (ח"ט יו"ד סימן י) ועוד עי"ש ותירו"ץ.

בברכה רבה

קבצים מצורפים

• גיליון אשיחה בחוקיך בהלכה - גילוח הזקן.pdf
    1.2 MB · צפיות: 9
אין לך הרשאות מספיקות להגיב כאן.
חזור
חלק עליון