• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

גיוס החברים לאיתור ספרים ומחבריהם, החסרים באוצר החכמה

בעבר דיברתי איתו ואמר לי לדבר עם העוזר שמתעסק לו בספריו, וההוא לא הסכים. (וכן הרב חוטה לא מסכים מחשש שיפגע במכירות, כך אמר לי).
וכך גם כנראה מסברא הרב פנגר והרב לונשטין

כמו שבקול הלשון אמרו לי בענין דומה של שיעורי קול הלשון של רב ומתוק האור שלא פוגעים בפרנסה של רבנים

וכך גם כנראה מסברא הרב פנגר והרב לונשטין
ולמעשה אני לא חושב כ"כ שזה נכון, כי גם על הצד שזה ימעיט קצת במכירות, זה יהיה אולי כך, שאחד מתוך עשרים שעיינו דרך אוצה"ח לא ילכו לקנות. וא"כ מה עדיף את האחד הזה שכעת לא קונה, או את ה-19 שזיכית אותם דרך האוצר? ודבר שני, הרבה פעמים דרך האוצר האנשים נחשפים לזה דרך החיפוש וכד' כפי שאמרו לי כמה וכמה אנשים (ומ"מ אי אפשר לומר בזה דבר ברור, כי לפעמים זה גם להיפך אנשים לא קונים בגלל שזה נמצא להם באוצר, אך כאמור הזיכוי הרבים מול ההפסד המועט במידה וישנו, לא משתווה).

ולמעשה אני לא חושב כ"כ שזה נכון, כי גם על הצד שזה ימעיט קצת במכירות, זה יהיה אולי כך, שאחד מתוך עשרים שעיינו דרך אוצה"ח לא ילכו לקנות. וא"כ מה עדיף את האחד הזה שכעת לא קונה, או את ה-19 שזיכית אותם דרך האוצר? ודבר שני, הרבה פעמים דרך האוצר האנשים נחשפים לזה דרך החיפוש וכד' כפי שאמרו לי כמה וכמה אנשים (ומ"מ אי אפשר לומר בזה דבר ברור, כי לפעמים זה גם להיפך אנשים לא קונים בגלל שזה נמצא להם באוצר, אך כאמור הזיכוי הרבים מול ההפסד המועט במידה וישנו, לא משתווה).
מסכים
אגב מה עם כשרות ח''ב של ואין למו מכשול..?

בספרים מאוד פולולריים לא שייך הסברא הזו, וזה אכן פוגע במכירות. משא"כ בשאר ספרים שאינם פופולריים.

רבי אהרן כהנא קדישא חסר באוצר החכמה שו"ת ויען הכהן ח"ג ואולי יש גם ח"ד
ראיתי ספר זה בב"ב לפני זמ"ר כמדומה בלוויית הגרח"ק
מצורף פרטי המחבר
הצג קובץ מצורף 8231
ייש״כ, אך כבר דיברתי איתו לפני כחודשיים, והוא הסכים בשמחה כרצונו הטוב. רק המעמדת מתעכבת. אם לא יהיה ברירה אקח את הספר פיזי ואשלחנו לסריקה.

חזור
חלק עליון