• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

האיר פני המזרח - סידנא בבא סאלי

ניסן נתיב

Well-known member
IMG_20240123_154835_642.jpg
ארבעים שנה לפטירת סידנא בבא סאלי: ספר חדש ומרתק האיר פני המזרח.

לראשונה נחשפים הקשרים והסיפורים מאחורי הקלעים בפרסום ראשון בין הרבי מליובאוויטש ל'בבא סאלי' ובנו ה'בבא מאיר' וגדולי רבני המזרח בליווי תולדות חייהם. הספר 'האיר פני המזרח' אמור לצאת השבוע לרגל ארבעים שנה לפטירת סידנא בבא סאלי.

האיר פני המזרח הינו ספר בעל 600 עמודי כרומו משובחים, עם סיפורים מרתקים שחושפים לראשונה את הקשר בין רבני המזרח ובראשם הבבא סאלי ובנו הבבא מאיר עם הרבי מליובאוויטש, בליווי מסמכים ותמונות.
הספר יוצא לאור על ידי מכון באהלי צדיקים.

זכות הצדיקים וסידנא בבא סאלי תגן עלינו ונזכה לביאת גואל צדק ובניין בית במקדש אמן.​

IMG_20240123_155227_515.jpg

הרב ירוסלבסקי: הרבי דרש ממני לעמוד בקשר עם רבני עדות המזרח

מזכיר בי"ד רבני חב"ד וזקן רבני חב"ד הגאון הגדול רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי שליט"א חשף בפני חברי משלחת מכון באהלי צדיקים כאשר קיבל את העותק הראשון מהספר החדש "האיר פני המזרח" ובו מסכת הקשרים בין הרבי לבבא סאלי והבבא מאיר וגדולי רבני המזרח, כי הרבי מליובאוויטש דרש ממנו להמשיך את הקשר עם רבני עדות המזרח ומרוקו שהיו מקושרים לרבי מליובאוויטש וחסידות חב"ד בארצותיהם שם הוקמו לפני 74 שנים בשנת תש"י מאות מוסדות חב"ד ורבבות למדו בהם וכך ניצלו רבים מרשתות חינוך זרות לרוח היהדות.

הרב ירוסלבסקי הוסיף כי בזה שמוציאים לאור ומפיצים את הספר "האיר פני המזרח" על הבבא סאלי ובנו רבי מאיר ושאר גדולי וענקי רבני המזרח יחד עם מסכת הקשרים עם הרבי מליובאוויטש "מכבדים בזה את הרצון של הרבי וזה יביא הרבה יהודים טובים מעדות המזרח לקשר עם הרבי וללמוד את תורת החסידות"

חשיפה היסטורית בספר החדש האיר פני המזרח: מכתבו של הבבא מאיר לרבי מליובאוויטש
גילוי דרמטי: המכתב של קדש הקודשים רבי מאיר אבוחצירא ה"בבא מאיר" לרבי מליובאוויטש לפני קבלת הנשיאות, נחשף לראשונה במלואו בספר החדש האיר פני המזרח | המכתב המלא

במכתב הדרמטי מתאריך כ"ז חשון תשי"א בכתב מרובע כותב רבי מאיר אבוחצירא לרבי מליובאוויטש תוארים מבהילים "שרף, מלאך, איש אלוקים, עמוד ההוראה ושר התורה" וקובע שכבר בא האות ממרום אור ישראל וקודשו שליט"א, כלומר שכבר הוחלט משמיים שעליו לקבל את נשיאות חב"ד

המכתב מתוך הספר המעורר גלים בכל רחבי העולם היהודי "האיר פני המזרח" ובו מסכת הקשרים בין הרבי מליובאוויטש וסידנא בבא סאלי והבבא מאיר וגדולי רבני המזרח

המכתב המלא מתוך הספר "האיר פני המזרח"

IMG_20240123_155551_115.jpg

חתנו של הבבא סאלי זצ"ל הצדיק רבי ישר אדרעי שליט"א, וראש אבות בתי הדין של חב"ד רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי במכתב משותף על חשיבות הפצת הספר החדש "האיר פני המזרח" ובו מסכת הקשרים בין הרבי מליובאוויטש לבבא סאלי ובנו הבבא מאיר וגדולי רבני המזרח

IMG_20240123_160229_917.jpg

בתור אדם שמאוד אוהב היסטוריה, ומכבד ומעריך את חב"ד אך אין לי קשר אישי אליהם, האם הספר יעניין אותי?
אני אישית לא מכיר את הספר. רק מישהו שלח לי את הדברים הנ"ל. ואני מחפש להשיגו. מי שיודע איך ניתן באיזור המרכז שיעדכן.

אני נזכר לפני כמה ימים שבא אדם לרב יצחק כהן רבה של שכונת שמואל הנביא, והביא לו ספר שהוא חיבר על משהו עם חכמי מרוקו, והמחבר היה נראה חבדני"ק, אולי זה היה הספר הזה, והרב יצחק כהן מאוד התפעל מהספר. והמחבר ביקש ברכה לספר שיודפס ויופץ בימים הקרובים. כנראה זה היה הספר הזה.
איני זוכר אם זה היה הספר הזה או לא.

נערך לאחרונה:
תיעוד נדיר: המקובל הרב קוק בתפילין ומעיין בספר האיר פני המזרח "הספר הזה מחזק אותי מאד".
המקובל הגאון רבי דב הכהן קוק מטבריה שליט"א ביקש שהספר החדש "האיר פני המזרח" יהיה על ידו בשולחנו, באומרו כי "הספר הזה מחזק אותי מאד" ואף נצפה מעיין בספר החדש.​

1713098285958.png

מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז מקבל מהחסיד הרב שבתאי ויינטרוב את ספרו "האיר פני המזרח", ובו מסופר בין היתר על הקשר בינו ובין האדמו"ר מליובאוויטש, וכן עם אביו מרן הגאון הקדוש רבי מצליח מאזוז זצוק"ל הי"ד​

1713100983669.png

חזור
חלק עליון