• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

האם לתרום לישיבות שדוגלות בעלייה להר הבית

נ ליסואר

Active member
היום צילצלו אלי מישיבה שאמרו לי שהם רוצים תרומה הם אמרו שמה שמיחד אותם זה שהם עולים להר הבית לא רציתי לבזות את הטלפנית אז אמרתי לה שאם הרב יצחק יוסף
יסכים לי לתרום להם אני אתרום הסתייגותי הייתה מישום שהרי אנו עמי ארצות כנגד דעת תורה של כל גדולי ישראל וגם הרבנים הגדולים מי הציונות הדתית כולל הרב שאול ישראלי והרב אברהם שפירא וחשבתי שזה סיוע לדבר עבירה למרות שהם גם לומדים תורה
רציתי לדעת מה דעת הת"ח האם הייתי יכול לומר שבסה"כ יש כאן החזקת תורה
תודה רבה

אין לתרום לישיבות של המכנים עצמם 'דתי לאומי' שהרי הם 'לאומיים' לפני שהם 'דתיים' וכמו שנודעה בזה דעת רבותינו גדולי הדור. וכ"ש שישיבותיהם אינם ישיבות 'קדושות' אלא מערבות קודש בחול כשעיקר מגמתם בתוך תוכם הם כמובן לימודי החול.

מצווה וחובה להוכיחם על זה לקיים מצות "הוכח תוכיח" (שאם אפשר לו להוכיח ואינו מוכיח נקראת על שמו, וגם הוי כמחניף להם חלילה) ולומר להם בפירוש: "איני תורם לכם משום שאתם תומכים בעלייה להר הבית, ואני מסייע ידי עוברי עבירה לפי דעת רבותינו אדירי התורה"...
אל תאמר שזה דעת הרב יצחק, אלא להגיד להם שאתה עושים באיסור, ואתם עוברים על כרת, זכרוני שבזמן הקבלת פני רבו שהיתה עושה תנועת ש"ס, לפני הדרשה היה מוכיח מרן הראש"ל שליט"א בקביעות את אותם העולים להר הבית שהינם עוברים על איסור תורה שיש בו כרת, ומוחה בהם בכל התוקף, כדי שכולם ישמעו וייראו, ולא יזידון עוד... אם לא יש בזה משום החנפה לעושי רשע, ואי קיום מצות תוכחה.

חזור
חלק עליון