• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

היום יום הילולת הרב יעקב יוסף זצ"ל

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
היה מסרב שיקחו אותו באוטו. היה נוסע באוטובוסים למסור שיעורים, אפילו כשהיה חולה!
בתוך העיר היה הולך הרבה ברגל, והתנהג בענוה מופלאה.
אבל להעמיד דברים על דיוקם, זה לא נכון שלא היו מסיעים אותו, אני ראיתיו נוסע ברכב כמה פעמים ובפרט כשהיה חולה.
אבל הגדלות שלו יותר היא שלא הסכים לוותר על השיעורים למרות שהיה מסובל בייסורים קשים, וטפולים נוראים.
פעם שמעתי ממו"ר שאחד התלמידים בשיעור הקבוע שאל אותו כמה פעמים סיים הרב טוש"ע, והרב דחה אותו עד שהלה הפציר בו, וענה לו רבי יעקב אחרי 120 פעם הפסקתי לספור....
לפי איך שהבנתי נהג כעצת מרן הב"י לחזור על ד' חלקי השו"ע כל חודש!!!

יש לך תיעוד?
לצערי לא.
היתה לי מצלמה, וצילמתי, אך הכרטיס אבד לי עם עוד הרבה חומר חשוב.
זה היה באזכרה לגיסו של הרב יעקב, ושכנו של מרן הראש"ל שליט"א (היה גר צמוד לאור חביב) כמדומה שמו הרב אליהו חווי, והאזכרה היתה באוהל היכן שהרחיבו כעת את אור חביב. והרב יעקב דיבר, ובסוף דבריו אמר שכמו שיש עיה"ר אם ב' אחים עולים לתורה אחד אחרי השני, כך גם שלא יהיה עיה"ר, לפני שאחי ידבר נכבד את גיסי הרב משה אזולאי (שהוא ג"כ גיס המנוח) לדבר, ודיבר, ואחריו דיבר מרן הראש"ל (קודם שהתמנה), ובסוף דבריו יצא הרב יעקב, והראש"ל יצא מיד אחריו לדבר עימו.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון