• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הלכה ברורה חלק כ'

יצא הספר הנפלא הלכה ברורה חלק כ' להגאון הגדול הרב דוד יוסף שליט"א
על איזה סימנים?
יה"ר שיגמור על כל הארבעה טורים, בספריו הנפלאים והמקיפים.
נראה לי תפלת שווא... אם בלמעלה מ25 שנה עוד לא חיבר על חצי אורח חיים, בשביל לסיים צריך עוד למעלה מ25 שנה. ואז כבר לא יהיה צעיר כ"כ. ואז להתחיל את יו"ד הוא צריך עוד בערך 50 שנה. וכו'.
כבר כמה שנים עוסק הגאון הנ"ל בהלכות חמורות אלו
אם כרך יט יצא בתשפ"ב אז זה באזור השנתיים.

אין קשר בין כרך אחד לחבירו
יש סימנים מורכבים יותר שדורשים יותר זמן, ויש פחות
לכן פעמים שלוקח שנתיים עד שיוצא ספר, ופעמים שלוקח גם שלוש וארבע שנים...
אבל הוא התכוין, שמשנת תשפ"ב עבר שנתיים...
אבל עדיין זה לא מוכרח, כי יתכן וכתב במקביל.

יש להסתפק כאשר יגיע להלכות החגים, האם יוציא במתכונת הלכה ברורה גם על החגים, או שמא כיון שכבר הוציא "תורת המועדים", יסתפק בזה ויעבור ליורה דיעה, או שמא ידלג גם על זה (משום שע"ז יש עכ"פ הוראה ברורה) ויעבור לאבן העזר. וצ"ע.

מן הסתם יכתוב את כל סדרת המועדים מחדש במתכונת הלכה ברורה, בירורים לצד ציונים, הכולל שו"ת אוצרות יוסף
[העבודה תהיה קלה בהרבה, בגלל שיש לו חומר מוכן ומזומן, רק שצריך להוסיף הוספות וכו']
מה גם שתורת המועדים נכתב לפני כמעט 30 שנה! ועד שיגיע להלכות המועדים יעברו עוד הרבה שנים (אם בכלל) ואין בית מדרש בלא חידוש, וגם יתכן שיש מקומות שחזר בו...]

יש להסתפק כאשר יגיע להלכות החגים, האם יוציא במתכונת הלכה ברורה גם על החגים, או שמא כיון שכבר הוציא "תורת המועדים", יסתפק בזה ויעבור ליורה דיעה, או שמא ידלג גם על זה (משום שע"ז יש עכ"פ הוראה ברורה) ויעבור לאבן העזר. וצ"ע.
לענ״ד הוא יוציא אותם במהדורא חדשה עם חידושים. אבל לא מן הנמנע שהוא יוסיף דברים חדשים ויעשה אותו במתכונת כמו הלכה ברורה, כך שזה יקח זמן.

אותי מעניין אם הרב יוציא את הל׳ מוקצה בספר בפנ״ע כמו הל׳ מבשל ואמירה לגוי. אלו סימנים שאני מחכה כבר שנים שהרב יגע בהם.

חזור
חלק עליון