• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

הצדיק אבד ואין איש שם על לב?!!?!?! מאמר חובה!!!

רבותי, הצדיק אבד - מרן רבן ל ישראל חכם שלום כהן זיע"א
ושלא נהיה ח"ו כמאמר הפס' הצדיק אבד "ואין איש שם על לב".
א"א להמשיך באותה שיגרה! ממש לא!

אני מדבר על עצמי אבל שכל אחד יתעורר. מי אני שאומר זאת, אבל אני אומר את הפס' הנ"ל ולא מעצמי.
כל אחד צריך להתחזק במשהו מסוים לכבוד נשמת רבנו זיע"א.
איש אמת הוא היה, אבל אמת לאמיתה של תורה.
אין הכוונה במושג "אמת" להגיד את האמת בפרצוף, ומה שאני חושב עליך אומר לך את זה בפרצוץ. לא ממש אין זו הכוונה. נכון זה אמת. אבל זה לא אמת לאמיתה של תורה.
מהי אמת לאמיתה של תורה
אמת לאמיתה של תורה היא להגיד את האמת בדרך שהתורה רוצה ומצווה אותנו, לפעמים בדרכי נועם, לפעמים לא לומר, ולפעמים לומר בפרצוץ. זה תלוי במה מדובר וכפי דעת תורה בכל סיטואציה שהיא.
זה היה מרן רבנו זיע"א. כל כולו אמת לאמיתה של תורה.
אולי נקח גם את זה ונתחזק, שלא כל מה שאחד חושב על השני הוא צריך לומר זאת. ממש לא. פעמים שזה היפך דעת תורה, וגובל באיסורי דאורייתא. כל דבר צריך להיות מדוד ושקול בפלס המאזניים - ע"פ דעת תורה צרופה.
יה"ר שזכותו של מרן רה"י זיע"א תעמוד לנו ולכל בית ישראל שימליץ טוב בעדנו ויחיש את גאולתנו ברחמים במהרה אמן.

מרן רה''י זיע''א.jpg

קדוש ה'.jpg

מרן.jpg

יישר כח על המאמר
נ"ב התמונה הראשונה כדאי להתבונן בה זו תמונה של מסירות נפש כפשוטו למוד בחושך לאור הנר ממש תוך כאב עיניים מי מאיתנו מסוגל לזה
לדעתי זה עוד למוד עבורנו לפעמים רוצים ללמוד אבל לא הולך אין מקום נח ומסודר אין מזגן יש רעש יש טרדות וכו' וכו' וכו' ואז פשוט דוחים את הלימוד לכשיהיה יותר נח
הרב זצ''ל למד מתוך ייסורים ממש עם כל כך המון טרדות של הכלל והפרט כידוע ואנו ב''ה אין לנו ייסורים אלו, לא הן ולא שכרן [ברכות ה:] איו לנו את הטרדות שהיו לו אבל אלוי לכה''פ נלמד שאפשר ללמוד גם שלא תמיד הולך ונח כמו שרוצים

נ"ב התמונה הראשונה כדאי להתבונן בה זו תמונה של מסירות נפש כפשוטו למוד בחושך לאור הנר ממש תוך כאב עיניים מי מאיתנו מסוגל לזה
אתה התבוננת בתמונה?! היא מקינות תשעה באב ולא מלימוד בחושך, וניתן ללמוד כמה צריך לכאוב את צער השכינה

חזור
חלק עליון