• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

הצעה נועזת!!!

האם אתה תומך בהצעה של השינוי?

• תומך בשינוי.

קולות: 19 59.4%
  • מנגד לשינוי.

קולות: 7 21.9%
  • לשנות רק לנרשמים מעכשיו ולא למי שכבר רשום.

קולות: 6 18.8%

• סה"כ בוחרים
    32

איש תם

Well-known member
חשבתי על רעיון, שבמחשבה ראשונה כמעט כולם יתנגדו לו, אבל אחרי מחשבה אולי רובם יצטרפו אליו.

הרעיון הוא לשנות כליל את שיטת ההרשמה לניקים בפורום.
הרעיון הוא להסיר קצת את האנונימיות מהניקים, ולא, אין בכוונתי שיצטרכו לכתוב תחת השם המלא (אם כי כפי שיוסבר יש בזה מעלה), אלא שבשביל ההרשמה לא יספיק להכניס כתובת מייל, שכל אחד יכול בדקותיים לפתוח חשבון מייל אנונימי ג"כ בשביל זה, אלא יצטרך גם להכניס מספר טלפון, שיקבל צינתוק באותו רגע, ויצטרך לאשר דרך הטלפון את ההרשמה, או לעדכן את המספר ממנו התקשרו אליו, או שיימסר לו קוד במספר טל' הנ"ל.
ואולי גם יצטרכו להכניס שם מלא, אבל זה לא כ"כ קריטי.

מעלות ההצעה:
א'. זה יקשה על ניקים שנחסמו על ידי המערכת להרשם שוב, ולהטריד את חברי ומנהלי הפורום.
ב'. כל אחד יחשוב יותר מה שכותב, כי יודע שיש מי שיכול לדעת מי הוא, וגם שאם יחסם יוקשה עליו להירשם שוב. וכך הדיונים יהיו יותר עניינים ויותר תורניים, פחות מתלהמים, יותר בכבוד בין אחד לרעהו, ויכתבו פחות דברים שאינם צריכים להכתב. (וכך נרוויח גם שיהיה פחות ביטול תורה בפורום).
ג'. כל הדברים הנכתבים בפורום יהיו יותר אמינים.

בתחילה חשבתי שיהיה נכון לעשות ניקים רק עם שמות אמיתיים, אך נסוגתי מנקודה זו, כי נראה לי שההצעה האמורה תשיג את רוב המעלות האמורות.

כמדומה שכבר כעת חלק ניכר מהמשתתפים הפעילים והחשובים בפורום זה, אינן אנונימיים, מה שמקנה לפורום זה את הייחודיות שלו.

נא לא לענות על הסקר מיד אלא רק אחרי התבוננות!!!
יש לציין שהסקר אינו אנונימי, אלא ראוים מי הצביע מה, ומסיבה פשוטה, כי אם כל האנונימיים מתנגדים וכל מי שאינם אנונימיים תומכים, זה לא אומר כלום, אבל אם רואים שמלבד כל מי שאינם אנונימיים, יש גם כמה אנונימיים שתומכים זה אומר הרבה.

אני אישית תומך במהלך כמובן, ואם ההצעה תתקבל אכתוב תחת שמי המלא.

מי שיתנגד לשינוי, זה די מוכיח על כך שהוא זה שמעוניין להוריד את רמת הפורום, לא?
(אא"כ נראה במי שמצביע את האפשרות השלישית כתחליף לאפשרות השנייה שלא רוצה שיבינו את הנ"ל)

(אא"כ נראה במי שמצביע את האפשרות השלישית כתחליף לאפשרות השנייה שלא רוצה שיבינו את הנ"ל)
העליתי הצעה, אבל אולי מישהו יסתור את דברי וינמק אותם.
אני אשמח לחוות דעת של חברי הפורום, ולא רק להצבעות.

בכנות?
הרעיון של ההצעה טובה, אבל היישום שלו לא נכון.
קשה לי עם הרעיון שהמספר שלי יהיה רשום למישהו במערכת.
צריך אולי משהו אחר בשביל הרעיון הזה.

מס׳ ת״ז גם קשה לעניין...

בעיקרון אפשר למנוע חזרת משתמשים חסומים בחסימת IP,
אבל אם משתמשים בחדר מחשבים זה לא כזה יעיל.

קשה לי עם הרעיון שהמספר שלי יהיה רשום למישהו במערכת.
מה הבעיה בזה? זה לא יפורסם, אלא יישאר רק אצל המנהל. מי שהמטרה שלו בפורום הזה טובה, לא אמור להסתיר משהו (לפחות) מהמנהל. לכאורה אפי' לא את שמו, ובוודאי לא את מספר הטלפון שלו.

רעיון מעולה וטוב, אשריך הרב "איש תם" שהגית כזה רעיון, זה ימנע הרבה בעיות, שתמיד קיימות של עוקצניות ומגמתיות וכדו' מיותרות, שאדם יודע שיודעים מיהו הוא יחשוב פעמיים מה לדבר, אם בכלל, ובזה הכל יבוא על מקומו בשלום, ויהיה אפשר לדבר בצורה חיובית וטובה.

רעיון מעולה וטוב, אשריך הרב "איש תם" שהגית כזה רעיון, זה ימנע הרבה בעיות, שתמיד קיימות של עוקצניות ומגמתיות וכדו' מיותרות, שאדם יודע שיודעים מיהו הוא יחשוב פעמיים מה לדבר, אם בכלל, ובזה הכל יבוא על מקומו בשלום, ויהיה אפשר לדבר בצורה חיובית וטובה.
השאלה איך דואגים שכל המשתמשים הפעילים יצביעו בענין?

השאלה איך דואגים שכל המשתמשים הפעילים יצביעו בענין?
ראשית, הם לא באמת חייבים להצביע בעניין. מספיק שמנהל יחליט, ואם כך דעתו היא מקובלת על כולם.
שנית, אין סיבה שמשתמש פעיל שמטרו תורנית, להגדיל תורה ולהאדירה, יסרב להצעה הזו, ואפי' רובם/חלקם כבר פרסמו את הפלאפון שלהם בדרכים כאלו ואחרות (בכל מיני ספרים/קונטרסים/מאמרים שכתבו, וכן כנציגי מורשת מרן וכד').

ראשית, הם לא באמת חייבים להצביע בעניין. מספיק שמנהל יחליט, ואם כך דעתו היא מקובלת על כולם.
שנית, אין סיבה שמשתמש פעיל שמטרו תורנית, להגדיל תורה ולהאדירה, יסרב להצעה הזו, ואפי' רובם/חלקם כבר פרסמו את הפלאפון שלהם בדרכים כאלו ואחרות (בכל מיני ספרים/קונטרסים/מאמרים שכתבו, וכן כנציגי מורשת מרן וכד').
ודאי שלא חייב שהם יצביעו, אבל בפורום שיש בו מאות חברים, לא מתאים לשנות נהלים ע"פ הצבעה של 6 חברים...
מסכים לחלוטין שזה ראוי, אבל מצד שני זה ימנע מהרבה להכנס, ולי אישית חבל מאוד להפסיד כמה ניקים שלמרות שאינם מ"שלנו" אבל מנהלים מו"מ עם ידיעות נרחבות, ותורמים רבות לגיוון המחשבה בפורום, כמו הרבנים @פשוט @הלוי @@דעת תורה.
ולכן בעיקרון אני הייתי בוחר באפשרות השלישית.
ואולי באמת אשנה את ההצבעה שלי.
הסיבה שאיני משנה עדיין את ההצבעה, היא כי אני רוצה שיהיה לי "מחייב" להשתמש בשמי האמיתי.

לא אמור להסתיר משהו
אני חושב שיש כאלה שלא מעוניינים כי יכול להיות מישהו שמכיר אותו אפילו לא מהפורום (עוף השמים יוליך את הקול) ונמנעים מזה כי חוששים 'להטרדה' בקושיות למה כתבת כך? וכד'

מה הכוונה "לא נכון"?
בשורה הבאה בדיוק הסברתי כוונתי,
לא מעוניין שהמספר שלי יהיה גלוי למנהלי האתר,
בעיקר בגלל שאם האקרים פורצים הם יכולים להגיע אלי בצורה כזו או אחרת.
ה״ה חשיפת שמות.
זהירות באינטרנט לא מסתכם רק באיסורי ערווה.

אני חושב שיש כאלה שלא מעוניינים כי יכול להיות מישהו שמכיר אותו אפילו לא מהפורום (עוף השמים יוליך את הקול) ונמנעים מזה כי חוששים 'להטרדה' בקושיות למה כתבת כך? וכד'
אבל רק למנהל הפורום יהיה את המספר, ואני מבטיח לך שאין לו זמן לבדוק מיהו כל אחד. זה רק בשביל מצב שיהיה בעיות.

אבל רק למנהל הפורום יהיה את המספר
מכיוון שזה נכתב בהתעלמות מדבריי אני ארחיב,
כי גם שהדבר נמצא רק אצל מנהלי הפורום,
זה עדיין נמצא ב״דאטאבייס״ של הפורום,
האקר שמסתובב יכול למצוא כל אחד מאיתנו.
יש סיבה למה נשמרים מידע אישי באינטרנט.
כבר קרה שאתר חרדי שאני מכיר נפל בגלל התקפת האקרים.

א'. זה יקשה על ניקים שנחסמו על ידי המערכת להרשם שוב, ולהטריד את חברי ומנהלי הפורום.
הם לא יכולים גם ככה. חסימת משתמשים חוסמת גם את הIP
אם זה לא נושא לדיון אז מה העניין להעלות אותו לדיון?
אבל אם משתמשים בחדר מחשבים זה לא כזה יעיל.
בדרך כלל הבעייתיים והטרולים הם כאלה עם מחשב פרטי.

למעשה זה לא יפתור שום דבר, היחיד שיוכל לדעת את המספרים יהיה המנהל וגם הוא כנראה לא יסתכל על זה, ובכל מקרה משתמש שנחסם לא חוזר, כי החסימה היא על המחשב עצמו, ולו יצוייר שהוא יחזור ויירשם, הוא לא ירצה שיחסמו אותו שוב לכן לא יתנהל באותה צורה בעייתית כמקודם.

חוץ מזה שזו מערכת שצריך לעבוד עליה ואם כבר יש למנהל זמן לעבוד על הפורום שיעבוד על דברים יותר יעילים.

הם לא יכולים גם ככה. חסימת משתמשים חוסמת גם את הIP

אם זה לא נושא לדיון אז מה העניין להעלות אותו לדיון?

בדרך כלל הבעייתיים והטרולים הם כאלה עם מחשב פרטי.

למעשה זה לא יפתור שום דבר, היחיד שיוכל לדעת את המספרים יהיה המנהל וגם הוא כנראה לא יסתכל על זה, ובכל מקרה משתמש שנחסם לא חוזר, כי החסימה היא על המחשב עצמו, ולו יצוייר שהוא יחזור ויירשם, הוא לא ירצה שיחסמו אותו שוב לכן לא יתנהל באותה צורה בעייתית כמקודם.

חוץ מזה שזו מערכת שצריך לעבוד עליה ואם כבר יש למנהל זמן לעבוד על הפורום שיעבוד על דברים יותר יעילים.
במחילה אבל אתה טועה מאוד.
אמרו לי כבר כמה שנחסמו ופתחו ניק חדש.
חלקם עדיין כותבים כאן.

חזור
חלק עליון