• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

הרב מוצפי בסופר. מישהו יודע איזו תמונה?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
כך כתב גם העורך בקישור שהובא לעיל.
וז"ל:

רק שהעורך לא כתב 'בושה'. ולא ביזה אותנו.
מה בכך שאנחנו מתפעלים מזה? לא ידוע שיש ירידת הדורות? שיש שינויים בינינו לבין הדור הקודם?
אז מותר לנו להתפעל ולהעריך רבנים עם ענווה ופשטות כזו.

מה בכך שאנחנו מתפעלים מזה? לא ידוע שיש ירידת הדורות? שיש שינויים בינינו לבין הדור הקודם?
לא התכוונתי לבזות אף אחד
ואם כך מבקש אני סליחה
אך לדעתי כך גם היה אומר הגרב"צ שליט"א בעצמו שזה בושה שמתפעלים מדבר כזה

אכן בכוונה הדגשתי השורה הרלוונטית בדבריו. ולא את השורה עם הבושה.
אני כמובן לא רואה בזה בושה להיפך אם ברור לכולם ש"כך נהגו" כנראה שגם ברור להם ש"כך לא כולם נוהגים היום" ואשרינו שזכינו.

לא התכוונתי לבזות אף אחד
ואם כך מבקש אני סליחה
אך לדעתי כך גם היה אומר הגרב"צ שליט"א בעצמו שזה בושה שמתפעלים מדבר כזה
הוא מתוך הבנתו הברורה שאין בכך כלום אולי יתכן ויחשוב כן. אך למתבונן מן הצד ורואה ת"ח גדול שמתנהג כמו פעם בפשטות זה משמח ומפליא.

אכן בכוונה הדגשתי השורה הרלוונטית בדבריו. ולא את השורה עם הבושה.
אני כמובן לא רואה בזה בושה להיפך אם ברור לכולם ש"כך נהגו" כנראה שגם ברור להם ש"כך לא כולם נוהגים היום" ואשרינו שזכינו.
היום מחפשים כבוד וגינוני כבוד זה לא בושה ???????

אך לא הבנתי מה הענין לכתוב את זה לרב באתר. מה אתה רוצה שהוא יאמר?
(אין כוונתי עליך הרב @abc123 אלא על השואל)

הגרב"צ שליט"א נוהג כך שנים ע"ג שנים, לא יודע מה נזכרו לצלם כעת...
האמת שרבנים רבים נוהגים כך, הגאון היח"ס שליט"א ראיתיו קונה במאפיית שובע שמחות, במכולת הסמוכה לביתו, בחנות הירקות כדורי, בחנות הפיס ברח' גולדה מאיר, וכמובן ביפה נוף.
יחידים הם הרבנים שאינם נוהגים כן מעולם, ביניהם מרן זיע"א ויבדל"א בנו מרן הראש"ל שליט"א. (ששמעתי ממנו פעם שכשהיה סיום מסכת בכולל חזו"ע לפני שנים רבות, הלך לקנות פירות במחנה יהודה, וביקש מהמוכר מנין פירות כמנין האברכים, והמוכר צעק עליו "כמה קילו אתה רוצה", ומרן שליט"א מחמת ששנים רבות לא 'עשה' קניות, אפי' לא ידע שאינם נמכרים במנין!!!).

הגאון היח"ס שליט"א
הוא שליט"א מפורסם בפשטותו, לפני שנים הייתי רואה אותו יושב בבית כנסת אור הצפון עם חולצה ובגדיו הרבניים מונחים לידו, ויושב ועוסק בתורה ולא חלי ולא מרגיש מאומה מה קורה סביבו.
כמו כן פעם אחת ראיתי אותו ואת בנו נכנסים יחד למקווה אור הצפון, ותמה הייתי בליבי איך נכנסים יחד נגד ההלכה, וכשירדתי למטה ראיתי שנתן לבנו המפתח של מקווה הרבנים ושילחו לטבול שם, והוא שליט"א רחץ וטבל עלה ונסתפג עם כל האנשים כאחד מהם.

אני שמעתי מבעלי המעשה שמרן רבינו עובדיה היה לוקח את הסלים מהחנות ירקות של רחמים דגן [אבא של אלי מהפיוטים], וכמדומה שראיתי בפשטות את מרן חכם משה צדקא בשוק הבוכרים וכן עוד רבים מגדולי ירושלים

אני שמעתי מבעלי המעשה שמרן רבינו עובדיה היה לוקח את הסלים מהחנות ירקות של רחמים דגן [אבא של אלי מהפיוטים], וכמדומה שראיתי בפשטות את מרן חכם משה צדקא בשוק הבוכרים וכן עוד רבים מגדולי ירושלים
רבנו עובדיה????? באיזה שנים???? לפי הסיפורים בקושי ידע צורתא דזוזא

רבנו עובדיה????? באיזה שנים???? לפי הסיפורים בקושי ידע צורתא דזוזא
לכאו' מדובר על השנים שהיה גר באלקנה, כשהיה חוזר מהשיעור בשאול צדקא, היה לוקח הסלים שקנתה הרבנית והשאירה בחנות. אני חושב שבזמנו שאלתי כן את ר' רחמים דגן בעצמו ואמר לי שכן הוא. אפשר לשאול היום את בניו היקרים.

לכאו' מדובר על השנים שהיה גר באלקנה, כשהיה חוזר מהשיעור בשאול צדקא, היה לוקח הסלים שקנתה הרבנית והשאירה בחנות. אני חושב שבזמנו שאלתי כן את ר' רחמים דגן בעצמו ואמר לי שכן הוא. אפשר לשאול היום את בניו היקרים.
האמת שאף אני זוכר כן, על אף שאני לא מירושלים ולא מכיר מפעם, אך סיפרו זאת באחד הספרים או אחד שפירסם כן...

הרב מוצפי אמר באחד השיעורים שלו מהשבוע/שבועיים האחרונים שראו אותו בסופר עושה קניות ואמרו לו שהם חסים על הזמן של הרב והם יעשו לו קניות, הרב מוצפי אמר שרב שלא עושה קניות ולא רואה את המחירים לא באמת יכול להתפלל על העם מעומק הלב .
עוד מספר שראה אברך במאפיה קונה לחם ב100 ש"ח לשבת קודש...וממש נשבר לו הלב

אשרינו שזכינו לרבנים כמו מו"ר בנש"ק

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון