• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

הרב מוצפי בסופר. מישהו יודע איזו תמונה?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
כן אבל זה נשמע כאילו בגלל שהמחירים עלו, חובה על האברך להכין בבית, ואם לא הוא חב לעצמו. זה לא כך. המציאות כמו שכתבתי לעיל לא תמיד קלה להכין בבית. ועדיין אכן המחירים בחוץ של החלות יקרות.
אבל ב"ה רואים ברכה ושפע על הוצאות השבת. תודה לה'.
ב"ה. אשתי אופה בבית חלות מעולות שבמעולות... מוזמן בהחלט! ואף שאין הנחתום מעיד על עיסתו כיון שאיני הנחתום יכולני בשופי להעיד.. ;)

ב"ה. אשתי אופה בבית חלות מעולות שבמעולות... מוזמן בהחלט! ואף שאין הנחתום מעיד על עיסתו כיון שאיני הנחתום יכולני בשופי להעיד.. ;)
אין ספק. לרגע לא אמרתי שהחלות בבית פחות טעימות. להיפך... בבית הם מושלמות. רק אילוצים, עייפות, חלישות ומטלות אחרות יכולים לגרום לאפיסת כוחות ולבוא על חשבון דברים אחרים. זה כוונתי היתה.
ושיהיה לך לבריאות :)

לא.
חלה במאפייה.
אני חייב לבדוק את זה אצלנו במאפיות אם זה המחירים... נשמע לי יקר בעליל ולא מצדיק את המחיר כלל.
האמת שלפני כחדשיים קניתי חלה מתוקה מה(חנות שנמצאת ב)מקווה בצאנז. במחיר של 14 שח נראה לי. רק כשהגעתי הבית שמתי לב למחיר.. והאמת - הרגשתי שעשקו אותי...

אני חייב לבדוק את זה אצלנו במאפיות אם זה המחירים... נשמע לי יקר בעליל ולא מצדיק את המחיר כלל.
האמת שלפני כחדשיים קניתי חלה מתוקה מה(חנות שנמצאת ב)מקווה בצאנז. במחיר של 14 שח נראה לי. רק כשהגעתי הבית שמתי לב למחיר.. והאמת - הרגשתי שעשקו אותי...
תבדוק. אומנם יש חלות במאפייה 3 ב-12 וכאלו. אבל עם הטעם והריח הרציני זה 12 בערך.

אמרו לי התלמידים שמנת צ'ונט בשרית קטנה עולה 20 ש"ח, ועם חלה וכוס קולה עולה 30 ש"ח. ואיני יודע לפרש החלוקה. וגם איני יודע מאיפה באה התאוה הזו לאכול צ'ונט כל ליל שישי עד שזה נהיה אחד מעיקרי היהדות.

• מצחיק
תגובות: NKC
אמרו לי התלמידים שמנת צ'ונט בשרית קטנה עולה 20 ש"ח, ועם חלה וכוס קולה עולה 30 ש"ח. ואיני יודע לפרש החלוקה. וגם איני יודע מאיפה באה התאוה הזו לאכול צ'ונט כל ליל שישי עד שזה נהיה אחד מעיקרי היהדות.
היום הגדילו לעשות ומנה בינונית עולה 30. וכל ביצה ולחמניה זה תוספת של כמה שקלים. ושתייה זה פחית ב-6-7 ש"ח.

אגב שהגעת לצולנט והאשכול בתחילתו דיבר על הרב מופי שליט"א.
אז הנה דעתו על צולנט בליל שישי

אגב שהגעת לצולנט והאשכול בתחילתו דיבר על הרב מוצפי שליט"א.
אז הנה דעתו על צולנט בליל שישי
כי דעתו שזה מאכל מיוחד לשבת ואין לאכלו ביום חול וכבר כתבו ע"ז הפוסקים.

אמנם חשבתי להליץ וללמד זכות (לפחות על הספרדים/רובם) שזה לא מאכל מיוחד שלהם כי אנו נוהגים להכין חמין שכל חתיכה וחתיכה ניכרת לעין ואינה בלולה בכל ושמורה... כהטשולנט שלהם! ואחרי הכל - אין מה לומר הטשולנט יש בו טעם מיוחד... וזמנו מיוחד לליל שישי ואינו דומה כלל לשל שבת, וממילא אין בזה האיסור הנ"ל.

אינני יודע על מה כבודך שח.
אולי כוונתך למה שכאב לי בזמנו שהביאו נושא שלם על הרב יעקב יוסף שלא הלך בדרך של מרן זצוק"ל על אף שמרן זצוק"ל היה מו"ר אביו, אבל סתם להזכיר רבנים כדי ללמד על עניין הקשור לאותו נושא, אז מה הבעיה בזה? וגם שאני לא אמור לדעת שה' יהודה מוצפי היה כל כך תקיף ונחרץ בעמדה שלו נגד מרן [ובנוגע לבבא סאלי, מסתברא מילתא ש @יצחק משען ידע את אשר הוה], והרי אחיו הגרב"צ מוצפי חזר בו מדיבוריו נגד מרן ומניין לי לדעת שאחיו לא?
שנית, מורנו הגדול הראשל"צ רבינו יצחק יוסף כבר סיפר בשיעור בישיבת "בין הזמנים" איך שח' סלמאן מוצפי היה מפנה את גבו לעבר מרן זצ"ל כשמרן היה מגיע לכותל המערבי ומה א"כ יעשה ה' יהודה מוצפי ולא ינהג כאביו? ומה שאחיו הגרב"צ מוצפי שינה עמדה- אז האם אינך רואה בזה מעליותא גדולה שהגרב"צ מוצפי יבלט"א חזר בו מהיותו נגד מרן זצוק"ל על אף שאביו ח' סלמאן מוצפי נהג אחרת? (זה בדיוק הפוך מח' יעקב יוסף)
אני הייתי עם מרן חכם יצחק כשסיפר להגרב''צ מוצפי שאביו הפנה גבו למרן בכותל, ואמר הרב מוצפי בצורה נחרצת שזה לא נכון ואביו היה שקוע בלימודו שלא ראה מי בא ומי הולך
לגבי סידנא בבא סאלי, יש לנו עדות מפורשת מחכם יצחק ואולי בספר עבודת עובדיה הביא עוד עדויות בזה, ומה צריך יותר מזה?

הרב מזכה הרבים ידידנו @מורשת מרן שליט"א, האם יורשה לי לשאול, מה קורה לאנשים, אנו ערב יום הדין, ולא מצאו מה לעשות אלא לדבר על רבותינו גדולי ישראל. אוי לנו מיום הדין אוי לנו מיום התוכחה. אולי כבר כדאי לסגור ולנעול את האשכול הזה ודומיו.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון