• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

ה"סגולות" בראי ההלכה ובמשנתו של מרן ??

אשמח אם למישהו יש משנה סדורה בנושא של הסגולות בראי ההלכה הנכונה ובדעתו של מרן זיע"א?
בחזו"ע סוכות ידוע שכתב את הסגולה ללידה קלה שלקחו מאתרוג שנענע איתו ונושעו, אך חוץ מזה כמדומה שהיה בורח מעניני סגולות.

בחזו"ע סוכות ידוע שכתב את הסגולה ללידה קלה שלקחו מאתרוג שנענע איתו ונושעו, אך חוץ מזה כמדומה שהיה בורח מעניני סגולות.
בסעודה ד' כתב סגולה ללידה קלה
היה סיפור שאמר למעוכב זיווג לקחת אבן מקבר האוה''ח

יש מאמר על זה ב' אהבתי של מחבר עלונים אז נדברו באורך וברוחב על הסגולות
יש ביטוי של הרב מלכא אני חלש בסגולות וגם מחליש את הענין
הסגולה הכי טובה זו תפילה
ע'כ
יש דברי הרב זמיר שליט'א שנכון לא להרבות בסגולות אלא לחפש אחר הדבר העיקרי שצריך תיקון.

שמעתי השבוע [ממש במקרה מה', כי מאוד נדיר לצערי שאני הולך ברגל ושומע אותו] את השיעור המצו"ב, ומאוד נהניתי מהרעיון שדוקא הסגולות גרמו לו לשכוח את העיקר שזה לתלות את הבטחון בה' בלבד ולא בשום דבר אחר

יש מאמר על זה ב' אהבתי של מחבר עלונים אז נדברו באורך וברוחב על הסגולות
מה זה ב' אהבתי?
אכן בגלל שראיתי מ"ש באז נדברו בעניין הסגולות, לכן פתחתי את הדיון הזה, מכיון ששם כמדומני היה משמע ממחבר העלון הנ"ל שאין בסגולות ממש.

ייש"כ לכל המשיבים. הנה באמת יש סגולות ידועות כפי שהבאתם וכמו בעניין הזכרון, ואתרוג ללידה, ומטפחת לזקש"ק, וכו'.
אבל מתי צריך להרבות בזה, ומהי חובת ההשתדלות בזה. לזה נתכוונתי יותר בפתיחת הדיון.

יצאתי לתור קצת באוצר החכמה בענין זה של סגולות מרבינו עובדיה זיע"א, ואני מצרף כאן מה שמצאתי
1662839319827.png
1662839462982.png

1662839509355.png
1662839559816.png

1662839675744.png
הספר הנ"ל ושמחת בחייך אגב ספר יפה מאוד

1662839751839.png
1662839811562.png
1662839872505.png
1662839966130.png
הספר הנ"ל כולו מלא סגולות נפלאות לעניינים רבים בדרך חיזוק ועליה
1662840037035.png

המשך יבוא אי"ה

שמעתי השבוע [ממש במקרה מה', כי מאוד נדיר לצערי שאני הולך ברגל ושומע אותו] את השיעור המצו"ב, ומאוד נהניתי מהרעיון שדוקא הסגולות גרמו לו לשכוח את העיקר שזה לתלות את הבטחון בה' בלבד ולא בשום דבר אחר

מה ההיתר שלו לצחוק ולהקל ראש מול נשים?
שולחן ערוך אבן העזר הלכות אישות סימן כא:
"ואסור לקרוץ בידיו או ברגליו ולרמוז בעיניו לאחד מהעריות. ואסור לשחוק עמה, להקל ראשו כנגדה".

מה ההיתר שלו לצחוק ולהקל ראש מול נשים?
שולחן ערוך אבן העזר הלכות אישות סימן כא:
"ואסור לקרוץ בידיו או ברגליו ולרמוז בעיניו לאחד מהעריות. ואסור לשחוק עמה, להקל ראשו כנגדה".
אולי באמת כדאי להפנות את השאלה אליו בעצמו. יתכן שליבו חלל בקרבו. וחושב שיש מולו ברבזים לבנים.

חזור
חלק עליון