• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

חידה: מי אני?

פִּתָרוֹן
במשנה ביצה לב ע"ב, אין שוברין את החרס ואין חותכין הנייר לצלות בו מליח שהוא כמתקן כלי. וכן פסק בשלחן ערוך סימן שמ סעיף יג,
ובבית יוסף רק ציין לרמב"ם ולא למשנה מפורשת.

נמצא שזה סעיף בשלחן ערוך על הלכות שבת, בלי הרב המפה - הרמ"א, ובבית - בית יוסף אין לו את מקור הדברים, ובאמת המקור בביצה דף לב.
איך אפשר יותר.
הלכה מהלכות שבת, ולא פרטי ההלכה.
אנסה לתת עוד רמזים ורק תכוון אותנו אם זה הכיוון
אני על שולחן שבת - היינו אני מופיע בשולחן ערוך הלכות שבת
בלי מפה - היינו שבסעיף זה אין רמ'א רק מרן.
אין לי בית - היינו שבסימן זה יש רק סעיף אחד ואין בית.
ודברי יוצאין מן הלב -היינו שהמקור לדין זה הוא פוסק שראשי התיבות של שמו ל'ב.

אנסה לתת עוד רמזים ורק תכוון אותנו אם זה הכיוון
אני על שולחן שבת - היינו אני מופיע בשולחן ערוך הלכות שבת
בלי מפה - היינו שבסעיף זה אין רמ'א רק מרן.
אין לי בית - היינו שבסימן זה יש רק סעיף אחד ואין בית.
ודברי יוצאין מן הלב -היינו שהמקור לדין זה הוא פוסק שראשי התיבות של שמו ל'ב.
כן.
יפה מאוד.
אין לי בַּיִת

במשנה ביצה לב ע"ב, אין שוברין את החרס ואין חותכין הנייר לצלות בו מליח שהוא כמתקן כלי. וכן פסק בשלחן ערוך סימן שמ סעיף יג,

נמצא שזה סעיף בשלחן ערוך על הלכות שבת, בלי הרב המפה - הרמ"א, ובבית - בית יוסף אין לו את מקור הדברים, ובאמת המקור בביצה דף לב.

פִּתָרוֹן

תשובה נכונה.
אשריך תלמיד חכם.
אני מברך אותך שתזכה להמשיך לזכות אותנו בבקיאות העצומה שלך, ושדברי תורה יהיו מחודדין בפיך. ולשמור ולעשות, וללמוד וללמד באהבה.
אמן.

תשובה נכונה.
אשריך תלמיד חכם.
אני מברך אותך שתזכה להמשיך לזכות אותנו בבקיאות העצומה שלך, ושדברי תורה יהיו מחודדין בפיך. ולשמור ולעשות, וללמוד וללמד באהבה.
אמן.
צריך לעשות מעמד תחיית המתים, כי עם החידה הזאת הרגת אותנו... חחחח

חזור
חלק עליון