• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

ח"כ משה אבוטבול העלה מעל דוכן הכנסת לחם מה אתם אומרים על זה

אריאל יוסף

Active member
זה מתאים לחרדים????

קבצים מצורפים

• img_20220608_145010_optimized.jpg
    img_20220608_145010_optimized.jpg
    58.4 KB · צפיות: 27
  • img-20220608-wa0202_optimized.jpg
    img-20220608-wa0202_optimized.jpg
    51.6 KB · צפיות: 25
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    31 KB · צפיות: 22
  •  משה אבוטבול ופרוסת הלחם מהנאום המפורסם על בימת הכנסת כעת בחתונת בנו של יצחק אלתר מנכל עיתון ח...jpg
    משה אבוטבול ופרוסת הלחם מהנאום המפורסם על בימת הכנסת כעת בחתונת בנו של יצחק אלתר מנכל עיתון ח...jpg
    59.4 KB · צפיות: 25
ב"ה שהבדילנו מפוליטקה. כי בפועל אתה רואה בכמה דברים הם מתעסקים שלא לצורך. ונשאבים לכל המסביב.
בפועל הרבה עבודה פלמנטרית יכלה להועיל אם לא היו מחפשים את כל המסביב ונשאבים לשטויות. אני לא אומר שבמצב הנוכחי יכלו עשות יותר. המצב בעייתי. אבל כל הגימיקים הללו לא הועילו ולא מועילים. צריך פשוט להשקיע את הכוחות בדברים מועילים. ואם אין, תלכו לאכול משהו טוב ופתחו גמרא או אפילו תעשו סיבוב עם הילדים....
ואני מחכה שמישהו יגיד לי "אם היית שם היית עושה זאת בדיוק". ב"ה שאני לא שם.

איזו השתמשות עשה? יאכל ממנה לאחמ"כ איני רואה בעיה
ייתכן שכמו שאסור למסור לחם לאדם אחר אף כי יאכל אותו כי זה לא כבוד ללחם אולי אסור כך לנפנף בו ואולי לא דומה ואין בכך כלום אני עכ"פ לא דיברתי מהצד ההלכתי אלא יש בזה זילות לדעתי. אלא שייתכן וההכרח לא יגונה(אם כי אני לא רואה הכרח...)

עכ"פ מח"כ חרדי מצופה התנהגות אחרת, אבל זו רק דעתי.
בתמימותי הרבה לא הבנתי מה הבעיה. תורנית? ביזוי בלחם כדברי הרב פשוט?
אשמח אם תרחיב מעט
ב"ה שהבדילנו מפוליטקה. כי בפועל אתה רואה בכמה דברים הם מתעסקים שלא לצורך. ונשאבים לכל המסביב.
לצורך כך הם נשלחו לשם לעשות קצת צעקות, קצת מריבות, ענינים פומפוזים, ולנסות לסחוט כמה שאפשר כל אחד לצדקת דרכו ואמונתו
(אם כי אני לא רואה הכרח...)
אה"נ אין הכרח. זה רק לתוספת תשומת לב ובעיקר תקשורתית

לצורך כך הם נשלחו לשם לעשות קצת צעקות, קצת מריבות, ענינים פומפוזים, ולנסות לסחוט כמה שאפשר כל אחד לצדקת דרכו ואמונתו
לא נראה לי שזו היתה צריכה להיות המטרה ובאמת לא נראה לי שזו המטרה של גדולי ישראל... הצעקות לא עזרו ולא עוזרים. ההצבעות. המלחמה בועדות. הדילים לטובת החרדים. הקשרים הטובים למנוע חוקים.. זו עבודה

בתמימותי הרבה לא הבנתי מה הבעיה. תורנית? ביזוי בלחם כדברי הרב פשוט?
אשמח אם תרחיב מעט

אה"נ אין הכרח. זה רק לתוספת תשומת לב ובעיקר תקשורתית
אני מתכוון שלדעתי האישית מעבר לכך שאין בכך שום תועלת זה מזיק לתדמית כי הדבר נראה כנסיון לעשות רעש בצורה לא מכבדת וברמה נמוכה לדעתי מצופה מכל ח"כ להתנהג בצורה מכובדת כ"ש מח"כ חרדי שעליהם מסתכלים בשבע עיניים.

גם משיכת תשומת לב אפשר לעשות בצורה נאותה.

אבל כמובן זכותו לעשות כרצונו ייתכן והוא צודק סוף סוף הוא עוסק בזה ולא אני אולי הוא מנסיונו מבין אחרת.

אני לא חושב שצריך לעסוק בזה ולשפוט בזה, הם שליחים של גדולי ישראל אבל לא רק בשבילנו אלא בשביל כל האוכלוסיה המסורתית שדברים כאלו עושים להם את זה. להמחיש עם עזרים מציאותיים זוהי דרך מצויינת לעורר את לבבות השומעים שיבינו את הנושא. לא חכמה סתם לגנות על דברים בלי להבין את הדברים שמתבקש מהם לעשות, ואם בזכות זה שס תקבל עוד כמה קולות והיה זה שכרנו.

אני לא חושב שצריך לעסוק בזה ולשפוט בזה, הם שליחים של גדולי ישראל אבל לא רק בשבילנו אלא בשביל כל האוכלוסיה המסורתית שדברים כאלו עושים להם את זה. להמחיש עם עזרים מציאותיים זוהי דרך מצויינת לעורר את לבבות השומעים שיבינו את הנושא. לא חכמה סתם לגנות על דברים בלי להבין את הדברים שמתבקש מהם לעשות, ואם בזכות זה שס תקבל עוד כמה קולות והיה זה שכרנו.
נקודה מעניינת. אתה מתכוון לומר עזבו אם זה יזיז לליברמן או למישהו פה במדינה. כולם בכל מקרה קשים כמו אבן. אבל זה יחסי ציבור להראות שצעקנו ואנחנו עם המסכנים. ואז עוד כמה קולות של אותו ציבור יצביע.
אני שומע.
(וחלילה לא בציניות).

כל מי שהצביע פה ש״ס (ואני מניח שרובם הצביעו), אותו ח״כ הוא בעצם הנציג שלנו. כך שאנחנו צריכים להזדהות עם מה שהוא עושה, לכאורה.
מי שקורא מעט ידיעות פה ושם, יודע שש״ס היא מהמפלגות החברתיות היחידות שדואגות לרווחת הציבור. הדבר לא נעשה בשביל לעורר פרובוקציה רעה בהכרח (ולא כמו ח״כ מסוים).
צריך לדעת ולזכור שפוליטיחאס זה גן ילדים. וכמו שהילד שמנצח במשחק בגן הוא הכי מלוכלך, ככה זה בפוליטיקה. ברוך ה׳ שהח״כים החרדים לא יורדים לרמות שפל כזה לפחות. אבל אם לא משחקים בצורה דומה זה לא עובד אחרת.

כל מי שהצביע פה ש״ס (ואני מניח שרובם הצביעו), אותו ח״כ הוא בעצם הנציג שלנו. כך שאנחנו צריכים להזדהות עם מה שהוא עושה, לכאורה.
מי שקורא מעט ידיעות פה ושם, יודע שש״ס היא מהמפלגות החברתיות היחידות שדואגות לרווחת הציבור. הדבר לא נעשה בשביל לעורר פרובוקציה רעה בהכרח (ולא כמו ח״כ מסוים).
צריך לדעת ולזכור שפוליטיחאס זה גן ילדים. וכמו שהילד שמנצח במשחק בגן הוא הכי מלוכלך, ככה זה בפוליטיקה. ברוך ה׳ שהח״כים החרדים לא יורדים לרמות שפל כזה לפחות. אבל אם לא משחקים בצורה דומה זה לא עובד אחרת.
נעזב אם המעשה נכון או לא, דנו בזה לעיל. אבל ממש אני לא מחוייב להסכים עם מעשים של מפלגה שהצבעתי לה.

אני העלתי את זה מצד אחד

איפה כל החכי"ם שלנו
לצערינו הם יושבים על מי מנוחות ויש רק אחד (נראלי) שעושה רעש ותעמולה וכל הכבוד לו

אני לא מכירו אבל ההההההוא זועק את כאבם של המסכנים ששר האוצר אפילו לא יודע מה זה לחם

גם אם זה לא מתאים לציבור שלנו

זה דרך החיים!!

חזור
חלק עליון